Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Документи за Газова уредба

shotgun600 снимка shotgun600 22 февруари 2020 - 10:58

Това е година на производство на бутилката, т.е. нищо не пречи газовата да е монтирана 2016г, обаче букилката да е произведена 2014г. Не е ли така?
Според мен това нищо не доказва.
Както и да е, аз така или иначе съм решил да ида в КАТ и да сменя талоните, за да не се разправям постоянно.
Мнението беше редактирано от shotgun600: 22 февруари 2020 - 11:06
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 февруари 2020 - 13:28

 shotgun600, на 22 февруари 2020 - 10:58, каза:

Това е година на производство на бутилката, т.е. нищо не пречи газовата да е монтирана 2016г, обаче букилката да е произведена 2014г. Не е ли така?
Според мен това нищо не доказва.
Както и да е, аз така или иначе съм решил да ида в КАТ и да сменя талоните, за да не се разправям постоянно.

Така е!В Плевенския КАТ сменят талона ако газовата е вписана в ГТП-то, без да искат друго.
А Софийските милиционери как процедират, не зная.
Щом те влече и имаш излишни пари и време за губене, сменяй!
Отговори

ufer снимка ufer 24 февруари 2020 - 09:08

Шотган, може би не съм обърнал внимание за екокатегориите, но ние тук си падаме малко екотерористи и вече чакаме да дойдат електричките. Да видим тогава какво ще измислят като данъци и такси! Вероятно нещо от сорта, което прочетох днес като предложение да се плаща годишна такса за регистрационните номера, не само за специалните (1111 и т.н.), но и за обикновените. Май тогава и кучетата ще емигрират от БГ... :kuku:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 24 февруари 2020 - 09:16

Докато електричките станат масови ще има данък батерия. А тва за номерата вероятно са го копнали от Юкейците и разни други.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 февруари 2020 - 19:33

В случай че не сте забелязали, "електричките" си имат данък и сега. Говорим за данък автомобил. 40-60 лева, зависи кой град..

Данък "батерия" ще си го плащаш на всеки може би 3 години след първоначалната батерия, доста солено при това. Китайски не слагайте, защото тогава ще го плащате сигурно всяка година или най-много на две.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 февруари 2020 - 19:38
Отговори

Silencer снимка Silencer 24 февруари 2020 - 19:51

Или се преминава техн. преглед на който с паспорта се вписва че има газова - вписва се в документа за прегледа.

След това с него в КАТ.

Или се отива в лицензиран пункт за прегледи на газови и се издава документ.

Както знаем повечето газаджии работят на сиво - ама слагат наред уредби и дават едно "паспортче".

И както и с корона вируса се всява паника - мале щели да глобяват. Да ама не могат докато не те спрат с палка.
Мнението беше редактирано от Silencer: 24 февруари 2020 - 19:51
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 февруари 2020 - 19:56

Аз подготвям проект, за електричките да се въведе данък електромер и ЕКО такса!
Зареждат се от ел. мрежа, следователно тока с който се зареждат и който минава през електромера, трябва да му се начисли данък!Този ток трябва да се мери и транспортира, а това пари струва!
А за ЕКО таксата, тока се прави от централи дето горят въглища.А въглищата замърсяват въздуха с разни нано и пико вредни частици!Ами плаща се това!
Още по-лошо ако тока е от АЕЦ!Малиии, там радиоактивните отпадъци са майка плаче!
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 февруари 2020 - 08:08

https://fakti.bg/tec...a-gazova-uredba

НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ДА Е ЗАПИСАН В ТАЛОНА ЗА ПРЕГЛЕДА. Трябва да се ходи в лицензиран пункт, а тях ги има на сайта на ИААА.

Ето линк с лицензираните пунктове във всеки град, отивате там и оправяте тая простотия нашенска:

https://rta.governme...gasPermits.html
Мнението беше редактирано от Silencer: 25 февруари 2020 - 08:11
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 февруари 2020 - 08:12

 Silencer, на 25 февруари 2020 - 08:08, каза:


НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ДА Е ЗАПИСАН В ТАЛОНА ЗА ПРЕГЛЕДА. Трябва да се ходи в лицензиран пункт, а тях ги има на сайта на ИААА.

Четеш жълти сайтове и пишеш глупости!
Не е достатъчно за кой?За моята кола достатъчно ли е или не е достатъчно?
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 февруари 2020 - 08:15

Не за тебе не стига, на мен ми стига.

Ти да не би да работиш на черно, без лиценз???
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 февруари 2020 - 08:39

 Silencer, на 25 февруари 2020 - 08:15, каза:

Не за тебе не стига, на мен ми стига.

Ти да не би да работиш на черно, без лиценз???

Не работя на черно!А това какво общо има?
На предишната страница съм показал кои документи регулират тези неща!
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 февруари 2020 - 08:45

Има щото прокламираш да караме в нарушение?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 февруари 2020 - 12:27

 ivan_pop, на 24 февруари 2020 - 19:56, каза:

Аз подготвям проект, за електричките да се въведе данък електромер и ЕКО такса!
Зареждат се от ел. мрежа, следователно тока с който се зареждат и който минава през електромера, трябва да му се начисли данък!Този ток трябва да се мери и транспортира, а това пари струва!
А за ЕКО таксата, тока се прави от централи дето горят въглища.А въглищата замърсяват въздуха с разни нано и пико вредни частици!Ами плаща се това!
Още по-лошо ако тока е от АЕЦ!Малиии, там радиоактивните отпадъци са майка плаче!


В продължение да добавя(разбирам иронията): Ето защо всеки ще си "засее" градината със слънчеви панели - да има ток за колата. Отделно от тая градина вече ще яде кабели, панели и пръст(ако остане).

И като информация и тук да кажа: Електричките си имат данък автомобил, на принципа "притежаваш нещо - плащаш данък". Не се притеснявайте за това, няма да го оставят "безплатно". Просто успокоявам всички "електрически маниаци", включая себе си, само че почитател на малко по друг вид "електричка"..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 февруари 2020 - 12:33
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 февруари 2020 - 18:05

 Silencer, на 25 февруари 2020 - 08:08, каза:

https://fakti.bg/tec...a-gazova-uredba

НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ДА Е ЗАПИСАН В ТАЛОНА ЗА ПРЕГЛЕДА. Трябва да се ходи в лицензиран пункт, а тях ги има на сайта на ИААА.

Ето линк с лицензираните пунктове във всеки град, отивате там и оправяте тая простотия нашенска:

https://rta.governme...gasPermits.html

На моята кола газовата е вписана в талона за ГТП, че е изправна.Изряден съм и съм законен от всякъде!Няма нужда нищо да правя повече!
Има условия и срокове в наредбите!Четете!
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 февруари 2020 - 21:07

То за това лицензираните пунктове са заети до Юни...
спори си ти
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 февруари 2020 - 21:16

Да се включа и аз в тоя спам, че и мен до някъде ме интересува. Тая година газовата на малката астра навършва 10 години. Миналата година на техническия казаха, че или трябва да сменя бутилката или да мина хидротест преди следващия преглед. До колкото знам и аз нямам нужда да я вписвам в талона, защото е преди 2014. Просто трябва да им представя заверен паспорт с нова бутилка или документ за хидротест. Следя темата от няколко дни и днес питах приятел и той ми каза, че хидротест струва 20 лв на сточна гара (още чакам да ми каже къде точно) и няма нужда да сменям бутилката, защото тя седи вътре в колата и няма особена логика да е повредена. Ще видя как ще станат нещата и ще ви кажа.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 февруари 2020 - 21:55

 Ne6to Smisleno, на 25 февруари 2020 - 21:16, каза:

До колкото знам и аз нямам нужда да я вписвам в талона, защото е преди 2014. Просто трябва да им представя заверен паспорт с нова бутилка или документ за хидротест.

Първо питай пункта където минаваш ГТП, дали ще признаят теста.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 февруари 2020 - 22:47

 ivan_pop, на 25 февруари 2020 - 21:55, каза:

Първо питай пункта където минаваш ГТП, дали ще признаят теста.


Имам доста време до прегледа. Някъде наесен беше мисля, а и това ми го казаха доста преди да се повдигне тоя въпрос, та може и много неща да са се променили вече. Ще видим как ще стане. Не съм голям фен на газовите. Може и да я изкормя. И без това изпитвам смесени чувства към икономията и това да ми се въргаля гумата в багажника.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 25 февруари 2020 - 22:48
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 27 февруари 2020 - 11:22

Ето какво ми каза човека, който ми е монтирал газовата преди много години.
Тъй като бутилката е на над 10г - няма мърдане, смяна. Слага се и ел. клапан на нея. После в лицензиран пункт ти дават някакъв розов документ, че си ОК.
С този документ можело да се кара 3г., без да се сменя талона и да се вписва там. Някой знае ли доколко това е вярно?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 февруари 2020 - 11:48

Е нали като си преди 2014 уж не ти трябва розов документ? Или като смениш бутилката вече влизаш в по-новата графа, зщаото май има нещо такова.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg