Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Инсигния 2.0 CDTI проблем

Peter Trayanov снимка Peter Trayanov 21 декември 2018 - 08:13

Аз имах инсигния същия проблем . Имам едно момче дето ми я направи много добре . Продадох после колата на приятел още я кара . Излезна ми труд и части около 2000 лв . Но е далече от теб.
Отговори

forastero снимка forastero 30 декември 2018 - 02:25

Едно полезно видео по въпроса, само че е на руски...
https://www.youtube....h?v=VrZRwrENPn4
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 03 януари 2019 - 17:24

Здравейте,
За съжаление и аз се "опарих".
Купих си Инсигния с двигател A20DTH.
Карах е околу 3000км без никакви проблеми, двигателя си мъркаше, палише от четвърт... всичко беше ок.
До момента в който един ден при движение по магистрала (извън България) се чуха странни шумове от към двигателя и не след дълго колата влезе в авариен режим и нямаше мощност дори да потегли... следва пътна помощ, каране по сервиз, втори, трети (на всякъде ми казваха, че не могат да ме приемат в близките 2 седмици), след което отидох в местното представителство на Опел. Там ми казаха, че имам спукан всмукателен колектор и ми искаха 450 евро само за колектора. Намерих охраняем паркинг, където пътна помощ ми закара колата, оставих я там и се пребрах до България. ОТ тук взех платформа под наем и отидох да си пребера колата в България и е закарах в сервиз в Пловдив при човек, който се занимава само с коли на GM и Сааб.
Майстора (който е и собственик на сервиза) каза, че проблема е във всмукателния колектро... свали го, след което го залепи и монтира обратно. Освен това изчисти ЕГР-а и всички тръби, които бяха здраво задръстени, комплект ангренажен ремък, ролки и водна помпа, МАП сензор, масло и всички филтри бях сменил преди тази случка.
Майстора ми се обажда, че колата ми е готова и отивам да си я взема... да, но когато отидох в сервиза колата не можеше да запали... след търсене на проблема се оказа, че ЕГР-а е връщал газовете обратно в двигателя и го е давил, поради което и не можеше да запали. Сменихме сензора на ЕГР-а и веднага запали.
След ремонта колата палеше трудно, оборотомера постоянно "играеше", на живи данни с диагностиката показваше, че дюзата на 3-ти цилиндър не работи както трябва, но майстора каза, че трябва да се оправи от самосебеси и да я покарам така, ако не се оправи ще я сменим... карах близо 300км, след което отново шум в двигателя... карам колата за втори път при майстора... каза, че всмукателния колектор отново е спукан, но не на залепеното място, а на друго... причина за това каза, че е ЕГР-а, понеже точно където влиза ЕГР-а в колектора беше дупката, всички изчистени преди това траби бяха отново силно замърсени, МАП сензора беше разстопен... купих втора употреба ЕГР и нов МАП сензор, монтирахме ги и вече колата работеше що годе добре. На живи данни с диагностиката вече си показваше, че всички дюзи работят като нови.
Взех си колата и след няма и 3-4км отново странни шумове, след още 3-4км взе да прекъсва все едно работи на 3 цилиндъра, обадих се на майстора, който ми каза, че ще влиза на операция и на 2ри Януари да му закарам колата. От там по път за вкъщи ми светна лампата за маслото и изписа ниско налягане на маслото, спрете двигателя.
Обадих се на майстора да му кажа какво е станало и той каза, че това от GM са го направили на всеки 5000км да се появява, за да напомни на хората да си проверяват маслото. Имаше записана грешка P0097. Помислих си, че сигурно гуменото уплътнение на маслената помпа е заминала и поръчах ново, за да го сменим на 2ри, когато закарам колата на майстора.
От там колата не е палена 15-20 дни и вчера на 2ри Януари запалих колата, за да я закарам при майстора (за 3-ти път) в Пловдив (70км от вкъщи).
Колата запали сравнително бързо и лесно и си вървеше нормално до влизането в Пловдив, буквално на табелата колата изгасна в движение (без никакви светнали лампи за предупреждение), след което не може дори да завърти, че да се опита да запали отново.
С дърпане я закарах до сервиза и оставих на майстора. Той каза, че най-вероятно е затегнал мотора, но най-рано в понеделник (07.01.2019) ще може да я погледне...
Силно се надявам да не е заминал двигателя...
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 януари 2019 - 17:44

"Обадих се на майстора да му кажа какво е станало и той каза, че това от GM са го направили на всеки 5000км да се появява, за да напомни на хората да си проверяват маслото"
Честно казано, колега - да ти еба майстора. Да му завреш в дирника, коляновия вал напречно, може и с мотовилките, и с буталата комплект...
И търговеца ти е сложил бананова кора, ама майстора направо ти е напълнил задника със шишарки.
Дано съм лош пророк, но ако лампата е светнала - налягането на маслото на практика е било 0 (нула), а двигателя ако отказва да завърти - картинката в картера ще е тъжна.
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 03 януари 2019 - 18:08

Ако наистина коляновия вал е заминал, мога ли да си търся правата по някакъв начин, след като майстора ми е казал, че няма проблем да си пребера колата и да му я закарам след определено време?
А и при полужение, че му е карам за 3-ти път и той все казва, че е готова, а всъщност не е.
Не бих искал да изкарам 1000-2000лв за ремонт на двигателя, до който се е стигнало заради решението на майстора...
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 януари 2019 - 18:16

Не съм юрист, но общо взето - доста време ще мине и резултата не е сигурен в твоя полза.
Реално единственото за което те е "качил на черелата" че тоя надпис излиза през 5000 км. И че можеш да караш така до сервиза. Надписа в жълто, или в червено светна?
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 03 януари 2019 - 18:24

 Hotblooded, на 03 януари 2019 - 18:16, каза:

Надписа в жълто, или в червено светна?


Светна в червено и двигателя изгасна, отбих и веднага се обадих на майстора, след неговите думи си запалих колата и я пребрах до вкъщи (15км) и вчера от вкъщи до Пловдив още 70км = 85км е карана колата след изписването за налягането на маслото, като след тези 15км колата не е палена в продължение на 15-20 дни преди изминаването на последните си 70км.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 януари 2019 - 18:41

Човек, чак се просълзих, като си представих какво е в картера.
Най вероятно майстора ти се е объркал че алармата е за "ниско ниво на маслото", но не го оправдавам. Щом е светнала в червено е имало малък шанс, но шанс, да се разминеш леко. Сега вече пали свещи коляновия вал и блока да подлежат на шлайф, търси сервиз в който имат опит с основни ремонти и я карай там. Потърси и колегата nikal - той е дал ценни насоки с какво и от какво се вземат части в такива случаи. А и търси здрав колектор втора употреба, или нов. Така и така ще боли - поне да я оправиш както трябва.
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 04 януари 2019 - 14:25

 Chaveto, на 03 януари 2019 - 18:08, каза:

Ако наистина коляновия вал е заминал, мога ли да си търся правата по някакъв начин, след като майстора ми е казал, че няма проблем да си пребера колата и да му я закарам след определено време?
А и при полужение, че му е карам за 3-ти път и той все казва, че е готова, а всъщност не е.
Не бих искал да изкарам 1000-2000лв за ремонт на двигателя, до който се е стигнало заради решението на майстора...



Силно се съмнявам да минеш само с 1000-2000 лв. Във форума е писано доста за този проблем. Класически проблем с уплътнението на помпата. И след смяната му няма гаранция. Единственото сигурно нещо, за да си спокоен след това е да си сложиш манометър за маслото. Има и това във форума.

Поздрави и успех.
Отговори

CuMo снимка CuMo 04 януари 2019 - 16:03

Е, извинявам се, ама в този случай майстора каква отговорност има да носи!? Към колата има книжка за упътване и експлоатация, там много ясно е описано кое като светне какво значи. На потребителя като такъв му е дадена тази информация, оттам нататък кой какво му бил казал, пък той какво бил направил си е вече абсолютно и само негова отговорност. Стегнете се малко, недейте така, на колегата тук не знае какво означава като му свети червената лампа за масло, на другия му светнала жълта "лейка" или каквото беше там, пък той проверил охладителната течност...
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 04 януари 2019 - 16:03

Много тъжна история и как се наредиха колектори, мап, егр и накрая семеринга. Не виждам много връзка едното с другото, може просто голяма каръщина да ти е с тая кола..... А и до момента с тия репатраци и ремонти май почти си платил още веднъж колата :(

ПС: тоя семеринг не сте ли го коментирали до сега, защо не го сменихте много по-рано? Поне за него форума е пълен с мнения и няма смисъл от отлагане.
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 04 януари 2019 - 16:35

 Dechkko, на 04 януари 2019 - 16:03, каза:

... а с тия репатраци и ремонти май почти си платил още веднъж колата :(


Не почти ами направо вече ми излезе двойна...

 Dechkko, на 04 януари 2019 - 16:03, каза:

ПС: тоя семеринг не сте ли го коментирали до сега, защо не го сменихте много по-рано? Поне за него форума е пълен с мнения и няма смисъл от отлагане.


Коментирали сме го и аз много съм чел във форума за този проблем и точно за това беше предвидено при 3-тото посещение на сервиза да го сменим това уплътнение, но колата не стигна до сервиза...

Да, грешката си е моя, че съм продължил да я карам след изписването на грешката за налягането в маслото!
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 14 януари 2019 - 12:01

Днес майстора ми се обади... свалил е картера и каза, че основни и биелни лагери са заминали (движат си свободно и изобщо не уплътняват) и на коляновия вал едната шийка е била заминала... каза, че варианта за основен ремонт бил много скъп (над 2000лв) и според него не си заслужава за тази кола... посъветва ме или да я пусна на части да я продам или да си взема нов мотор и да прехвърля всичко ново, което смених по моят двигател (аз съм сменил почти всичко)...

Публикувано изображение

Сега се двоумя какво да правя... дали да търся втора употреба мотор, да я пускам на части или да й правя основен ремонт...
Отговори

Коцето снимка Коцето 14 януари 2019 - 15:58

Търси и не се предавай, в една тема четох че колянов вал става и от 1,9 мотора, а лагерите са ясни сменят се. И като начало да смениш МАСТОРА!
Мнението беше редактирано от Коцето: 14 януари 2019 - 15:58
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 14 януари 2019 - 17:12

 Chaveto, на 14 януари 2019 - 12:01, каза:

Днес майстора ми се обади... свалил е картера и каза, че основни и биелни лагери са заминали (движат си свободно и изобщо не уплътняват) и на коляновия вал едната шийка е била заминала... каза, че варианта за основен ремонт бил много скъп (над 2000лв) и според него не си заслужава за тази кола... посъветва ме или да я пусна на части да я продам или да си взема нов мотор и да прехвърля всичко ново, което смених по моят двигател (аз съм сменил почти всичко)...

Публикувано изображение

Сега се двоумя какво да правя... дали да търся втора употреба мотор, да я пускам на части или да й правя основен ремонт...



Грозна картинка, майстора пое ли поне частична вина? ....... Относно какво да правиш, много внимавай ако ще търсиш друг двигател, че те повечето Инсигнии на части са именно в състояние като твоята. Да не се окаже, че си имаш още един мъртвец.
Отговори

sathv снимка sathv 14 януари 2019 - 19:06

Абе кви ремонти, кви смени на двигатели бе? Не ти ли побеля косата, че отново мислиш да се вкарваш в приключения? Разкарвай де що боклук имаш и си вземи една нова дачия и си карай рахатлъка. След някоя друга година я продаваш и вземаш пак ново. Друг да лежи под нея и да я поправя и да разправя колко на далавера я е купил. Ти вече мина по този път и трябва да ти е дошъл акъла в главата. Ако не, то си е за твоя сметка.
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 14 януари 2019 - 19:49

Намерих необурудван двигател (блок и глава) на сравнително добра цена, който все още е на колата и според продавача е в перфектно работно състояние.
Продава колата на части понеже има удар в задницата и от едната страна, което се вижда и от снимките...
Човека казва "ела, ще запалим двигателя, за да го чуеш, че работи без забележки"...
Проблема е, че се намира в Луковит (на 51км от Плевен, 59км от Ловеч), което ми е на 700км (в двете посоки)...
Дали във форума има колега от този регион, на който няма да му представлява трудност да отиде само да го чуе дали работи както трябва, за да може собственика да започне да го сваля от колата и след ден/два да отида да го взема?
Отговори

ceko снимка ceko 14 януари 2019 - 20:08

това с слушане нестава.Ако ще рискуваш задължително проверка на карантията отдолу и тогава парите,това с тея обещания че е рсботел...дрън дрън
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 януари 2019 - 20:13

Колега, ако блока не е пострадал - наскоро колегата @nikal даде рецептата, колянов вал от 1.9 дизляк на Опел, Фиат, Алфа, Сааб, лагери за него, нови петички, шлайф, и знаеш какво караш. Пък и ще легне по евтино от колкото с вал 2.0.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 януари 2019 - 20:13

Човече, имаше инфо от колега тук, че вала на 1.9 е същия, лагерите са същите, само някакъв чоп на лагерите се маха (вероятно е този срещу превъртане). Вала на 1.9 е от по- добър материал, лагерите май- май също така. 1.9 има под път и над път, не страдат от проблеми. Що си търсиш таралеж, който да си пъхнеш в гащите не знам...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg