Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въздуховод

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 03 август 2009 - 22:26

Колеги, може ли някой да щракне откъде и как смуче въздух Вектра Б.
Моята е Х20ХЕV и от филтърната кутия ми излиза един платнен маркуч около 5 сантиметра - а влиза в нея поне 20? Смуче си топъл въздух и не се притеснява. Нещо ми лиспва но въпроса какво е?
Отговори

svetli_78 снимка svetli_78 04 август 2009 - 10:54

Планения мъркуч влиза навътре в кутията 20 см?
А отпред няма нищо, така ли?
По принцип мъркуча трябва да влиза( да смуче въздух) в една пластмасова тръба, която отива над вентилатора на климатичния радиатор отпред.Към тръбата има закачени резонатор (под дясната част на бронята, под фара) и една тръба която се намира в гредата на предната броня.
Аз ги бях махнал, да видя как ще върви и залепих едно парче микропореста гума на рога, стана като топлинен щит.
Разлика във вървежа, като че ли имаше съвсем малка и тя се изразяваше в чувствителност на педала, но пък и шума се увеличи, със спортна генерация съм. Обаче махнах и един стеснителен накрайник които стои на горната част на филтърната кутия. Без тази част колата по добре дърпаше след 3000 об. Това го усетих на магистралата, след 130 км/ч, на 5-та скорост.
Снимки

Поздрави:
Светли
Мнението беше редактирано от svetli_78: 04 август 2009 - 12:25
Отговори

borisbebo снимка borisbebo 04 август 2009 - 14:56

Здрасвейте на всички тая тръба във гредата на бронята е затворена незнам как ще дърпа въздух от там на нея има само една малка дупчица.
Колега прегледай си всички вакумни мъркучета че Г-образните накрайничета се напукват и изпадат тръбичките на мен ми беше паднала една точно зад двг-то от дясната страна като застанеш срещу колата. Тръбичката идва от средата на купето и пада право към двг-то и влиза от долната страна на някво моторче ли е кво и почти не се вижда
Надявам се да съм полезен
Успех
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 04 август 2009 - 22:14

 svetli_78, на 04 Aug 2009, 11:54 AM, каза:

..........

Мерси брат! Много добри снимки :devil-smiley-019: Утре ще изкарам целия маркуч и ще метна и аз снимки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg