Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Вектра Б - Подлакътник

rossvs снимка rossvs 22 май 2010 - 22:14

Здравейте колеги,
Намерих си оригиналния подлакътник от една английска вектра. Дадоха ми го с цялото барче. Махнах горната част на самия подлакътник, която се дръжи на 4 болтчета, обаче по нататък стигнах до задънена улица. Няма ни едно болтче, а нищо от никъде не помръдва. Явно всичко е на щипки, но ме е страх да напъна и да не счупя нещо.
Та който е разглобявал подлакътника да помага :icon_wink2: Търсих из форума, но никъде не намерих такава тема.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 23 май 2010 - 07:33

Не е на щипки ! Залепен е много здраво с някаква студена спийка на пластмасата. Няма шанс да го разглобиш така, без да счупиш нещо. Варянта е много внимателно да го изрежеш с флекс (поне аз така направих), след което да го лепиш на местото което е предназначено.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 23 май 2010 - 14:18

Като го напънеш и се отчупва. Аз съм свалял точно такъв но не ме бъркаше и да се счупят тези щипки. И без това го преправях за вектра а.
Отговори

Auto снимка Auto 23 май 2010 - 17:54

Аз я правих наскоро тая процедура същата, взех си подлакътник с цялото барче, свалих моето и се оказа, че барчето не пасва, защото е извито на другата страна, беше от английска Вектра. Та смъкнах самия подлакътник от барчето с много зор - яко е залепено, аз го махнах с един нож, който се подпъхва отдолу отстани, точно там, където е лепен и се блъска яко с чук. Отдолу, където ти е пепелника също много яко е залепено и там с тънки стоманени жила прекъснах връзката между подлакътника (сива пластмаса) и оребрената част на самото барче. Накрая яко напъране отгоре с все сили да се разлепи окончателно и отдолу, където е залепен за гладката част на барчето, като предварително пак с ножа се напъва яко да се поразлепи колкото може. След много борба подлакътника излиза цял и невредим, за поне не счупих нищо. После идва ред да се залепи за твоето си барче, аз първо пробвах с едно лепило Хелмевект, но освен че съхне много бавно, не лепи добре, при мен се отлепи като го напече слънцето, а и преди това не беше здраво. Та втория опит беше с едно секундно лепило, съхне бързо и още не е мръдал.
Успех!
Отговори

Стекер снимка Стекер 23 юни 2010 - 08:42

Колега аз лично си признавам, че не съм го првил това, но спорд мен си земи духалка с топъл въздух, нагряваш яко да се размекне липилото и с после с ножа. Това според мен е най-безболезнение начин иначе може да пробваш и с чука.
Отговори

Humanic снимка Humanic 23 юни 2010 - 11:48

Кърти със силя, лепилото поддава, един разглобихме го за по-мако от 20 секунди :)
Отговори

rossvs снимка rossvs 23 юни 2010 - 18:24

Благодаря на всички колеги, които помогнаха. Наистина със сила става :newsm05_41:
Вече и аз съм с подлакътник :smile3560:
Отговори

galata снимка galata 05 септември 2011 - 10:50

И аз мисля след малко да правя схемата със свалянето на подлакътника.. Ако може да ми дадете някакви съвети, освен със сила какво да правя.. ако не дадете, ще е каквото сабя покаже :devil-smiley-019:
Отговори

jeff снимка jeff 05 септември 2011 - 12:07

Не знам как е залепен подлакътника но се отлепва елементарно, при мен беше много лесно!

 galata, на 05 септември 2011 - 10:50, каза:

И аз мисля след малко да правя схемата със свалянето на подлакътника.. Ако може да ми дадете някакви съвети, освен със сила какво да правя.. ако не дадете, ще е каквото сабя покаже :devil-smiley-019:


Ако мислиш да си вземаш подлакътник от Вектра Б за Астрата, по-добре недей. Толкова грозно застава че няма на къде, от всякъде се появяват дупки, идва доста по-къс. Знам че доста колеги са слагали на Астра, на снимки изглежда добре иначе е много много зле!
Отговори

galata снимка galata 06 септември 2011 - 08:42

Ето как стана при мен Публикувано изображение
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg