Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Какво стана с валидацията на новите потребители?

ulieliadi снимка ulieliadi 26 януари 2011 - 17:27

От няколко дни ми прави впечатление , че форума се напълни с много нови потребители. Това е добре , но стига всичко около тях да беше така :thu: Мога да посоча двайсетина(а даже го и направих) некоректно попълнили профила си и сигурно още толкова пишещи във всяка тема за щяло или не. За неграмотните писания и кирилицата няма да коментирам :confused:
Аз знам какво е станало , но не е лошо да обясните на всички останали :love_opel:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 януари 2011 - 19:36

Какво да е станало? Ми не се върши работа :mhihi: Уж да е малко по-свободно и от тая свободия стана разграден двор :good:
Отговори

besnik снимка besnik 26 януари 2011 - 19:56

Има колеги от форума с мноооооооого мнения и много ненужни и глупави постове . А на новите просто им подскажете нищо страшно!
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 26 януари 2011 - 20:15

Това с подсказването си е просто натрупване на още ненужни мнения и мисля ,че не е решение :mhihi:
Отговори

Shades снимка Shades 26 януари 2011 - 22:07

Тестваме нова система за валидация на потребителите. Опитваме се да облекчим малко влизането, защото има много оплаквания, но трябва и да се балансира със спазването на правилата от новите "клиенти". Всичко се коригира в движение, имайте малко търпение и репортвайте активно :mhihi:
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 26 януари 2011 - 22:22

Е цяла сутрин бях доста активен с репортите , но бях "свален" от длъжност "главен доносник" :mhihi:
Конкретизирайте за кво по-точно да докладваме и може да помогнеме :good:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 януари 2011 - 22:23

Кой те "свали"и заплаши ли те с нещо?
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 26 януари 2011 - 22:30

Не бе , ти пък глупости :good:
Просто ми беше обяснено за новата система и специално за профилите , че имало 30дневен срок в който да се попълни коректно :mhihi:
Погледнато реално този срок е много дълъг според мен.То някой ако след първия ЛС не си оправи профила разбран ли ще излезе :icon_wink2:
Отговори

fanatic снимка fanatic 27 януари 2011 - 10:53

Не е по-дълъг в никакъв случай. Просто трявба да се намери идеалния вариант за лесна регистрация на потребители и спазването на правилата. Мисля, че това е най-трудното... репорта не е лошо нещо.... :mhihi:
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 27 януари 2011 - 11:04

Значи да приема , че мога да репортвам при всякаква нередност нарушаваща правилата , независимо от гратисния период :mhihi:
Това включва и неправилно попълнения профил и спама или пак не съм разбрал :good:

И пак да подчертая , че съм За по-лесната регистрация във форума :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 27 януари 2011 - 11:05
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 27 януари 2011 - 11:15

Аз мисля, да докладваме смело, и без това бутона остава отбелязан, че е докладвано, та няма да сме досадници за екипа. А ако някой има още от гратисния период, просто няма да се вземе отношение по докладването.
Отговори

Shades снимка Shades 27 януари 2011 - 11:20

Докладвайте си спокойно, никой не е пляскан, че докладва. Ние си ги "обслужваме" кой както е заслужил и така. Системата така или иначе не е в краен вид и се шлайфа в движение.

П.П. Нещо пак ми се струва, че се опитвате да се драматизирате с някакви "сваляници" и "заплашване". Ако все пак има нещо такова, може да споделите :mhihi:
Отговори

fanatic снимка fanatic 27 януари 2011 - 11:21

Новите потребители получават линк за активация както е във всички форуми. В този мейл и линк изрично се казва, че имат права да пишат, но има срок от 30 дни да си попълнят профила иначе подлежат на рестрикции. Когато активират профила си от линка получават и лично, което им казва, че профила е активен и пак повтаряме че имат 30 дни да го оправят ако все още не са. След тия 30 дни вече профила може да бъде отрязан...


Идеята е да не отказваме хората, да влезнат и да видят и да питат, но и да си попълнят нещата. Сигурно ще има, то вече има простотия, но както писа Шейдс- оптимизираме го за да намерим по-добрия начин и да не пикаем на това което е направено преди....

Всички новорегстрирани попадат в група Нови потребители- тоест подлежат на валидация в рамките на 30 дни макар, че имат права да драскат...


Не вярвам някои да е заплашвал с каквото и да е ....
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 27 януари 2011 - 13:19

 Shades, на 27 Jan 2011, 11:20, каза:

Докладвайте си спокойно, никой не е пляскан, че докладва. Ние си ги "обслужваме" кой както е заслужил и така. Системата така или иначе не е в краен вид и се шлайфа в движение.

П.П. Нещо пак ми се струва, че се опитвате да се драматизирате с някакви "сваляници" и "заплашване". Ако все пак има нещо такова, може да споделите :icon_wink2:



Боби явно не си ме разбрал :ranting:
Аз коментирах промяната с Добрин и ми стана ясно за кво иде реч :moderator:
Свалянето е просто израз и то по-скоро беше вид майтап :mhihi: , а заплашване не е имало :good:
Искам просто да се знае от всички или поне от повечето "стари" потребители как да постъпват в различни случаи :confused: Пример: Някой пита за кво са бутоните в колата му , но той не си е подпълнил профила както трябва и никой освен него не знае каква е тя. Започват да го питат каква е и темата вече е с няколко излишни коментари :confused:
Предполагам и вие не искате това да се случва и колкото по-рано се вземат мерки толкова по-добре :smile3560:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 27 януари 2011 - 21:14

Аз отдавна знам значението на бутона "!докладвай". Даже бях помолен да понамаля темповете с които го натискам.

Ама напоследък направо излизам извън релси. И не стига, че му пиша Л.С., а не натискам "онзи" бутон и му казвам, че е сгрешил тук и тук, а и профила не си беше попълнил според правилата "Автомобил: OPEL/AUDI", тоя ми се репчи с мнооого красив отговор и др.
Отговори

Shades снимка Shades 27 януари 2011 - 21:26

Няма смисъл да "раздавате правосъдие" (отделно, че не е и по правилата :mhihi: ). Докладвайте, ние ще си сърбаме попарата. Наистина много неграмотен и нечетящ народ се навъди, но това са рисковете на живото предаване ...

ulieliadi Разбрах те много добре, просто свързах твоя пост с коментара на Ивчо и се замислих да няма някакви практики, които са ми убегнали ...
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 27 януари 2011 - 21:39

 Shades, на 27 Jan 2011, 21:26, каза:

Няма смисъл да "раздавате правосъдие"...

Аз не го и желая. Само гледам да помогна на някой колега като на Л.С. му покажа къде е сгрешил. И за него е по-лесно да си коригира обявата от колкото да пуска нова. Но щом не бива... НЯМА :mhihi: да го правя повече.
Отговори

brankovv снимка brankovv 01 септември 2011 - 20:41

1 бръз въпрос какво значи коректно попълване на профила - да не отравям нова тема - ползвах търсачката нищо ненамирам - няма нужда да казвам че съм нов предполагам
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 септември 2011 - 20:44

В твоя случай - код на мотора - с20хе или с20ne
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 01 септември 2011 - 20:47

И евентуално София, а не Sofia :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg