Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B смяна на двигател

simbon4o снимка simbon4o 19 август 2009 - 23:44

не знам коша на вектра В има ли общо със вектра А и астра Ф, но ако е същия - ще пасне безгрижно. За астра Г съм чувал че е филм щото нищо не е същото, а при Оги филма е по-голям щото имаше 2.5 преди това в коша... За климатика ако ХЕ-то е 2.8 мотроник трябва да е по-лесно понеже 2.5 е с различен ремък. Това знам аз, успех в начинанието и да знаеш за да върви трябва и скоростна кутия да смениш, вектрата е с хидравличен съединител и дълга кутия които принципно не са много читави и и е слабо място. Ако сложиш от астра или калибра или ...... F20-ка каквато обикновено върви с ХЕ-то ще трябва и жило за съединителя да мислиш как ще стане, но ще върви бая повече щото са и къси скоростите а и самата кутия е по-яка и даяни на бой. Във ВТ има един пич дето сам си надяна в корса В ХЕ и сам си го ревизира и .... crazyking му е ника, може да ти е полезен!
Отговори

Prilo снимка Prilo 20 август 2009 - 08:19

 IvanGrigorov, на 19 Aug 2009, 10:03 PM, каза:

Добре като наливаш го направи по-лесния начин.....Купи един воксхол(вектра б) 2.5 v6 цял(може ударен) земи мотора и скоростите. Направи смяна само на необходимото а другото продай на части :mhihi: . Сигурен съм че ще ти излезе по ефтин моя вариант, ако ти мислиш обатното успех. Все пак 2.5 мотора е базов на колата а Ц20ХЕ не е!!!!!!!

Успех каквото и да решиш да правиш е хубаво, трябва да има луди. :fire:

И все пак 2.5 е със най-келевата възможна кутия измислена за Опел. А ХЕ не е. И В6 в това тежкото купе с тая дългата Ф25 ще пада редовно от същата Вектра Б с ХЕ и късата Ф18-ка.
Да не говорим, че и ще е по-икономична с ХЕ отколкото с В6.

Климатици на ХЕ има с два вида ремъчни шайби на компресора. Има и с пистов. Моят е с клиновиден ремък.
Според мен този вариант има повече място и е по-удобен за обслужване. Вярно че са 3 клиновидни ремъка (алтернатора и хидравличната помпа също са с такива), но ако скъсам единият, то поне един от останалите ще продължи да се задвижва.
Веднъж гледах ХЕ с пистов ремък. Не ми хареса как е направено.

Ако ще слагаш наистина ХЕ в купе на Векта-Б, то му сложи F18CR, че да не се мъчи. masakra продаваше тук такава кутия за 250лв. А тя нейната беше шампионка. Тая кутия е голяма драгаджийка.

Така или иначе Вектрата ти няма да хукне като Астра ХЕ или дори читава Калибра ХЕ. Но определено ще бие същата Вектра с XEV.
Отговори

spasito снимка spasito 20 август 2009 - 08:38

Абе незнам дали 2,5 ще падне от c20xe -говориме за мотор свален от vectra i500 или английския GSI който е X25XEI и е 194 коня фабрично а такива мотори също се намират и слагането им ще е доста по лесно все пак това са си около 200 коня :fire:
Отговори

Prilo снимка Prilo 20 август 2009 - 10:09

i500 се кара от маняци, които знаят колко струва. Няма да е евтина. Иначе той е ясно, че бие ХЕ-то.
Но Вектра Б със стандартният V6 X25XE - 170 коня е слаба. Не заради самият мотор, а заради кутията. Много силно редуцира въртящият момент и на колелата не остава нищо.
Отговори

Оги снимка Оги 21 август 2009 - 10:38

Ох, поредната драма :mhihi:

Принципно много от гредата която е при Астра Г я няма при теб. Реално даже кутията няма да сваляш, нито полуоски .. само закачаш новия мотор за твоята кутия и преправяш тампона (един, който е до ремъците) да захване ХЕ-то. Цялата инсталация на двигателя, всичко както си е на куп (сноп) заедно с компютъра му я вземаш и слагаш .. също лесна интервенция. След това преправяш маалко генерацията да я вържеш към колектора на ХЕто. С охладителната система мисля, че няма да имаш проблем като моя, Вектрата няма cooling modul! За климатика Shmortz ти е казал, най-лесно е да купиш ХЕ с климатик, М2.8 най-често се среща. Хето си остава с неговата си хидравлична помпа, неговия компресор за климатика. Налага се единствено да се направи връзка м/у компресора и компа да знае кога е включен т.е. да вдига оборотите леко. Преправянето тук е малко и очудващо евтино, просто ти трябва професионалист който може да заварява тръбите, които са на климатика.
Накратко моя съвет е вземи си една GSI16v и си я карай когато искаш :fire:
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 21 август 2009 - 11:19

 simbon4o, на 20 Aug 2009, 12:44 AM, каза:

не знам коша на вектра В има ли общо със вектра А и астра Ф, но ако е същия - ще пасне безгрижно. За астра Г съм чувал че е филм щото нищо не е същото, а при Оги филма е по-голям щото имаше 2.5 преди това в коша... За климатика ако ХЕ-то е 2.8 мотроник трябва да е по-лесно понеже 2.5 е с различен ремък. Това знам аз, успех в начинанието и да знаеш за да върви трябва и скоростна кутия да смениш, вектрата е с хидравличен съединител и дълга кутия които принципно не са много читави и и е слабо място. Ако сложиш от астра или калибра или ...... F20-ка каквато обикновено върви с ХЕ-то ще трябва и жило за съединителя да мислиш как ще стане, но ще върви бая повече щото са и къси скоростите а и самата кутия е по-яка и даяни на бой. Във ВТ има един пич дето сам си надяна в корса В ХЕ и сам си го ревизира и .... crazyking му е ника, може да ти е полезен!


Ами колега ние с момчето се познаваме !И брат му прави същите работи на неговата Астра и всъщност те са виновниците да се зарибя по този мотор !Относно скоростната кутия-мотора се продава със скоростна кутия F20 но с жило на съединителя !Говорих със един майстор който вече е правил тази работа на друга кола !Каза ми че просто ще вземем моята кутия със хидравличният съединител и ще вкараме карантията от Ф20 в кужуха на моята,така ще имам скоростна кутия Ф20 със худравличен съединител !


 Оги, на 21 Aug 2009, 11:38 AM, каза:

Ох, поредната драма :fire:

Принципно много от гредата която е при Астра Г я няма при теб. Реално даже кутията няма да сваляш, нито полуоски .. само закачаш новия мотор за твоята кутия и преправяш тампона (един, който е до ремъците) да захване ХЕ-то. Цялата инсталация на двигателя, всичко както си е на куп (сноп) заедно с компютъра му я вземаш и слагаш .. също лесна интервенция. След това преправяш маалко генерацията да я вържеш към колектора на ХЕто. С охладителната система мисля, че няма да имаш проблем като моя, Вектрата няма cooling modul! За климатика Shmortz ти е казал, най-лесно е да купиш ХЕ с климатик, М2.8 най-често се среща. Хето си остава с неговата си хидравлична помпа, неговия компресор за климатика. Налага се единствено да се направи връзка м/у компресора и компа да знае кога е включен т.е. да вдига оборотите леко. Преправянето тук е малко и очудващо евтино, просто ти трябва професионалист който може да заварява тръбите, които са на климатика.
Накратко моя съвет е вземи си една GSI16v и си я карай когато искаш :mhihi:


Благодаря ви много колеги за помоща !Целта не ми е да правя някаква супер мощна Вектра Б!Пределно ми е ясно ,че с 2.5 В6 ще бяга много повече,ноп в случея аз исакм точно този мотор C20XE!Както казах вече нямам за цел да правя вектра за драг или нещо друго,просто за собствен кеф !Ясно ми е че няма да е чак толкова пъргава като астра C20XE ,все пак вектрата е доста по-тежка !Както каза колегата по-горе ХЕ-то ще има доста по нисък разход ,аз също и това търся ,все пак тази кола я използвам в ежедневието си !А пък и които иска да ми каже че няма да има почти никаква разлика,аз лично не мисля така,все пак това са 35 коня горница!Айде в случея търсим и вартящ момент,но все пак няма да е като ЕкоТека,а като настъпя ще отлепя ,няма да се чудико става и чак след това да изтегля !Другото което ми харезва в този мотор е ,че не се чуди както вече казах по-горе,а направо започва да ускорява и то доста добре сравнение с Х18ХЕ !

Това всичко го правя за собствен кеф!Първо колата ще стане малко по мощна,ще знам че аз имам още един пръст в нея и кефът ми да я карам ще се увеличи !Благодаря ви отново за информацията !Сега ще има продължение с С20ХЕ :fire: !

Поздрави!!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 21 август 2009 - 19:06

Prilo- Колега ти ме уби. Чак куц да е 2.5 незнам(не друго ама в нета има клип как прави 190 на 3-та).

Последен въпрос какво ви е мнението за 2.2 16в еко тека, когато говориме за разход и вървеж при Вектра Б?

Извинявам се за спама, пожелавам успех на автора на темата.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 21 август 2009 - 23:27

 IvanGrigorov, на 21 Aug 2009, 08:06 PM, каза:

Извинявам се за спама, пожелавам успех на автора на темата.

Няма проблем бе колега :mhihi: !Днес отново говорих с майстора който ще прави интервенцията и той ме увери ,че всичко ще стане 6!Също каза ,че и климатика ще се направи лесно на мотроник 2.5!Все пак човека си разбира от работата и дет се вика той е вкарал двигателите на половината град,така че съм спокоен вече!Сега остана само да взема мотора и ще има продължение на темата !Ще заснема процеса на смяна и ще кача подробна информация от монтирането на С20ХЕ(Мотроник 2.5) на Вектра Б ! to be continue....... :fire:


Поздрави!! :fire:
Отговори

bak6i6a снимка bak6i6a 22 август 2009 - 00:36

майстора ти е много печен
спи спокойно
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 22 август 2009 - 08:45

Ами къто видях какви чудеса е направил с твойто Ланосче,се успокоих много даже!Човекът ме увери че всичко ще си дойде на мястото и няма да има проблеми !!

п.с.Добре ,че си ти ,че да се запозная с него :fire: !

Поздрави!! :mhihi:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 22 август 2009 - 09:46
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 22 август 2009 - 10:33

само едно нещо да напомня - хидравличния съединител може да го хвърлиш спокойно! Който съм питал това е слабо, скъпо място на големите екотеци и едвам издържа на техните коне. Ако можеш сложи жило и нормален съединител и кожуха на Ф20-ката, че си има капаче да си сменяш съединителя не като на 18-ката гадния корпус.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 22 август 2009 - 17:16

Ами те вариянтите са два:
1.Да сложа Ф20-ската и да се преправи съединителя със жило!!
2.Да се вземе кожуха на Ф18-ката и да се сложат чарколаците на Ф20-ката !Така ще имаме скоростна кутия Ф20 с хидравличен съединител!

Това са двата варианта,но като се замисля това което казваш за проблемите който давало е по добре да се махне хидравликата и да се направи жило!Така ако стане нещо ремонтат ще е по евтин и доста по бърз !!

Поздрави!! :fire:
Отговори

spasito снимка spasito 24 август 2009 - 13:49

Ето нещо интересно по темата
ТУК
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 24 август 2009 - 13:56

Колега супер си !!!Благодаря ти !!! :moderator:

Поздрави!! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 24 август 2009 - 13:59
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Prilo снимка Prilo 25 август 2009 - 07:07

 IvanGrigorov, на 21 Aug 2009, 08:06 PM, каза:

Prilo- Колега ти ме уби. Чак куц да е 2.5 незнам(не друго ама в нета има клип как прави 190 на 3-та).

Не съм казал такова нещо. V6 2.5 е много хубав мотор. Кутията му е смотана и съсипва ефекта от него. А точно това, че прави 190 на трета го доказва.

А дали чарковете от Ф20 ще влязат в тунелите на Ф18? Мждуосевите разстояния на валовете еднакви ли са? Лостчета.... вилки... ала-бала....?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 25 август 2009 - 10:50

Ами колега,всичко ще се разбере,когато започне преправянето !
Отговори

RED-VECTRA снимка RED-VECTRA 15 ноември 2009 - 20:57

Какво стана колега работиш ли по въпроса че много ми е интересно какво ще се получи
Отговори

danko снимка danko 27 април 2010 - 21:44

Kолега , знам че темата е стара ,но ако може пиши какво стана с тоя двигател.На мен скоро ми предстои ремонт, и майстора ми предложи да ми смени двигателя с такъв като твоя.Вместо да ремонтираме моят X16XEL.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 27 април 2010 - 21:47

Ами колега за съжаление все още не съм сменил двигателя поради парична криза,но следващия месец се задава нещо и се надявам да имам възможност да го сменя,че ми писна вече само да си го мисля,искам най накрая да действам !Обещавам ,че като почна ,ще пиша !

Поздрави ! :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg