Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

X12XE губи антифриз.

sathv снимка sathv 04 август 2019 - 20:13

Здравейте, от няколко месеца двигател X12XE губи антифриз. Около 500 мл. на 1000 километра.
Първоначален оглед:
Външни течове няма. Не надува маркучите. Няма балончета в разширителния съд. Изправна капачка. Майонеза по капачката. Колата се кара само на къси разстояния. Пали и върви без проблеми. Разход в норма. Не загрява. Тест изгорели газове в охладителната система няма.
За да се изследва причината преминавам към по-сериозна диагнастика.
Надуване на охладителната система с налягане 1.5 атмосфери. Няма появил се външен теч. Един час под налягане след отваряне на капачката силно изсъскване. Държи налягане достатъчно дълго време.
Развиване на свещите и оглед на буталата с ендоскопска камера.
Първо, на всички свещи керамиката около електрода е бяла. При огледа на буталата всички са идеално чисти. Изглеждат като нови.
Последва.сваляне капака на клапаните. Целия капак е в майонеза. Разпределителните валове и главата нямат никаква майонеза. Двата отвора за картерна вентилация почти задръстени от майонеза. Явно влагата идва от картера.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Проверка на маслото в картера, абсолютно чисто.
Проверка налягането в цилиндрите.
1,3 и 4 -11 атмосфери. На 2 цилиндър -8 атмосфери.
Това, че ще се сваля главата, ясно. Въпросът ми е конкретен и чисто теоретически. Как попада антифриз в четирите цилиндъра, тъй като буталата са абсолютно чисти.
При откачане на маркуча към дросела за вентилация на картера вътре беше мокър. Една от причината е от там. Другата причина е при пробив на гарнитурата на EGR клапана. При този модел през клапана минава и антивриз и при проблем с гарнитурата може антифриза да се засмуква директно във входящия колектор. Клапана не съм го свалял. Входящия колектор няма циркулация на антифриз и няма отношение към проблема, щото на инсигния съм виждал спукан колектор и антифриза директно в цилиндрите като картинката е същата.
Тази тема я пускам не само защото очаквам теоретичен отговор на въпроса , а и като показно как се пускат теми във форума. А именно, ясно и точно заглавие на темата, не заглавия като Помощ, Помогнете, Колата ми прави номера и един куп подобни простотии. Второ подробно описание на проблема по възможност и картинки. Трето. Какво е направено до момента и каква точно помощ се иска от форума. В моя случай чисто теоретична обосновка на причината.
Отделно някой модератор може ли да ми каже защо не мога да вмъкна картинка директно във форума. Файла е jpg, a ми излиза грешка че нямам права да вмъквам файл с такова разширение.
Мнението беше редактирано от fanatic: 05 август 2019 - 16:27
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 август 2019 - 20:59

Надуй цилиндрите през свеща със десетина бара и виж дали ще изгони водата.
Това след като махнеш валовете.
Мнението беше редактирано от kalin09: 04 август 2019 - 21:02
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 август 2019 - 21:12

Според мен има малък теч от някъде.А майонезата е конденз в резултат на карането на къси разстояния.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 август 2019 - 07:58

Тоя мотор ,също така може да "сипва" антифриз в маслото ,през гарнитурата на капака на ангренажа.
Отговори

sathv снимка sathv 05 август 2019 - 08:16

Калине, благодаря ти за мнението. Това за гарнитурата на ангренажа също е вярно. Даже съм го виждал в практиката. Аз проблема ще го реша. И без това ще сменям и верига, та не е проблем да отворя и главата. Може и пукнатина да има. Също съм го виждал при този мотор.
Въпроса е теоретичен.
Как и откъде влиза антифриз и в четирите цилиндъра. Както казах, при оглед с ендоскоп, буталата са като нови, разбирай чист шлифован алуминий. Само в едно в центъра имаше съвсем леко петно от нагар с диаметър около 15 мм. И снимки на буталата ще пусна, за да е изчерпателна темата, както и нейното решение. Но все пак нови бутала от магазина сте виждали. И тези са такива, без никакъв нагар и перфектно измити. Пък колата ди върви без проблем.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 05 август 2019 - 08:18

Здравей колега. Миналата година когато купих мойта каляска тя също имаше от тая гняс в казанчето на антифриза и губеше антифриз. При смяната на ангренажа имах възможност да сваля казанчето и да промия системата с вода като основно измих и казанчето. След тая поцедура всичко си дойде на мястото. Колата не губи антифриз и гая гняс вече я няма.
Отговори

sathv снимка sathv 05 август 2019 - 08:41

Тая емулсия по капака често се среща при коли които се карат само на къси разстояния. Една камара въпроси по форумите има относно майонезата по капачката. То на практика майонезата по капачката не е само на капачката, а на целия капак, ама хората не я виждат. Имаш ли майонеза на капачката има и на целия капак, като на капака е повече, щото е метален и конденза е доста по интензивен.
Жорка провери си основно охладителната система. Щом има гняс в казанчето, значи влиза масло в антифриза и промивка на системата не може да острани теч.
Мнението беше редактирано от sathv: 05 август 2019 - 08:43
Отговори

Silencer снимка Silencer 05 август 2019 - 08:55

Преди 4 години на х14хе духна гарнитура на главата, почна да губи антифриз ама по малко. Но имаше всички симптоми които си проверил - твърди маркучи, балончета, гадна миризма на течността, и най-интересното вътре цилиндрите бяха като нови - огледално чисти, водата явно ги е почистила...Капачката на разширителни съд/жълтата/ в един момент избуши от налягането. Относно капака на клапаните и моя е в мизерии, но не го чистя, те не могат да се отварят.
Но това само спомени. Абстрахирай се от тях.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 05 август 2019 - 09:17

 sathv, на 05 август 2019 - 08:41, каза:

Тая емулсия по капака често се среща при коли които се карат само на къси разстояния. Една камара въпроси по форумите има относно майонезата по капачката. То на практика майонезата по капачката не е само на капачката, а на целия капак, ама хората не я виждат. Имаш ли майонеза на капачката има и на целия капак, като на капака е повече, щото е метален и конденза е доста по интензивен.
Жорка провери си основно охладителната система. Щом има гняс в казанчето, значи влиза масло в антифриза и промивка на системата не може да острани теч.

Мойта беше по стената/тавана/ на казанчето. Беше измито основно, капачката също. Интересното е че при източване на антифриза защото сменях водна помпа , антифриза беше чист/бистър. Майстора ми каза че помпата ми е наред /аз обаче си въобразих че има много лек луфт-празен ход/. След смяната на водната помпа и прекарване на вода през системата нещата са си на мястото.
Явно при мен нещата са били други макар и с подобни симптоми.
Отговори

sathv снимка sathv 05 август 2019 - 09:20

Silencer, какъв беше проблема на гарнитурата ако помниш? Къде имаше прокъсвания? Капака като го свалихте, беше ли в майонеза като моя?
Жорка, нормално е загубата на антифриз да е бил от водната помпа. Щом си я сменил и вече нямаш теч.
Мнението беше редактирано от sathv: 05 август 2019 - 09:24
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 05 август 2019 - 09:26

На друго място такава гняс не е имало явно. Или е правено преди това/преди да я купя аз или проблема е бил от помпата/ не знам. Вече над 15к км нямам нищо ни по капачки ни по съд/казанче и не губи антифриз - не е мръднал и милиметър. При мен явно проблема е бил в помпата но тая гняс не знам ква е. Маслото също беше ок. вече 2 път го смених и нямаше индикации за външни течности.
Ясно е че тая гняс се появява НО защо симптомите са различни?
Мнението беше редактирано от JorkataG: 05 август 2019 - 09:27
Отговори

Silencer снимка Silencer 05 август 2019 - 20:00

Имам постоянно от конденза, и тогава имах, карам на газ, обикновена газова, карам на къси разстояния. Но не толкова много като при теб.

Но пък компресия имам ...масло не пипа, за екотек доста добре

Не съм пипал сегменти и черупкови лагери, само шлайф, гарнитура и нови болтове.

Имали загуба на компресия е хубаво да видят и сегменти и лагери.
Мнението беше редактирано от Silencer: 05 август 2019 - 20:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg