Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira

Километраж

Малинов снимка Малинов 10 февруари 2017 - 15:08

Здравейте, от вчера съм горд собственик на Opel Zafira A 2001 г. 1.8 125 к.с. Имам проблем с таблото, стрелката за горивото от време на време пада на минимума, все едно не работи и сама се оправя по някое време, както и половината табло не ми свети, някой дали е разглобявал таблото до сега и как става по точно, също така ако е много трудно и трябва майстор за това, моля да ми препоръчате някой. Благодаря предварително !
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 февруари 2017 - 15:27

Първо покарай колата да позареди акумулатора. Ако продължава, премери дали зарежда хубаво. Може и в самото табло да е проблема, но тия работи често се дължат на слаб акумулатор. Може и по кабелите да е проблема, но не бързай да разглабяш.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 10 февруари 2017 - 15:28
Отговори

Малинов снимка Малинов 10 февруари 2017 - 16:26

Акумулатора си е перфектен, тя е внос от Италия и я имам от октомври месец, но заради проблеми по двигателя, чак сега е регистрирах, карана е вече от няколко човека, но проблема с таблото го има от вноса още, акумулатора си е мой ! Все пак половината табло не работи като светлина, там е ясно, че трябва да се разглобява, не премигва или нещо подобно, за да се усъмня в акумулатор. Всичко друго и е перфектно !

Акумулатора си е перфектен, тя е внос от Италия и я имам от октомври месец, но заради проблеми по двигателя, чак сега е регистрирах, карана е вече от няколко човека, но проблема с таблото го има от вноса още, акумулатора си е мой ! Все пак половината табло не работи като светлина, там е ясно, че трябва да се разглобява, не премигва или нещо подобно, за да се усъмня в акумулатор. Всичко друго и е перфектно !
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 февруари 2017 - 18:42

Несветещото половин табло сигурно се дължи на изгоряла крушка- една от общо двете за осветлението. Обаче другото ще да е от кофти връзка някъде, може и от куплунга на самото табло отзад, може и нещо вътре в таблото. Ако го отваряш или сменяш цялото табло смени всички крушки за осветлението с нови- осрам, нарва, тунгсрам, че да не го сваляш скоро пак.
И преди това вземи пробвай стария номер- тресни таблото с ръка отгоре и виж дали ще светне, а може и стрелката да тръгне, знае ли човек... Така ще разбереш до известна степен за какво става въпрос.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 февруари 2017 - 18:43
Отговори

Малинов снимка Малинов 10 февруари 2017 - 18:51

Да случи се на 3-4 пъти да го ударя и да тръгне стрелката, но само на определено място, явно там не прави хубав контакт, идеята ми беше, дали да се пробвам сам да го разглобя и дали е трудно, или да я карам на майстор, за всичките 3 коли които съм имал до сега, само едната се разглобяваше лесно, а другите 2 се разглобяваше цялата предница. Ако не мога да се справя, кажете ми майстор, нов съм в опелите !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg