Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Помогнете ми при покупка

Гостstoicho_sirakov_* 20 август 2013 - 17:54

Извинявам се ако съм постнал в неправилата тема , но не намерих по-удачен раздел.
Въпросът ми е следният.Искам да си купя кола , първа ще ми е , признавам не разбирам изобщо.Намерих си една и се чудех дали някой може да ми даде съвет , да я взема или не.
http://www.cars.bg/c375508 , за тази кола става въпрос.Момчето ми я намали на 1200 лева , защото ще бия доста път до Варна.Казва , че колата е карана от майка му , километри те са реално , върви добре на бензин и на газ , защото ги редувал през ден.Много се чудя , защото това ще ми е първата кола.Ще я използвам главно да пътувам София-Кърджали и обратно с 3ма + мен и багаж.Какво мислите , добра оферта ли е? И когато отида там какво да гледам и какво да питам за колата? Много ми харесва тази кола , но не разбирам нищо и се притеснявам да не ме изпързалят.Ще бия 440км до Варна и обратно с нея.Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете при тази покупка. Отдавна си търся Корса , но все или ми е много скъпо или е много стара.Тази ми е перфектна , от към година и цена.Разбирам също , че 1.2 двигател не е за извънградско , но аз ще карам бавно.Общо взето какви въпроси да му задам и какво да огледам по колата за да знам , че е надеждна , защото знаете , че след като дам парите връщане на зад няма.Благодаря много.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 август 2013 - 19:09

Като за начало забрави за реалните километри. Толкова са реални, колкото аз реално ти пиша от Луната.Колата има измъчен вид поне на снимките. Поне едни тасове да беше сложил на джантите, че така няма никакъв вид. Нищо не казва за обслужването- маслото, ангренажа, филтрите. Питай го обезателно за това и ако има някакви доказателства, че ги е сменял. Според мен по- удачният вариант за теб е да помолиш някой колега от Варна да я види. Има доста отзивчиви варналии, които разбират от коли във форума и могат да я погледнат. Няма смисъл да биеш толкова път, ако има някой колега, който да я види.
Отговори

Гостstoicho_sirakov_* 20 август 2013 - 22:00

 zdravkop, на 20 август 2013 - 19:09, каза:

Като за начало забрави за реалните километри. Толкова са реални, колкото аз реално ти пиша от Луната.Колата има измъчен вид поне на снимките. Поне едни тасове да беше сложил на джантите, че така няма никакъв вид. Нищо не казва за обслужването- маслото, ангренажа, филтрите. Питай го обезателно за това и ако има някакви доказателства, че ги е сменял. Според мен по- удачният вариант за теб е да помолиш някой колега от Варна да я види. Има доста отзивчиви варналии, които разбират от коли във форума и могат да я погледнат. Няма смисъл да биеш толкова път, ако има някой колега, който да я види.

Не знам дали някой ще се навие да ходи да я гледа просто ей така , но ако има някой със свободно време ще съм много, ама много благодарен.Цената на колата на истина ми харесва много , но проблема е там , че е много далеч.Имам огромно желание за кола , дори съм се спрял на тази марка. От около година си събирам пари , без да тормозя родителите ми , и съм събрал 2000лв.Доста са ми милички тия пари , защото съм се лишавал от някои неща за тях и именно за това съм малко предубеден.Хайде , моля ви , помогнете ми. Ако има някой отзивчив човек , който може да ми свърши тази работа , моля го.Склонен съм дори да платя за услугата , стига да има коректност от ваша страна.Аз реално ако тръгна от тук да я взимам аз трябва да си взема някой специалист да я види , да платя на приятеля ми бензина , газтта , с каквото идваме , ако я взема и на нея газ трябва да и пълня , то сметките излизат около 150-200 лева. А какво става ако не ми хареса , ако е пълен дандик , изгарям.Аз и за това постнах тази тема , ако има някой , да ми помогне.
Мнението беше редактирано от stoicho_sirakov: 20 август 2013 - 22:03
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 август 2013 - 14:07

Пусни тема с молба ти в подтема Варна- ето тук http://www.opelclub....p?showforum=60.
Отговори

Коцето снимка Коцето 21 август 2013 - 17:37

Според мен този мотор е слабичък за целта за която ще го ползваш, само ще те нерви. Мисля че в този ценови диапазон можеш да намериш с 1.4 мотора пак моноинжекция а ако попаднеш на 1.6 още по-добре.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 21 август 2013 - 19:53

Колегата е прав,търси нещо по ''живичко'',разхода ще е същия но вървежа ще е различен.Следя ги всеки ден в ''карса'' ако попадна на нещо за тия пари ще я пусна в темата.Астра може ли да е? http://www.cars.bg/c378421
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 21 август 2013 - 19:59
Отговори

Лудия снимка Лудия 21 август 2013 - 20:17

Колега и тая не е лоша http://www.cars.bg/c398257 :icon_wink2: а е и по близко до Кърджали
Мнението беше редактирано от Лудия: 21 август 2013 - 20:19
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 август 2013 - 20:20

Тази Корса е свежарка, изглежда много по- добре от варненката. Само дето няма газ, но ще се вместиш в лимита ти от 2000 лв и ще си сложиш газчица.
Отговори

titan22 снимка titan22 21 август 2013 - 20:31

Просто не може да се сравняват двете корси,втората изглежда къде къде по-добре от първата.
Отговори

Гостstoicho_sirakov_* 21 август 2013 - 21:48

 Лудия, на 21 август 2013 - 20:17, каза:

Колега и тая не е лоша http://www.cars.bg/c398257 :icon_wink2: а е и по близко до Кърджали

Първо на тази звънях , продадена е.

 Astra1816V, на 21 август 2013 - 19:53, каза:

Колегата е прав,търси нещо по ''живичко'',разхода ще е същия но вървежа ще е различен.Следя ги всеки ден в ''карса'' ако попадна на нещо за тия пари ще я пусна в темата.Астра може ли да е? http://www.cars.bg/c378421

Ами и тази я бях видял , но четох из този форум , че моторът ecotec е много капризен и по-скъп за поддръжка.

Колко горе доло излиза слагането на ГУ на тези корси?
Мнението беше редактирано от stoicho_sirakov: 21 август 2013 - 21:52
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 22 август 2013 - 08:36

Моята връзка

разгледай това
Мнението беше редактирано от ШУМЕН: 22 август 2013 - 08:38
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 22 август 2013 - 08:57

 stoicho_sirakov, на 21 август 2013 - 21:48, каза:

Първо на тази звънях , продадена е.


Ами и тази я бях видял , но четох из този форум , че моторът ecotec е много капризен и по-скъп за поддръжка.

Колко горе доло излиза слагането на ГУ на тези корси?

Колега доколкото виждам се продава с газов инжекцион! 1.4 16в(14хе) 90к.с. не е капризен мотор, имам приятел с такъв в тигра и не гори много. Обслужването може би е от най-ефтините 2'увалки. Според мен по-удачен варянт от корса е астра, но не ти препоръчвам тигра поради причината, че поне на мен ми е доста тясна, а съм около 1.80м... В астрите се монтират много повече двигатели, аз съм на мнение за фейс 14хе или ако е преди фейса 16се(1.6 8в инжекция 102к.с.-малък данък) - може би най-добрият мотор в икономичната гама... Астрата е по-удобна и за акробатики ;) Успех!
п.с. - ей ШУМЕН – какво да гледа на обява без снимка написана с правописни грешки...
Отговори

sathv снимка sathv 22 август 2013 - 09:01

Колега, аз пък да ти кажа, макар и да те разочаровам, че за 1200 лева никаква кола не можеш да си купиш. Това са 20 годишни курници. По цял ден ще висиш във форума и ще я поправяш. София-Кърджали е голямо разстояние. Един път ще стигнеш, два пъти ще закъсаш.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 22 август 2013 - 09:28

Не се разкарвай колега до Варна, всичко е лъжа. Тази кола е на много повече километри и със сигурност не е карана от жена на средна възраст. Астрата по-нагоре е много по-удачен вариант, мотора е много стабилен и позволява обикновено газово, отделно имаш втори комплект гуми. Освен това имам доста запазен вид. Поздрави.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 22 август 2013 - 10:26

Стойчо, изобщо не се чуди, а вземи астрата от Елхово. На светлинни години е от тая изтормозена корса. Действай!
Отговори

Лудия снимка Лудия 22 август 2013 - 14:28

Наистина не се чуди,тая астра е супер.
Звънкай докато не са я купили :icon_wink2:
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 23 август 2013 - 06:50

Има ли напредък в търсенето
Отговори

Гостstoicho_sirakov_* 23 август 2013 - 22:55

Да , тази астра изглежда много добре :p Ще звънна тези дни.
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 24 август 2013 - 20:23

Здравейте колеги лично аз съм си тази Астра мн по добре е от Корсата лично мнение разбира се .Стойчо обаждай се и виж някой колега да я погледне колата дали е читава .Стискам палци да си намериш .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg