Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Зафира Б - возия и газ

vulkano снимка vulkano 28 януари 2016 - 15:09

Здравейте,
Карал съм доста време Зафира А, но никога Зафира Б, а мисля да си купувам. Някой има ли представа дали има разлика във возията между двете версии? Зафира А вози доста твърдо по моите представи и бая и тракат пластмасите. Така ли е при Б версията?
И още нещо за бензиновите 1,8л двигатели: вярно ли е, че на газ могат да изкарат около 50,000км и после се налага ревизия на двигателя, разглабяне и т.н. заради повредени клапани? Четох го в едн атем аи ми стана много чудно. Трябвало да се сложи система за омасляване и т.н., което май не помагало особено?
Отговори

nikal снимка nikal 28 януари 2016 - 20:49

Не знам как вози Зафира А,но съм имал Зафира Б и тя вози твърдичко,но пък е много стабилна.До колкото за газта - Моята Зафира Б с мотор 1.8-140 к.с.,я купих чисто нова,и веднага след изтичането на гаранцията и сложих газ.Беше на 25000 км.,когато и сложих ГИ Фобос със система за омасляване.Продадох колата на 96000 км. и до тогава не съм имал проблеми с мотора,вървеж и разход,си беше ок.
Отговори

vulkano снимка vulkano 29 януари 2016 - 16:17

 nikal, на 28 януари 2016 - 20:49, каза:

Не знам как вози Зафира А,но съм имал Зафира Б и тя вози твърдичко,но пък е много стабилна.До колкото за газта - Моята Зафира Б с мотор 1.8-140 к.с.,я купих чисто нова,и веднага след изтичането на гаранцията и сложих газ.Беше на 25000 км.,когато и сложих ГИ Фобос със система за омасляване.Продадох колата на 96000 км. и до тогава не съм имал проблеми с мотора,вървеж и разход,си беше ок.



Благодаря колега. А някой друг с поглед върху двете версии?
Отговори

Junak снимка Junak 28 март 2016 - 17:00

Карам зафира Б 2007. За мен возята е добра(твърда или мека не мога да преценя).
сложих също Фобос газ и съм сигурен че ще изкарам 100 000 км и без система за омасяване и ремонти по двигателя. Това е лично мое мнение:)

Успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg