Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Затъмняване на стопове

Videff снимка Videff 24 юли 2008 - 16:07

Най-ефектният, бърз и евтин начин да затъмним стоповете си е с фолио ... 73-ти номер на фолиото като прозрачност е най-подходящ за целта ...
Трябва да започнен разбира се с демонтиране на самоте спопове, ето как нагледно става:

Публикувано изображение

Нужно ви е клуче 8, или най-удобно става с глуха лола ...

Публикувано изображение


Това е капака, който скрива плафона на стопа ...

Публикувано изображение

С тази щипка излиза плафона (от другата страна има още една на, точно срещу тази)

Публикувано изображение


Махаме плафона за да ни е се отвори достъп до болчетата (4 на брой са)

Публикувано изображение


Ето и тяхното разположение ...

Публикувано изображение

Стоповете трябва да се измият стрателно за да няма прах и боклуци по тях и да се оставят мокри пи нанасяне на фолиото, за да може ако се залепи неправилно да може по-лесно да се отлепи без да се деформира...

Публикувано изображение

Нагрейте фолиото със сошоар преди да го залепите, залепете го в единия край и нагрявайки го до залепяйпте плавно към другия краи за да се залепи изпънато ... (трудно е за сам човек)

Публикувано изображение

Избутайте с парцал или суха кърпа балончетата, който са останали към крайщатата така че да излязат, ако са останали още балончета продупчете ги с игла и изкарайте въздоха от тях ...

Публикувано изображение

Ето го и крайния резултата, на мен ми отне около 2 часа и малко, играчка си е но на мен ми хареса как се получи ... макар че има пропуски на места ...

Дано съм ви бил полезен ...
Отговори

Татяна Диас снимка Татяна Диас 24 юли 2008 - 16:15

браво браво, чудна темичка, мн подробно и доста добре казано. лесно ме нави и аз да го направя :thd:  
p.s. мн са добри темичките в направи си сам :)
Отговори

gujo78 снимка gujo78 24 юли 2008 - 16:19

Браво колега, много добра тема :thd: лошото на това фолио е че лесно зе драска :thd:
Но пък е станало хубаво,а и доста по ефтино от специалното фолио което е за стопове.До колкото си спомням един стоп с него излизаше 35-40 на стоп.И пак :thd: за темата
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 юли 2008 - 16:46

В единия край на стопа има релефни надписи, може ли макро снимка на тях?
Отговори

Videff снимка Videff 24 юли 2008 - 16:59

 Жоро, на Jul 24 2008, 05:46 PM, каза:

В единия край на стопа има релефни надписи, може ли макро снимка на тях?


Ако нагрееш малко по-вече фолиото може да го направиш така че да може да се чете и надписа ... ще направя снимки да го видиш как е станало при мен, но не трябва да те притеснява ...

 gujo78, на Jul 24 2008, 05:19 PM, каза:

Браво колега, много добра тема :thd: лошото на това фолио е че лесно зе драска :non:
Но пък е станало хубаво,а и доста по ефтино от специалното фолио което е за стопове.До колкото си спомням един стоп с него излизаше 35-40 на стоп.И пак :thd: за темата



Чесно да ти кажа, не бях чувал за такова специално за стопове полио ... може и да има, но на това му е 4 лева метара ... т.е. на тебе ти трябва не повече от половин - на мен ми излезе 2.50 лева ... :thd:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 24 юли 2008 - 17:29

 Videff, на Jul 24 2008, 05:59 PM, каза:

Чесно да ти кажа, не бях чувал за такова специално за стопове полио ... може и да има, но на това му е 4 лева метара ... т.е. на тебе ти трябва не повече от половин - на мен ми излезе 2.50 лева ... :thd:


Има има, ама както ти споменах е бая скъпичко.Та аз също ще подходя като теб, щото някой преди мен ги е пръскал с спрей и е отврат.Даже мисля да махна всички надписи по стоповете преди да сложа фолиото.
А на господата полисмени..... :thd: :asshole:
Отговори

Мишо снимка Мишо 24 юли 2008 - 18:29

Много добре се е получило като изпълнение и още по-добре обяснение... много полезна тема :thd:
Мен лично не ме кефи въобще целия стоп като е затъмнен, но тва е въпрос на вкус... :thd:
Отговори

Рошко снимка Рошко 24 юли 2008 - 18:37

 Videff, на Jul 24 2008, 05:07 PM, каза:

Най-ефектният, бърз и евтин начин да затъмним стоповете си е с фолио ... 73-ти номер на фолиото като прозрачност е най-подходящ за целта ...

Кoлега, какво значи фолио 73-ти номер и откъде може да се закупи? На тиграта фабрично са ми тъмни стоповете, но бих си затъмнил мигачите на калниците, че много ме дразнят такива оранжеви. Мерси предварително
Отговори

borro снимка borro 24 юли 2008 - 18:51

Хубаво подредена тема, добро описание.. Но това е всичко за мен.
Никога не бих направил обаче тази операция.
защото е временно - отлепва се след кратък срок,
защото е прекалено тъмно - адски :thd: колите (в частност шофьорите), които им забелязвам в последния момент какво свети,
защото е нередовно спрямо закона за движение на МПС,
защото куките ще се заяждат за една глупост.
Има други решения за добрия естетически изглед, но това със сигурност не е.
Просто мнение.
Отговори

Videff снимка Videff 24 юли 2008 - 22:00

 tigra79, на Jul 24 2008, 07:37 PM, каза:

Кoлега, какво значи фолио 73-ти номер и откъде може да се закупи? На тиграта фабрично са ми тъмни стоповете, но бих си затъмнил мигачите на калниците, че много ме дразнят такива оранжеви. Мерси предварително


Ако отидеш в магазин, специализиран за рекламни материали, от какъвто аз закупих това фолио и им кажеш този номер ще ти дадат абсолютно същото - всеки цвят си има определен номер :thd:
Мнението беше редактирано от kaka: 24 юли 2008 - 23:03
Отговори

kaka снимка kaka 24 юли 2008 - 23:05

Почистих темата от излишните коментари относно законосъобразността на такова затъмняване, като моля занапред да се придържате само към обсъждане на метода, описан по-горе.
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 юли 2008 - 08:12

 gujo78, на Jul 24 2008, 06:29 PM, каза:

Има има, ама както ти споменах е бая скъпичко.Та аз също ще подходя като теб, щото някой преди мен ги е пръскал с спрей и е отврат.Даже мисля да махна всички надписи по стоповете преди да сложа фолиото.
А на господата полисмени..... :thd: :asshole:

Менчо, вземи водна шкурка 2000 и нагоре, с нея под чешмата ги "зашкури" хубаво, подсуши ги...
Бягай до магазина да си купиш транспрерантен спрей на Дупли колор - черен ЛАК и ги пръсни максимум 2 ръце от 20-30см, тънко и равномерно...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 25 юли 2008 - 09:57

Жоре, твойте добре се получиха с 2те ръце Дупли - аз смятам да направя същото, но с червено спрейче тези дни. Ще постна направо снимки и инфо в тази тема, че да направим и тема за различните видове затъмняване на стоповете :thd:

Браво на Видев, най-малкото за това, че се е постарал много! Дори и да не искате да го правите, да не ви кефи или каквото и да било като причини - няма нужда да го коментирате тук :) Пак браво от мен :thd:
Отговори

Videff снимка Videff 25 юли 2008 - 11:55

Със спрей наистина става по-добре и доста по-трайно, но преди седмица един авер е една е36-ца се опита да ги направи ... всичко както си му е реда почисти ги матира ги, на външен вид станаха идеално, но когато светне някоя светлина си личи колко неравномерно е всъщност ... ако успеете да избегнете тази част ще стане наистина доста по сполучливо :thd:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 03 септември 2008 - 10:06

http://cgi.ebay.de/Opel-Astra-G-coupe-cabr...id=p3286.c0.m14

Тези предполагам не са с фолио ( немски :newsm05_41: )

Това с фолио ако се направи, как ще стане точно ( светлините за заден ход )?
Ще се разлепя ли?

Или по добре да се поръчат като тези направо.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 03 септември 2008 - 14:19

 BOBSI, на Sep 3 2008, 11:06 AM, каза:

http://cgi.ebay.de/Opel-Astra-G-coupe-cabr...id=p3286.c0.m14

Тези предполагам не са с фолио ( немски :newsm05_41: )

Това с фолио ако се направи, как ще стане точно ( светлините за заден ход )?
Ще се разлепя ли?

Или по добре да се поръчат като тези направо.



Ами след като ги облепиш с фолиото ще вземеш едно макетно ножче и линийка и внимателно ще изрежеш там, където е светлината за заден ход и готово!
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 03 септември 2008 - 14:35

 AlexMav, на Sep 3 2008, 03:19 PM, каза:

Ами след като ги облепиш с фолиото ще вземеш едно макетно ножче и линийка и внимателно ще изрежеш там, където е светлината за заден ход и готово!



А няма ли да се разлепи след време там където е "изрязано"?

Тези в ebay неможах да разбера дали са с фоило или не.
Предполагам, че не са.
Отговори

NoRe снимка NoRe 03 септември 2008 - 15:51

Евала колега :newsm05_41: може ли една снимчица на тъмно как светят
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 03 септември 2008 - 16:22

:newsm05_41: :25:
предполагам borro питаш
Отговори

gsimania снимка gsimania 03 септември 2008 - 16:28

Абе какво фолио,какви пет лева :25: Затъмняване става най добре с лак и малко мат.Всеки авто бояджия знае как става.
Предимставата са:
-по трайно покритие(говоря за лак за металик)
-по лесно и бързо(без да си късаш нервите :25:)
-за цена,около 10 лева за двата стопа
-възможност да се варира със степента на затъмняване(зависи от броя слоеве).
Моите(бивши) са правени така.Само че аз исках да се затъмнят само мигачите.Ако се повторят ще станат по-тъмни.
п.с.Бях пуснал снимки на колата в един немски форум и им беше много чудно на швабите как може да караме със тъмни стопове и стъкла :beer: :newsm05_41:
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg