Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Малко помощ за вакум системата на Astra G 2,0 DTH!

Nikola_At снимка Nikola_At 09 декември 2017 - 15:58

Всички вакуми от помпата до трите соленоида ги направих с маркуч за обратна нафта на 3,5 мм., но нещо не ме кефи как стана, на някои от соленоидите влезна много трудно и не можах да ги напъхам до край на мундщучетата, на помпата по същия начин се получи, не че ще изплюят, но просто не ми харесва как се получи, а този от помпата до сервото, като ми изпратиха клапанчето ми пратиха и маркуч за вакуми, но влиза много хлабаво и го поставих със скоби и въобще не ми харесва. В крайна сметка като започнах да търся маркучи за вакуми и попаднах на сайта на Проспийд и там видях че имат представителство в Стара Загора, маркучите които предлагат са силиконови и са усилени и са точно за вакуум системи, малко са скъпи, но пък се прави един път и толкоз, затова реших да ги направя с техни маркучи и мисля, че ще се получат нещата. Ето това е едното, което предлагат: https://www.prospeed...product/3779/30, а това е другото: https://www.prospeed.../product/4596/0
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 декември 2017 - 21:22

Не се прави така колега! Писахме с Тишо. Не правете глупости. В Стара Загора има един dimitarmark и ако не знаете го питайте. На никой не е отказал. Стига ТНТМ.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 декември 2017 - 22:36

Той колегата вече е бил там. Не знам какво прави точно, но щом сменя вакуум помпа с нова значи знае какво прави.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 декември 2017 - 22:37
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 декември 2017 - 22:42

Извинявам се не прочетох цялата тема.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 18 декември 2017 - 17:40

Маркуча от помпата до сервото го смених с доста здрав и всичко вече е както искам, НО чека пак светва за супер кратко време и изгасва много бързо при подаване на леко газ. Всички маркучи са сменени вече и не мога да разбера сега от сервото ли идва проблема или от някой соленоид?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 декември 2017 - 17:43

 Nikola_At, на 18 декември 2017 - 17:40, каза:

Маркуча от помпата до сервото го смених с доста здрав и всичко вече е както искам, НО чека пак светва за супер кратко време и изгасва много бързо при подаване на леко газ. Всички маркучи са сменени вече и не мога да разбера сега от сервото ли идва проблема или от някой соленоид?


Това лесно се разбира. Първо смени тоя на ЕГР-а с тоя на вихровите, ако остане проблема тоя на турбината с тоя на вихровите. Ако при някоя от ротациите се реши проблема, сменяш тоя дето е останал на вихровите като се е решил проблема или повторно чистене. Ако проблема остане, още губиш вакуум.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 декември 2017 - 17:44
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 18 декември 2017 - 18:31

 Ne6to Smisleno, на 18 декември 2017 - 17:43, каза:

Това лесно се разбира. Първо смени тоя на ЕГР-а с тоя на вихровите, ако остане проблема тоя на турбината с тоя на вихровите. Ако при някоя от ротациите се реши проблема, сменяш тоя дето е останал на вихровите като се е решил проблема или повторно чистене. Ако проблема остане, още губиш вакуум.


Ясно, разбрах. Имам едно друго въпросче: когато се видях с колегата Димитър стана въпрос и ме пита защо още съм с вихрови клапи, та ако ги махна какво ще стане? Колата днес я взех от ремонт и са ми чистили колектора и ми казаха, че вътре е било много зле и клапите са се движели много трудно преди чистенето, сега колата е коренно различна от преди, около 1500-1600 оборота тръгва, преди около 1900-2000 тръгваше, сега не мога да я позная.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 декември 2017 - 18:36

 Nikola_At, на 18 декември 2017 - 18:31, каза:

Ясно, разбрах. Имам едно друго въпросче: когато се видях с колегата Димитър стана въпрос и ме пита защо още съм с вихрови клапи, та ако ги махна какво ще стане? Колата днес я взех от ремонт и са ми чистили колектора и ми казаха, че вътре е било много зле и клапите са се движели много трудно преди чистенето, сега колата е коренно различна от преди, около 1500-1600 оборота тръгва, преди около 1900-2000 тръгваше, сега не мога да я позная.


Аз мойте си ги държа. Май няма особена разлика. Въпрос на вкус. Като си ги държиш се налага от време на време (според мен 5/6 години) да чистиш колектора.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 декември 2017 - 18:59

Според мен се чистят веднъж годишно заедно с останалото...
На 20ДТХ има разлика само във високите обороти, като че ли е малко по- отзивчива там. Иначе до 3000 не открих разлика.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 декември 2017 - 11:38

Тръгвала ти е колата на 1900 защото е имало много боклук по и около клапите. Сега тръгва от 1500 защото има как да влезе въздуха и вихровите клапи го завихрят. Ако ги няма ще има още една идея повече въздух и ще си върви пак повече отколкото ако са блокирали и зацапани.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 декември 2017 - 14:32

При мен се "отпушваше" изведнъж около 1800 об/мин. Беше от соленоида на турбото.
Егр-не е ли по-добре да го "няма", че да не тъпче мизерия в колекторите?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 декември 2017 - 14:39

 Стаевски, на 19 декември 2017 - 14:32, каза:

При мен се "отпушваше" изведнъж около 1800 об/мин. Беше от соленоида на турбото.
Егр-не е ли по-добре да го "няма", че да не тъпче мизерия в колекторите?


Най-вероятно соленоид задържа, ако приемем, че вакуум пътищата са готови. Иначе за ЕГР пак си е въпрос на вкус. Като цяло върши и полезна работа. Аз моя съм го махнал софтуерно.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 24 март 2020 - 20:50

Колко вакуум трябва да прави тая помпа ,че никъде не можах да видя ? Когато двигателя работи на празен ход нормално ли е клапана да пуска вакуум и лостчето на уестгейта е дръпнато ? Публикувано изображение ? Т.е. всички газове минават през топлата перка на турбото ? Проверил съм за пропуск всички маркучи и масло в тях няма и до клапаните си идва вакуум. Правих и и проба да откача и допра двата маркуча ,този по който идва вакуум и този който отива към клапан и щом допра двата маркуча клапаните веднага си издърпват и то доста силно . Пробвах и при трите ,клапана на турбото , дроселовата клапа и вихровите клапи което ме навежда на мисълта ,че вакуум помпата ми е здрава . Как се проверяваха и клапаните ? При подаване на 12V кой извод се отваряше към атмосфера ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 март 2020 - 21:13

 maxuel82, на 24 март 2020 - 20:50, каза:

1. Колко вакуум трябва да прави тая помпа ,че никъде не можах да видя ?
2. Когато двигателя работи на празен ход нормално ли е клапана да пуска вакуум и лостчето на уестгейта е дръпнато ?
Проверил съм за пропуск всички маркучи и масло в тях няма и до клапаните си идва вакуум. Правих и и проба да откача и допра двата маркуча ,този по който идва вакуум и този който отива към клапан и щом допра двата маркуча клапаните веднага си издърпват и то доста силно . Пробвах и при трите ,клапана на турбото , дроселовата клапа и вихровите клапи което ме навежда на мисълта ,че вакуум помпата ми е здрава .
3. Как се проверяваха и клапаните ? При подаване на 12V кой извод се отваряше към атмосфера ?

Номерирал съм въпросите ти за яснота. Та:
1. -0.8 бара за да работи добре системата, като остава работоспособна до -0.6 в самата система. Хубава вакуум помпа прави -0.95 бара.
2. Нормално е.
3. Тази проверка не дава никаква информация. Ако не записва грешка за налягане и грешка за прекъсната верига на соленоид няма и смисъл да се прави. За да ти стане ясно дали клапана работи гледаш следното:
- Мериш вакуума и сравняваш с горните стойности;
- Проверяваш веднага след като запалиш дали лоста на геометрията е изтеглен докрай. Ако да- всичко е точно;
- Взимаш някой с теб, сяда на шофьорското място и форсира до 4000 оборота на място, а ти гледаш лостчето. Ако над 3000 се премести към другото положение значи си работи.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 март 2020 - 21:14
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 24 март 2020 - 21:25

Благодаря . Утре ще тествам и ще пиша какво е положението . Иначе грешка не записва когато буксите на всики клапани са по местата .Като извадя букса веднага светва колата с ключа :pardon: Значи работят .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 март 2020 - 21:41

И да форсирате след 70 градуса, че да не се реве:-)
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 25 март 2020 - 08:19

 maxuel82, на 24 март 2020 - 21:25, каза:

Благодаря . Утре ще тествам и ще пиша какво е положението . Иначе грешка не записва когато буксите на всики клапани са по местата .Като извадя букса веднага светва колата с ключа :pardon: Значи работят .

А какво ще кажеш да споделиш какъв е проблема с колата :-)
Ето ти как отваря клапана с и без напрежение.
Тишо, не ти опонирам, ама и при мен не светеше чека като не вървеше както трябва колата...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 март 2020 - 08:46

То не е до опониране, ама това, което съм написал, е само началото. И проверката дали отваря с 12 волта какво дава, след като тоя клапан в реални условия работи само по ШИМ? А когато не отвори турбото ще пренадуе и хоп- лампата ще светне. А заради оставането затворен след като запали при наличие на читав вакуум няма да дръпне лоста.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 март 2020 - 08:49
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 26 март 2020 - 19:47

 Стаевски, на 25 март 2020 - 08:19, каза:

ама и при мен не светеше чека като не вървеше както трябва колата...
Е така е и при мен и усещам, че нещо не е както трябва . Грешки няма и уж всичко е наред . Днес мерих с вакуум метър вакуума който прави помпата ,както и вакуум който идва до трите клапана и всичко изглежда да е наред .
Помата прави около -0.85бар, вакуум ,толкова вауум стига и до клапанчетата .След тях не съм мерил щото за да отворят трябва да им се подаде 12В . Само този на турбото стои отворен и след него на самия вход на клапана дето дърпа уестгейта мерий и има 0.85.бар. Публикувано изображение
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 март 2020 - 20:21

Нещо не е наред защото мап-а и/или маф-а не отчитат коректно ниските стойности. И точно при тях нещо не е наред. Минаваш 2200 оборота и всичко си става наред.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 март 2020 - 20:23
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg