Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Волан леко надясно изкривен

tomekki снимка tomekki 22 февруари 2020 - 19:51

Здравейте,

Днес забелязах, че воланът на Зафирата е леко надясно и като го изправя колата тръгва леко наляво. Какъв може да е проблемът? Правил съм й 3Д реглаж 2019г и оттогава не съм сменял нищо по ходовата част.

Благодаря предварително!
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 февруари 2020 - 19:53

Иди в друг център за предница.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 22 февруари 2020 - 19:54

Най-вероятно пак е за реглаж.
Отговори

tomekki снимка tomekki 22 февруари 2020 - 20:01

 k opel e, на 22 февруари 2020 - 19:53, каза:

Иди в друг център за предница.

Искаш да кажеш в друг център за реглаж? Е уж ходих в Радиал, даже със запазен час беше. Дадоха ми и разпечатка накрая.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 февруари 2020 - 20:01

Възможно е ако е регулирана добре предницата, проблема да е в геврека.Може да е свалян и да е сложен на криво!
Отговори

tomekki снимка tomekki 22 февруари 2020 - 20:14

 ivan_pop, на 22 февруари 2020 - 20:01, каза:

Възможно е ако е регулирана добре предницата, проблема да е в геврека.Може да е свалян и да е сложен на криво!


Ами наскоро ми сменяха пластмасовата коруба около километража и може да са сваляли геврека. Възможно ли е да е от това?
Мнението беше редактирано от tomekki: 22 февруари 2020 - 20:14
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 февруари 2020 - 21:34

Еми естествено, че е възможно. Колегата горе за какво го е писал това...
Отговори

benzy снимка benzy 22 февруари 2020 - 22:02

Колега, какво значи "наскоро"? Преди ден, два, седмица? Защото подобно нещо се забелязва на първия километър.

Идея си нямам как става, но вече на 2ра кола при реглаж волана накрая стои накриво, обаче правят някакви магии "на око" развиват/навиват нещо си отдолу, докато си иде където трябва...
Отговори

tomekki снимка tomekki 22 февруари 2020 - 22:28

Преди 2 дни ми смениха пластмасовата коруба на километража и днес го забелязах при по- продължително каране вече.
Отговори

benzy снимка benzy 22 февруари 2020 - 23:42

Значи имаш отговора! Освен ако тия 2 дена не си се насосвал в някоя потресаваща яма 99%, че е това. Ходи питай свалялн ли е волана и ако да, което е най-вероятното според думите ти, ги помоли да го оправят. После позаглеждвай гумите дали имат равномерно износване все пак, че знае ли се :)
Отговори

tomekki снимка tomekki 22 февруари 2020 - 23:54

Добре, мерси за съветите. Ще звънна да питам и ще пиша. А гумите са на 4 месеца чисто нови.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 февруари 2020 - 08:19

То и при реглажа, ако не си застопоря аз волана рядко уцелват...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 февруари 2020 - 14:32

Колеги, с това вадене на волана стават проблеми с лентовия кабел. Преди монтиране на волана е добре да се провери хода на кабела и в двете посоки. Взема се средното положение и тогава се слага волана. Казвам го като допълнение.
При зафирата за смяна на таблото се маха волана и не само той....
Отговори

tomekki снимка tomekki 24 февруари 2020 - 18:07

Здравейте, оказа се, че воланът се е разместил при затягането му накрая. Иначе съм сменял корубата, а не самото табло.
Мерси за съветите
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 февруари 2020 - 19:03

 tomekki, на 24 февруари 2020 - 18:07, каза:

Мерси за съветите

Мерси, бонбони и цветя, не пия! :beer:
Отговори

Bukmop снимка Bukmop 03 август 2020 - 16:47

 tomekki, на 24 февруари 2020 - 18:07, каза:

Здравейте, оказа се, че воланът се е разместил при затягането му накрая. Иначе съм сменял корубата, а не самото табло.
Мерси за съветите

Радвам се че проблема е решен, но това което ми прави впечатление е че "воланът се е разместил при затягането му накрая", ако не се лъжа волана влиза на шлици и няма как да се размести при затягане ;) Живи, здрави и карайте направо :D
Отговори

Стекер снимка Стекер 08 август 2020 - 20:32

Да бе и на мен ми стана интересно как се размести при затягането, като е на шлици ама нали трябва да се оправдаят някак, че не са виновни. Ама нали сам се е разместил те нищо не са пипали само са стягали, потвърдиха ли го на 100%.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg