Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

Shmortz снимка Shmortz 20 февруари 2009 - 23:47

колеги, най голямото шоу е че съм направил точно това което прави и оригиналното реле без да знам, в последствие разбрах, с разликата че съм го направил директно да пуска фаровете а не само къси и съм взел сигнал от генератора а не маслото, но няма особено значение, даже по добре, понеже ако спре да зарежда ще изгаснат и фаровете за да не черпят излишно ток :)
моята схема вече 3 години работи безотказно на доста коли, на моята и на баща ми съм направил по едно ключе за спиране на системата, ползвам този който би трябвало да е за халогени, понеже и двамата нямаме, вече съм забравил за ключа за фаровете честно казано, само от там ги пускам ;)
Отговори

Automatic снимка Automatic 21 февруари 2009 - 00:08

Преди време си взех реле от колегатаи работи идеално. Номера си е осветен, само не свети таблото и осветлението за скоростите (автоматични) и няма дълги. Като си включиш светлините от ключа всичко си работи. Колата е Астра '94г.
Отговори

mil_21 снимка mil_21 09 март 2009 - 06:59

 GSM_BOSS, на 20 Oct 2006, 10:35 PM, каза:

Колеги,питането ми е идва ли от някаде + или - след запалване на двигателя и само по време на работа на двигателя.Искам да си спретна една проста схемичка дето да ми пали фаровете веднага след като заработи двигателя.
Благодаря :newsm05_41:
Преди месец и нещо си сложих две платки и засега работят идеално. Едната пали и гаси дългите на 30% плавно около 15 сек след запалване или гасене на двигателя. Другата включва мигачите за 5-6 мигания само с почукване на лостчето и при включване на задна пуска аварийни. Засега няма проблеми и съм доволен.
Отговори

neiman снимка neiman 14 март 2009 - 13:20

Имам ASTRA модел 2004 г. от около 2 седмици но ме драэни това че непрекъснато светят фаровете . от това непрекъснато светене горат лампи и ми писна . дайте съвет как да не светят фаровете непрекъснато :biggrin:
Мнението беше редактирано от neiman: 14 март 2009 - 21:52
Отговори

Rac3ra снимка Rac3ra 26 май 2009 - 14:51

да ви покажа моите фарове :) не е ксенон.
http://picbg.net/img...33a710a8a88.jpg
http://picbg.net/img...e0df801a268.jpg
http://picbg.net/img...8ebaf260cd9.jpg
Отговори

simeoncho снимка simeoncho 10 юни 2009 - 11:07

 mil_21, на 09 Mar 2009, 07:59 AM, каза:

Преди месец и нещо си сложих две платки и засега работят идеално. Едната пали и гаси дългите на 30% плавно около 15 сек след запалване или гасене на двигателя. Другата включва мигачите за 5-6 мигания само с почукване на лостчето и при включване на задна пуска аварийни. Засега няма проблеми и съм доволен.


КОлега дай моля те повече инфо за платката за дългите, че ми писна да сменявам крушки на късите.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 15 октомври 2009 - 20:57

Колега, и аз като теб ми писна да сменям крушки на късите, и след едномесечно чакане ми дойдоха диодите за габаритите, доволно светят, и си карам на габарити през деня. При интерес ще снимам. Ето и линк към сайта, откъдето ги купих http://www.dealextre...ls.dx/sku.16097
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 15 октомври 2009 - 20:59
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 16 октомври 2009 - 08:08

Колега, снимай да видим как светят въпросните диоди през деня. И на мен ми се върти нещо подобно из главата. Кажи от кои точно диоди си си взел, защото линка нещо не работи.
Отговори

lini снимка lini 17 октомври 2009 - 15:30

Линка вече работи, само дето не съм сигурен тея светодиоди 1.35 вата дали ще се виждат повече от обикновена крушка.
По темата - поръчах реплика на оригиналното реле за Астра Г от колегата тук във форума (1-2 страници назад има информация). Всичко работи както си му е реда. Лятото смятам да махна предпазителя на таблото и да си карам пак без фарове в града.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 17 октомври 2009 - 16:17

Колега, няма как да светят повече от късите, всъщност те не осветяват пътя изобщо ама като ги погледнеш, доста силно светят, скоро и снимки, че съм много зает тези дни.

П.П. Светлината е достатъчна, за да те виждат насрещно движещите се коли.

Ето и две нощни снимки, с телефон са снимани, утре ще направя и дневни:

http://img19.imagesh...25/43630833.jpg

http://img8.imagesha...52/63703013.jpg
Мнението беше редактирано от Agamemnon: 18 октомври 2009 - 00:40
Отговори

Altec снимка Altec 22 октомври 2009 - 03:35

Здравейте.
Относно това което четох в началото на темата за направата на автоматични фарове и се сетих , че при моята Астра 95' като я взех 1 година си я карах и си пусках фаровете ръчно .. но след това изгоря бушон за ел.стъкла и реших да подменя всичките бушони с нови ... при което една вечер случайно забелязах , че при контакт ми светят габаритите, а при работещ двигател ми светят къси. Само гадното е , че не ми свети таблото и нощем малко кофти и като врътна ключа за фаровете светва.
Може ли някой да обясни от какво може да идва това и дали този модел имат такава опция?
И до ден днешен си карам така проблеми с токове и други проблеми не съм имал ?
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 22 октомври 2009 - 06:47

 Altec, на 22 Oct 2009, 4:35, каза:

.. при което една вечер случайно забелязах , че при контакт ми светят габаритите, а при работещ двигател ми светят къси...

Здравей колега! Ако си изчел темата би трябвало да си видял, че точно това е действието на релето за дневни светлини/оригиналното/. Ако колата ти е внос от скандинавска страна е почти 100% сигурно, че имаш такова реле - там просто е задължително да се кара целогодишно с тях. Ако искаш през лятото да не ползваш тази екстра, просто трябва да свалиш предпазитела "отговарящ" за нея.
Отговори

Altec снимка Altec 22 октомври 2009 - 08:25

Това добре, но защо преди това го нямаше? В смисъл преди да пипна бушоните нямаше нито къси нито габарит при контакт или работещ двигател ?Иначе е внесена от Германия.
Колата мисля , че е поръчкова и да не би просто това да си е било екстра , на която е бил изгорял бушон.. знам ли
Отговори

Petio снимка Petio 22 октомври 2009 - 15:40

Е сам си отговори екстра на която и е изгорял бушона

Искам да попитам колеги от форума един приятел каза че е открил някаква такава свободна букса и ме пита за релето евентуално колата е швейцарска или шведска непомня бъркам ги двете има ли някой колега схема на релето с описание на елементите или да се продава реплика на това реле на сносна цена
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 22 октомври 2009 - 18:45

 Petio, на 22 Oct 2009, 16:40, каза:

...има ли някой колега схема на релето с описание на елементите или да се продава реплика на това реле на сносна цена...

Ако преровиш цялата тема, в началото има дадени линкове за различни видове релета. Аз направих релето по тая схема http://www.opelastra.cz/technika/automatic...icka_svetla.zip . Вече 3-та година си го ползвам без проблем. Иначе другият вариант е да търсиш в ebay и да се пазариш ако изскочи оригинално реле. Официалните вносители на Опел могат да ти го поръчат от Германия но излиза около 105-125 лв. А и имаше и един колега от Бургас който мисля, че прави подобни релета.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 01 ноември 2009 - 22:40

За всички колеги които карат с оригиналното реле, а искат да си им работи осветлението на номера, таблото и дългите. Трябва просто да направите едно мостче отзад на таблото с бушоните между бушона на късите и бушона на задния номер.
Не знам защо така са го направили от ОПЕЛ. Аз съм с подобна схема ръчна изработка, и си ми свети всичко все едно си врътнал ключа. За мен поне така е по удобно - изобщо съм забравил за ключа, иначе ако искаш дълги трябва да въртиш.
И да спомена само че трета година съм така и то целогодишно (не го изключвам макар че съм си направил ключе, фен съм на дневните светлини - и безопасност и визия :mhihi: ) и през това време не ми е изгоряла нито една крушка!!! Така че или ви са калпави крушките на колегите дето ви горят, или ви презарежда генератора
Отговори

becinko снимка becinko 01 ноември 2009 - 22:56

Малко не разбрах,искаш да ми кажеш че ако направя мост м-у осветлението на номера и на късите , светлините ще се пускат автоматично след като подам контакт ???
Отговори

hudson снимка hudson 01 ноември 2009 - 23:10

 stefan_suny, на 01 Nov 2009, 23:40, каза:

За всички колеги които карат с оригиналното реле, а искат да си им работи осветлението на номера, таблото и дългите. Трябва просто да направите едно мостче отзад на таблото с бушоните между бушона на късите и бушона на задния номер.

Сложил съм си оригинално реле, ТОЧНО защото не искам да ми работи осветлението на таблото. Щото през деня като светнеш фаровете и дисплеите на МИДа и климатроника се затъмняват.
А за целогодишното каране на фарове, може доста да поспорим за безопасността. Един пример - случайно да сте си задавли въпроса, защо на новите аудита, като се пусне мигача, яркостта на фара от същата страна намалява наполвина?

 becinko, на 01 Nov 2009, 23:56, каза:

Малко не разбрах,искаш да ми кажеш че ако направя мост м-у осветлението на номера и на късите , светлините ще се пускат автоматично след като подам контакт ???


Светлините ще ти се пускат автоматично, ако си сложил оригиналното реле за дневни светлини (и ако имаш прекарана инсталация за него разбира се).
Ако искаш повече информация за него - прочети темата отначало.
Мнението беше редактирано от hudson: 01 ноември 2009 - 23:16
Отговори

becinko снимка becinko 01 ноември 2009 - 23:18

Ясно,аз си помислих че ей така правя късо и става,малко невъзможно ми се стори ама все пак съм мн некомпетентен :) сори за спама
Отговори

dionisi снимка dionisi 03 ноември 2009 - 21:31

Здравейте,
Някаква идея къде може да се намира релетто за DRL на Астра Г, ако го има въобще :) Гледам Maiky беше писал, че на неговата Астра Ф се буксата за това реле се намирала отделно от бушоните. Та къде долу-горе да го търся

Поздрави.

п.с. релете трябва да се води K42, ако може да дадете поне напътствия къде да го търся... и освен при бушоните къде другаде може да има релета.
Мнението беше редактирано от dionisi: 03 ноември 2009 - 21:38
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg