Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Опел кадет Е18НВ

simeonov снимка simeonov 28 януари 2007 - 15:32

намира се точно след жп прелеза в ляво по патия за зоогическата градина
Отговори

lali_777 снимка lali_777 28 януари 2007 - 16:07

Ремака е Фленор, мисля че е добар поне така съм чувал. А относно него той е здрав, в смисал не се е скасал а просто като е блокирал вала са се орубили няколко зъба.
А сервиза се намира ако съм те разбрал правилно, като карам по сребърна на светофара с черни връх продължавам направо и след прелеза веднага в ляво така ли?
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 29 януари 2007 - 17:11

Колега блокирането на вала най-вероятно е следствие от лошо мазане. Така, че добре бориш вала, но се замисли за основната причина.
Виж дали нямаш запушване на маслени магистрали, да не е подбит картера и да е запушил смукателя, да не е заседнал регулатора на налягането и най-накрая да не е износена маслената помпа.
Защото, ако не оправиш мазането вероятността ремонта да го повтаряш след известно време е много голяма.
Успех
Отговори

lali_777 снимка lali_777 29 януари 2007 - 19:09

Колега много ти благодаря за напомнянето. Не борим само вала и за причината съм помислил, и според един майстор който я гледа проблема е че предния собственик я е мазъл със силикон всички гарнитури като е слагано силикон и между кожуха на разпределителния вал и главата. Та според майстора проблема е че силикона е запушил маслената магистрала и е спряло мазането. Но понеже колата е почти разглобена искам да питам има ли начин да проверя и другите причини които ти посочваш.
Има ли възможност да тествам маслената помпа на сухо?
А относно картера наистина е подбит, но как д определя дали е той?
Къде се намира регулатора на налягането и как да го проверя?
И за нещо друго ако се сещатате ще съм благодарен ако някой даде съвет.
Благодаря предварително за съветите:)))))
Отговори

simeonov снимка simeonov 29 януари 2007 - 22:15

виш като занесеш главата там дето ти казах ,там ще я измият и ще изкаш пълна програма , а като я зглобиш и запалиш ще измериш налягане на маслото трябва да е
към 4-5бара при по студен мотор ,а като по загре трябва да отиде към 2 бара минимум- на празен ход е това
не пипай реголатора на маслената помпа !!!
и съшто продухай маслените магистрали с въздух преди да сложиш главата !
ако има нещо др. пиши :25:
Отговори

kahyto снимка kahyto 30 януари 2007 - 19:53

simeonov, на Jan 29 2007, 11:15 PM, каза:

виш като занесеш главата там дето ти казах ,там ще я измият и ще изкаш пълна програма , а като я зглобиш и запалиш ще измериш налягане на маслото трябва да е
към 4-5бара при по студен мотор ,а като по загре трябва да отиде към 2 бара минимум- на празен ход е това
не пипай реголатора на маслената помпа !!!
и съшто продухай маслените магистрали с въздух преди да сложиш главата !
ако има нещо др. пиши  :25:
 


а как се проверява наляганетона маслото и кои от дупките са маслени магистрали и кои за охлаждане на двигателя с антифриз.10х

П.С. аз помагам за ремонта и за това питам.Благодаря за указаното съдействие.Със Здраве :25:
Отговори

Skip снимка Skip 30 януари 2007 - 20:20

Трудно е да опише.
Важното е да се предледа/премери маслената помпа - майстора ти трябва да знае как. Ако на работното му място няма луфтмерни пластини ... или микрометър или прецизен шублер - значи го кара на усет ... :16:
Критични са и маслените канали в разпределителния и коляновия вал. Там се отлага доста мърсотия и нагар ... трябва много добре да почистят.
Отговори

kahyto снимка kahyto 30 януари 2007 - 20:40

Първо не го прави майстор а майстор-любител.От малък се занимавам с коли но има и неща дето не ги знам добре.Мисля че мога да се оправя с каналите за маслото, но искам съвет как да проверя здрава ли е маслената помпа(налягане и т.н.)
Отговори

Skip снимка Skip 30 януари 2007 - 21:15

Това представлява помпата:

Публикувано изображение


1. Вътре ще видиш две зъбни колела. Луфта между зъбите трябва да е 0.1-0.2 мм.
2. Луфта между тия зъбни колела и корпуса трябва да е 0.08-0.15 мм. (виж снимката). Това, което е показано на снимката е шублер, който ляга на диагонално на корпуса на помпата ... за да може да се премери луфта.

Ако разглобяваш помпата, после всичко трябва да си отиде съвсем точно на мястото както е било!!!

Успех ...
Отговори

kahyto снимка kahyto 30 януари 2007 - 21:20

само за пояснение.Помпата се намира в картера нали?И за да се добера до нея трябва да се източи маслото.Благодаря
Отговори

Skip снимка Skip 30 януари 2007 - 21:35

За я да видиш - трябва да свалиш капака картера.

А маслото така или иначе трябва да си го източил още преди да започнеш ремонта.
Ако проблема е, че може да има остатъци от силикон, може да има още от тях в картера ... така и така трябва да отваряш ...
Също - нали трябва да продухаш/почистиш и каналите в коляновия вал ... как ще го направиш без да свалиш капака на картера? Тъкмо ще си провериш състояноето на основноте и биелните лагери, че щом мазането не е било добре, може и някой от тях да е заминал. Като ги отвориш - ще прецениш ...
Отговори

kahyto снимка kahyto 30 януари 2007 - 21:56

Мерси много.Уикенда се захващам и ще пиша после какво е станало.В момента главата е на ремонт за шлайфане
Отговори

simeonov снимка simeonov 30 януари 2007 - 22:13

маслената помпа се намира непосредствено под зъбното колелото един алуминиев капак, този капак е маслената помпа -зацепена за коляновия вал
Отговори

Skip снимка Skip 30 януари 2007 - 22:41

Изтегли ТОВА, изпечи го на диск или го отвори с Daemon tools.
208 Mb


ТОВА ТУК също е полезно да разгледаш.
Този файл е *.pdf и се отваря автоматично с Acrobat Reader ...
65 MB

ПП/
Всичко по-горе е на руски ...
За друг език - потърси в чуждите форуми ...
Имам ги на диск на английски, но са големи файловете ...
А на Славейков може да намериш и книга на български ...
Отговори

kahyto снимка kahyto 30 януари 2007 - 22:43

ама колата е Кадет 1.8
Отговори

Skip снимка Skip 30 януари 2007 - 22:54

E, сори ... ето ти за Кадет Е

ТОВА за КАДЕТ Е - 68МВ
Отговори

simeonov снимка simeonov 30 януари 2007 - 23:00

така е друго разбрах кой мотор е
Отговори

Skip снимка Skip 30 януари 2007 - 23:11

simeonov, на Jan 30 2007, 11:00 PM, каза:

така е друго разбрах кой мотор е
 

Друго е, но там не видях да има описано как се проверяват размерите на маслената помпа.
Това дето го писах по-горе е за същия като твоя двигател, така че може да го ползваш.
Отговори

kahyto снимка kahyto 31 януари 2007 - 00:20

Мерси много златен си.
А знаеш ли дали има някъде такова нещо само че на Англ. или Български че аз съм скаран с Руския.
Жив и Здрав.
Отговори

Skip снимка Skip 31 януари 2007 - 00:35

Дай си и-мейла или ICQ - ще се пробвам да ти го пратя ...

ПП/
Сега погледнах - опсанието е на части и там сравнително добре е обяснено за проверката на маслената помнпа ... всичкото е около 10 МБ ...

ПП2/
Ето Това което ти трябва ... за маслената помап много добре обяснено ...

дръпни го, че там мястото ми е малко и да не взема да го изтрия ако ми затрябва повече място ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg