Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Опел кадет Е18НВ

lali_777 снимка lali_777 01 февруари 2007 - 14:05

Здравейте колеги.
Значи да ви запозная до къде стигнахме с ремонта.
-отнесох главата на ремонт там където препорача simeonov (благодаря), малко ме изръсиха ама дано да е за добро, вече е готова и прилича на чисто нова.
-днес успях да извадя вала не без помоща на момчетата от магазина на espero2000 (за което им благодаря). Най-итересното е че дупките на самия вал са запушени и то сериозно. И според тия момчета там няма смисъл да отварям маслената помпа в смисъл, според тях проблема е, че е имало боклуци , най-вероятно от силикон, които са запушили отворите на вала и е блокирал откъм делкото. А на дригуте отвори имаше масло. Според вас има ли смисъл да отварям маслената помпа или е достатъчно да продухам системата и да сменя маслото и филтъра в такъв случай?
Отговори

simeonov снимка simeonov 02 февруари 2007 - 19:45

продухай отворите и зглобявай ,после като запалиш двигателя измери едно налягане на маслото
успех -пиши ако има нещо :thu:
Отговори

lali_777 снимка lali_777 14 февруари 2007 - 12:35

Здравейте колеги!
Искам да благодаря на всички които дадоха своите съвети, защото благодарение на тях успях да си сглобя колата и сега се движи добре, да чукна на дърво.
Отговори

Skip снимка Skip 15 февруари 2007 - 01:08

lali_777, на Feb 1 2007, 02:05 PM, каза:

Здравейте колеги.
Значи да ви запозная до къде стигнахме с ремонта.
-отнесох главата на ремонт там където препорача simeonov (благодаря), малко ме изръсиха ама дано да е за добро, вече е готова и прилича на чисто нова.
 

Какво са правили по главата в тоя сервиз в Хладилника, за колко време и колко ти излезе?
Напълно оборудвана ли им я остави или само главата с клапаните, без нищо друго?

Дай повече инфо, ако имаш време де ...
Отговори

kahyto снимка kahyto 15 февруари 2007 - 14:25

Skip, на Feb 15 2007, 02:08 AM, каза:

Какво са правили по главата в тоя сервиз в Хладилника, за колко време и колко ти излезе?
Напълно оборудвана ли им я остави или само главата с клапаните, без нищо друго?

Дай повече инфо, ако имаш време де ...
 

Значи главата им я занесохме само с калпаи и палци.Те обаче върнаха палците и в крайна сметка остана само главата и клапаните.
Ремонта се състоеше в:
1.смяна на гумички на клапаните - 12лв.
2. шлайфане от двете страни - 15лв.
3. шлайфане на леглата на клапаните - 40лв.
4. смяна на крив клапан - 23лв.

Мое лично мнение е че работят много добре и кадърно.Горещо ги препоръчвам.Може да са им малко високи цените но поне го правят качествено и с добри машини, а с такива неща не трябва да се прави компромис.
Отговори

Skip снимка Skip 15 февруари 2007 - 15:39

kahyto, на Feb 15 2007, 02:25 PM, каза:

/... Мое лично мнение е че работят много добре и кадърно.Горещо ги препоръчвам. ...

Мерси за отговора. :25:
Нали аз ти писах за тоя сервиз, но инфото ми за него беше от трета ръка.

1. Това 12 лв за смяна на гумички - цената е само за да ги сложат, или в тая цена влизат и техни гумички?

2. Това за 40 лв - обработили са само леглата за клапаните .... или по-скоро шлайф на леглата в главата + фаска на самите клапани?

3. Проверявали ли са за луфт между водачите и стеблата на клапаните?

4. Защо са шлайфали главата отгоре? Там, около отворите за болтовете дето стягат капака, няма ли нещо като водачи за гарнитурата?

5. За колко време направиха всичко?
Отговори

kahyto снимка kahyto 15 февруари 2007 - 16:37

Skip, на Feb 15 2007, 04:39 PM, каза:

Мерси за отговора.  :unsure:
Нали аз ти писах за тоя сервиз, но инфото ми за него беше от трета ръка.

1. Това 12 лв за смяна на гумички - цената е само за да ги сложат, или в тая цена влизат и техни гумички?

2. Това за 40 лв - обработили са само леглата за клапаните .... или по-скоро шлайф на леглата в главата + фаска на самите клапани?

3. Проверявали ли са за луфт между водачите и стеблата на клапаните?

4. Защо са шлайфали главата отгоре? Там, около отворите за болтовете дето стягат капака, няма ли нещо като водачи за гарнитурата?

5. За колко време направиха всичко?
 

1.Смяна + труд (не съм сигурен защото не помня)

2. Не съм сигурен но мисля че шлайфаха и леглата и самите клапани.

3. Да казаха че са прегледали всичко.

4.От горната страна главата няма гарнитура(м/у главата и кожуха)

5. За 2 дни.(но май зависи колко работа имат)

отговорите ми са оклончиви защото бях с момчето когато я носихме.Най-добре може да ти отговори самия той.
Поздрави!!!
Отговори

lali_777 снимка lali_777 22 февруари 2007 - 13:16

Здравейте колеги!
Виждам че проявявате интерес относно оня сервиз дето ми правиха главата, та не мога да сам много изчерпателен че не мога да намеря бележката дето ми си бях записал всичко но горе долу какво направиха.
1. 55лв за работа - това включва шлаифане глава, клапани, леглата на клапаните, смяна на водачи, смяна на гумички на клапаните.
2. 10лв клапан - имаше един крив смени ли са го.

останалите пари до 100лв са за водачите и за гумичките на клапаните.

В смисъл отнесох я казах искам да я оправите и след 2 дена ми се обадиха и ми казаха готова е носи 100лв и си я зимай. Надявам се да се да съм помогнал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg