Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Г, X16XEL

ross_ снимка ross_ 05 октомври 2014 - 19:33

Здравейте,
От половин година ме дразни този проблем, но напоследък взе да става непоносимо.
Описание на проблема: При студен мотор и околна температура между 15 и 30 градуса, след запалване двигателя преди държеше около 1400 об./мин., а сега около 1200, като прекъсва и осезаемо тресе, и при подаване на газ се замисля и след това силно се форсира. Когато е под 10 градуса навън, след запалване си държи около 1100 оборота и няма никакви проблеми. През лятото, когато беше много горещо или когато колата е работила до преди няколко часа, след запалване държи около 900 об./мин. и при подаване на газ оборотите падат и се опитва да гасне.
При загрял двигател нещата се пооправят, но тогава пак при рязко натискане на педала на газта, вместо да се форсира, се опитва да гасне и прекъсва в движение, дори и на високи обороти.Това го прави осезаемо на пропан-бутан и по-слабо на бензин.
На диагностика с OP-COM - не изкарва никакви грешки, само ми прави впечатление, че детонациите на първите три цилиндъра са на 0, а на четвърти показва 5.
Колата редовно се обслужва, като преди една година смених стъпковото моторче, което преди една седмица свалих да почистя, заедно с дроселовата клапа. Свещите са сменени преди 5 хил. км, като при проверка изглеждат добре.
Извинявам се за дългото описание :), но ако някой може да помогне много ще съм му благодарен.
Мнението беше редактирано от ross_: 05 октомври 2014 - 19:35
Отговори

ross_ снимка ross_ 07 октомври 2014 - 11:40

Мисля да започна със смяна на горивен филтър, затапване на ЕГР, проверка на регулатора на налягането на горивото, замерване на компресия и проверка на катализатора :)
Отговори

детеборе снимка детеборе 07 октомври 2014 - 12:04

Компресията май най- наред нея замери .
Отговори

ross_ снимка ross_ 09 октомври 2014 - 17:04

 детеборе, на 07 октомври 2014 - 12:04, каза:

Компресията май най- наред нея замери .

Налягане на всички цилиндри около 13,5 bar, ЕГР - затапен, но все още няма промяна. Като откачим температурния датчик за охладителната течност, започва да работи добре, но тогава предполагам влиза в някакъв "авариен режим", иначе си работи добре датчика.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 09 октомври 2014 - 18:08

Прилича на запушени дюзи,газ има ли?
Отговори

ross_ снимка ross_ 09 октомври 2014 - 19:32

Има, но тя и на газ прекъсва при рязко натискане на педала.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 09 октомври 2014 - 20:35

Значи се насочи към високоволтовата част-свещи бобина.
Отговори

ross_ снимка ross_ 13 октомври 2014 - 10:48

Открихме един проблем :(, налягане на горивото 2 bar, вместо 3 bar, май ще се наложи подмяна на бензиновата помпа.
Отговори

barezz снимка barezz 17 октомври 2014 - 16:28

Колега,
Ако налягането е 2 бара, може и да е от помпата, но тогава защо забива и на газ?
Аз го минах целия път заради това забиване, сменил съм бобина, свещи, температурен датчик, бензинова помпа, датчик колянов вал, датчик разпределителен вал, ремонт на еку. Отделно чистя бензиновите дюзи на ултразвук и газовата рейка от гадна газ.
Дотук извода ми е, че самата таблица в екуто е кофти написана за средна температура около 15 градуса. Ако е по студено е ок, ако е топло е ок.
Иначе, така като чета, аз бих почнал с бобина, чистене на бенз дюзи и реглаж на газовата. Двете горива си влияят, ако едно не е наред, променя времената на другото. с каква газова си?
Отговори

ross_ снимка ross_ 23 октомври 2014 - 13:23

 barezz, на 17 октомври 2014 - 16:28, каза:

Колега,
Ако налягането е 2 бара, може и да е от помпата, но тогава защо забива и на газ?
Аз го минах целия път заради това забиване, сменил съм бобина, свещи, температурен датчик, бензинова помпа, датчик колянов вал, датчик разпределителен вал, ремонт на еку. Отделно чистя бензиновите дюзи на ултразвук и газовата рейка от гадна газ.
Дотук извода ми е, че самата таблица в екуто е кофти написана за средна температура около 15 градуса. Ако е по студено е ок, ако е топло е ок.
Иначе, така като чета, аз бих почнал с бобина, чистене на бенз дюзи и реглаж на газовата. Двете горива си влияят, ако едно не е наред, променя времената на другото. с каква газова си?

Компютъра ми е ОСКАР, мисля, че беше Полски.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg