Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

РЪЖДА

Александра снимка Александра 08 юни 2018 - 16:10

ЗДРАВЕЙТЕ , МНОГО МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ , ПО ВРАТИТЕ И ЧЕТИРИ НА ОПЕЛА В ДОЛНАТА ЧАСТ ИМА РЪЖДА ОКОЛО САНТИМЕТЪР ДВА , САМА ИСКАМ ДА СИ Я ОПРАВЯ , ИМАМ ШКУРКА КАЗАХА МИ ЧЕ СЕ МАЖЕЛО С НЕЩО , МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ ПИШЕ КАКВО ТОЧНО ДА НАПРАВЯ !!!!! НЯМАМ ПАРИ ЗА МАЙСТОРИ !!!!
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 08 юни 2018 - 18:19

здравей,
Изтрий добре с телена четка и вземи ръждо-преобразовател на ВЮРТ ( едно малко шишенце и струва около 10 - 15лв )мажеш с него (аз мажа с четка за рисуване - по дебеличка ) няколко пъти докъто ръждата изчезне. Дано не е много дулбоко може да станат дупки. След това има шегрен на спрей. Облепи корите с хартиено тиксо и вестници, внимавай да не напръскаш колата отвън, ще стане много грозно........ Мисля, че това не е много трудно за човек да си направи сам - ще спасиш положението! Успех

ето как изглежда http://servo.bg/prod...vatel-wurth-1l/

но оточни къде е ръждата - вътре или вън
Отговори

Александра снимка Александра 08 юни 2018 - 18:39

 FrIsKy_86, на 08 юни 2018 - 18:19, каза:

здравей,
Изтрий добре с телена четка и вземи ръждо-преобразовател на ВЮРТ ( едно малко шишенце и струва около 10 - 15лв )мажеш с него (аз мажа с четка за рисуване - по дебеличка ) няколко пъти докъто ръждата изчезне. Дано не е много дулбоко може да станат дупки. След това има шегрен на спрей. Облепи корите с хартиено тиксо и вестници, внимавай да не напръскаш колата отвън, ще стане много грозно........ Мисля, че това не е много трудно за човек да си направи сам - ще спасиш положението! Успех

ето как изглежда http://servo.bg/prod...vatel-wurth-1l/

но оточни къде е ръждата - вътре или вън



ОТВЪН И ОТВЪТРЕ НА ВРАТАТА , ДОЛУ В САМИЯ КРАЙ НА ВРАТАТА ПО ОКОЛО 1,2 САНТИМЕТРА , НЯМАШЕ НО ОТ ЗИМАТА ЗА ОТРИЦАТЕЛНО ВРЕМЕ СЕ ПОЯВИ И НА ЧЕТИРИТЕ ВРАТИ
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 08 юни 2018 - 19:20

прегледай това, трябва да направиш нещо подобно https://www.youtube....h?v=9YwmRx2jikw
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 08 юни 2018 - 19:28

Това правят нашите търговци преди да продадът колите си .......... :naughtynono:

Според мен с този клип ще добиеш малка представа какво трябва да направиш.
Ако не се наемаш по добре намери някой да го направи. Прецени си!!!!!
Мнението беше редактирано от FrIsKy_86: 08 юни 2018 - 19:32
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 08 юни 2018 - 20:11

Сашке, това с ръждата и то точно на омегата..... Тя се разпространява изключително бързо. Моята бивша омега дойде от Германия без никаква ръжда. За 4 години вече имаше по 4-5 сантиметра ръжда по вартите (буквално изгниха) Веждите по задните калници също. От долу също изгни и я карах да я кърпят. Накрая замина в Монтана и стана на Бъги. Все пак живее Омегата, макар в чужда кожа. :) Та мисълта ми е, ако я изтървеш с ръждата... Не знам дали ще има спасение.
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 08 юни 2018 - 21:19

 freeqwerty, на 08 юни 2018 - 20:11, каза:

Сашке, това с ръждата и то точно на омегата..... Тя се разпространява изключително бързо. Моята бивша омега дойде от Германия без никаква ръжда. За 4 години вече имаше по 4-5 сантиметра ръжда по вартите (буквално изгниха) Веждите по задните калници също. От долу също изгни и я карах да я кърпят. Накрая замина в Монтана и стана на Бъги. Все пак живее Омегата, макар в чужда кожа. :) Та мисълта ми е, ако я изтървеш с ръждата... Не знам дали ще има спасение.




Абсолютно съгласен с теб :icon_wink2:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юни 2018 - 21:39

Омегата е тежка и не може да избяга на ръждата всяка година търкаш мажеш боядисваш и на следващата година преместваш разделящата ивица с един сантиметър нагоре.
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 09 юни 2018 - 08:07

Колеги не забравяйте, че колежката иска само да скрие ръждите а не да я кърпи.
Дано скоро смени колата но за момента малко " козметика " ще свърши работа...... :newsm05_41: :icon_wink2:
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 11 юни 2018 - 12:48

 mrsch66, на 08 юни 2018 - 21:39, каза:

Омегата е тежка и не може да избяга на ръждата всяка година търкаш мажеш боядисваш и на следващата година преместваш разделящата ивица с един сантиметър нагоре.


Основната причина, която ще ме раздели с мойта, макар и след почти 8 години и два ремонта на въпросните дефекти... Ръждясват от вътре навън, вероятно поради не добро оттичане на дъждовна вода през малките фабрични отвори.

п.с. с ръждопреобразувател ефекта е временен. Избива през него, но определено с усърдие може да се забави неизбежното.
п.с. има няколко много красиви Омеги във форума - чудя се те как се оправят с тоз проблем...
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юни 2018 - 13:43

 Vankissa, на 11 юни 2018 - 12:48, каза:

Основната причина, която ще ме раздели с мойта, макар и след почти 8 години и два ремонта на въпросните дефекти... Ръждясват от вътре навън, вероятно поради не добро оттичане на дъждовна вода през малките фабрични отвори.

п.с. с ръждопреобразувател ефекта е временен. Избива през него, но определено с усърдие може да се забави неизбежното.
п.с. има няколко много красиви Омеги във форума - чудя се те как се оправят с тоз проблем...



С ръждопреобразователя трябва само да зачистиш ръждата, а не да оставиш ламарината само с него.
После трябва да се обработи - малко кит, малко шприц и евентуално боя. Сега правят флакони спрей с номера на боята на колата получава се що годе добре. Не е идеално но и това ще е добре.
За малко пари достатъчно :icon_wink2:
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 11 юни 2018 - 15:54

Гледах клипа аз ама не мисля, че мойта ръка ше го направи задоволително добре - не е проста интервенция. Ще изшлайфам, ше изшкуря ма боя и лак, па че и със спрей... тегаво ми изглежда, особено като го умножиш по 4 врати щот в различна степен и 4-те са тръгнали към едно и също място.
И то - правиш лятото и следващата пролет боята вече е надута и пак същото - много е кофти...
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юни 2018 - 17:43

 Vankissa, на 11 юни 2018 - 15:54, каза:

Гледах клипа аз ама не мисля, че мойта ръка ше го направи задоволително добре - не е проста интервенция. Ще изшлайфам, ше изшкуря ма боя и лак, па че и със спрей... тегаво ми изглежда, особено като го умножиш по 4 врати щот в различна степен и 4-те са тръгнали към едно и също място.
И то - правиш лятото и следващата пролет боята вече е надута и пак същото - много е кофти...




Това е най-лесното което можах да ти намеря да видиш, все пак искаш сама да си го оправиш........ затова ти казах ако не се наемаш хвани някой който може да закърпи половението.... Успех.. :icon_wink2:
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 11 юни 2018 - 17:56

 FrIsKy_86, на 11 юни 2018 - 17:43, каза:

Това е най-лесното което можах да ти намеря да видиш, все пак искаш сама да си го оправиш........ затова ти казах ако не се наемаш хвани някой който може да закърпи половението.... Успех.. :icon_wink2:


Ъъъъъъ :naughtynono:
Не съм аз дето иска сам :).
Аз се чудя как го избягват тфа пичовете с готините Омеги във форума - едва ли боядисват всяка година за добра визия :)
Но е ОК видеото :)
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юни 2018 - 20:07

 Vankissa, на 11 юни 2018 - 17:56, каза:

Ъъъъъъ :naughtynono:
Не съм аз дето иска сам :).
Аз се чудя как го избягват тфа пичовете с готините Омеги във форума - едва ли боядисват всяка година за добра визия :)
Но е ОК видеото :)


извинявам се грешката е моя. не съм догледал добре SORRY :surrender:
обърках те с госпожата която пусна темата :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от FrIsKy_86: 11 юни 2018 - 20:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg