Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Покупка на нова астра

JorkataG снимка JorkataG 18 юни 2018 - 09:07

Привет на всички опелджии.
Ориентирам се към покупката на нова астра/вектра комби. Двигателя ще да е дизел Но желателно е да е с верига. 1,7/1,9/2,0. Годината-начална да е след 2005г. Знам че наличието на сервизна книжка е някакъв + и не е гаранция но. Как ще реагират джамбазите ако поискам ВИН номера преди да съм купил колата?
Идеята на темата е да събера мнения преди да направя каквото и да е.
Моля темата да не се превърне в арена за спорове.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 юни 2018 - 09:26

 JorkataG, на 18 юни 2018 - 09:07, каза:


1,7/1,9/2,0.


Над синята лента има търсачка на гугъл, в която можеш да намериш доста информация относно тези мотори.

Ето нещо генерално:

1,7 повечето са доста здрави и искат евентуално по-малко поддръжка от другите, но и при тях има особености, защото са 5/6 вида.

1,9 са основно два вида - 8 и 16 клапанови, като според това за коя държава са правени имат различни модификации за мощност. Примерно има 16 клапанови на 150 и 120 коня и 8 клапанови на 120 и 101, че даже на 82 коня май има някои много рядки, дето са скопявани да не се плащат данъци някъде.

16 клапановите имат вихрови клапи, 8 клапановите нямат, поради което повечето хора смятат 8 клапановите за по-надежден мотор, но сервизираш ли (или махнеш) вихровите и 16 клапановия става също толкова надежден. Не е безумно скъпа операция, а е по-мощен в крайна сметка.

при тия мотори стандартни проблеми - задръстват се дюзи - рециклират се за до 1000 лв, съединителите са демпферни - 1500 лв ако е за смяна, дпф-ите са щета на старите коли. Най-хубаво гледай ако е от страна дето не се иска дпф, има заводски излезли без дпф.

2 литра дизелите визираш предполагам следващото поколение А20 - мотори. Те имат до колкото знам един основен недостатък, че някой път им се скапва някакво уплътнение на маслената помпа и хвърля мотора, но и това ако се сервизира като се вземе не е проблем.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 юни 2018 - 09:27
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 юни 2018 - 09:52

 Ne6to Smisleno, на 18 юни 2018 - 09:26, каза:

Над синята лента има търсачка на гугъл, в която можеш да намериш доста информация относно тези мотори.

Благодаря за насоката колега.
Знам че мога да намеря всякакво инфо чрез чичко ГУГЪЛ но идеята ми като цяло да поставя въпросите си тук е да добия жива представа от хората тук, които карат такива коли.
Благодаря още веднъж за предоставеното инфо.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 юни 2018 - 09:59

 JorkataG, на 18 юни 2018 - 09:52, каза:

Благодаря за насоката колега.
Знам че мога да намеря всякакво инфо чрез чичко ГУГЪЛ но идеята ми като цяло да поставя въпросите си тук е да добия жива представа от хората тук, които карат такива коли.
Благодаря още веднъж за предоставеното инфо.


Във форума има вградена търсачка на гугъл. Тя търси само във формума и търси доста добре. За нея говоря. Има доста теми с доста подробно съдържание и е хубаво да се прочете това съдържание преди да се вземе кола. Така ще имаш конкретни въпроси и ще можем да ти дадем конкретни отговори.

Идеята на форума е и да се чете, не само да се пише.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 юни 2018 - 10:01
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 юни 2018 - 10:08

Като видях нова Астра, преди да отворя темата си помислих че става дума за "чисто нова".

Сега, относно комби - ок, по-лесен избор на дизелов двигател, защото ако беше хеч - по-малко има 1.9 с малкия данък.
Астра H комби има с 1.9 101 коня 8 клапана, което ще ти бъде плюс откъм данъчната политика с около 100 лева(една годишна винетка). Естествено той става към 130 коня веднага, след евентуален ремап. Щом си се насочил към комби, това значи че ще имаш какво да слагаш в него, семейство и т.н.
Относно 1.7. И там както е казал колегата горе, има разновидности, включително и 101 коня пак , но според мен е по-добрия вариант да ги пропуснеш.
За 2.0 CDTi в H няма, там са в следващите J. За вектрите е същото, Дори в Ц-то е пак стария 2.0 ДТИ.

Ако няма да си "състезател" (то очевидно заради комбито не е и целта де), значи що годе осредненият вариант е 1.9 101 коня Астра H комби , както казах с опция за до 130 коня след това.
Плюсове : Надежден двигател, ако си сменяш всичко навреме, малкия данък с която разлика ще можеш да си купуваш винаги годишна винетка.
на 1.9 слагат по-големи дискове и 16-ки гуми, което ти е плюс и за спирачките.
Общо взето , само в тоя вариант намирам плюсове отгоре другите.

За този двигател съединителят(говорим само съединителя, без маховик), е към 450 лева целия комплект, маховикът и той е някъде там 450-500. Дюзите мисля че доста под 1000 могат да се рециклират вече. Не забравяй че това са неща, които не се знае кога ще се правят, някой от тях е възможно и да не ги направиш, зависи какъв екземпляр ще вземеш.
За Хондата и за нея говореха за тия дюзи, как се запушвали, как не ставали. Вече 4 години се кара само градско и на ниски обороти до 4-та предавка и няма й нищо. Взехме я 8 годишна и едва ли някой е бутал дюзите, щом вече +4 отгоре години няма нищо притеснително.

Това е от мен, което е изцяло мое мнение и не задължава никого нищо.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 юни 2018 - 10:22

 Д-и-м-о-в, на 18 юни 2018 - 10:08, каза:




101, коня със стандартен софтуер става 120 коня (z19dtl със софт за z19dt), а с ремап става без проблеми 140/150 коня и си седи на малкия данък. Това му е предимството.

Ако както е писал колегата визираш старите мотори y20dth, при двулитровите, те не са след 2005-та.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 юни 2018 - 10:28

Така, да уточня някои неща. Данъка на колата не ме вълнува тоест до 160 к.с. и 2,0 обем няма да плащам данък. Неслучайно съм писал и тези три мотора - 1,7/1,9 и 2,0. По големия въпрос е кой от тях /никой не пише код на двигателя/ е с верига? И как биха реагирали на поискването на VIN.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 юни 2018 - 10:47

Единствената верига е на Y20DTH от всичките тия. И този мотор можеш да го намериш като най-късно във Вектра Ц. Всичките другите са с ремък. И 1.7 и 1.9 всички варианти и 2.0 Cdti

VIN-a не виждам проблем да ти го дадат. Той е на стъклото така или иначе..запиши си го.

Не виждам какво те притеснява ремъка. Единственото, което трябва ... е да вземеш хубава водна помпа, защото от там идват проблемите с прескачането. Изхабява се бързо втулката на ментаците и оста на помпата дава луфт, чрез който стават белите.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 юни 2018 - 11:02
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 юни 2018 - 10:53

Благодаря значи остава късмета да е на моя страна. Сегашната /тази на снимката/ е с 1,7 немския вариант 44 KW. Хубав и здрав мотор. По принцип съм се ориентирал на варианти със сервизна книжка /макар че това не е никаква гаранция/ но. Имам набелязани варианти и евентуално ще търся и колеги от съответния град.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 18 юни 2018 - 10:55
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 юни 2018 - 10:56

След 2005 никой не е с верига. Вина на астрите, а и на вектрите мисля го има на предното стъкло в долния ляв край. Правиш си една снимка и не ги питаш, а не ми се е случвало да ми откажат каквото и да било джамбазите. Само един ми отказа веднъж да и направя диагностика и просто си тръгнах.

Ей тук се вижда къде е вина. Принципно може да не отговаря с тоя на рамата и е хубаво да се свери, но генерално е малко вероятно.

http://autosteklo5.r...7243e095e86.jpg

Много от сервизните книжки се правят тук на място. Да не кажа 99%. Може да се различи ако са ги претупали, например са с едни и същи подписи и 10 години са ползвали един и същ цвят химикалка. Хубаво е ако има някоя фактура за обслужването в документите, по-вероятно е да вържеш дата + обслужване и километри. Иначе в представителстов нищо няма да ти кажат по вин най-вероятно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 юни 2018 - 11:01
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 юни 2018 - 13:19

Благодаря за инфото. Ще си позволя да сложа един линк който намерих. Не е това което исках но пък има интересни неща.
ЦЪК
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg