Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Сваляне на волан..

filibeto снимка filibeto 03 август 2006 - 11:01

Има ли някои идея ка се сваля волана на Кадетт Е..
Опитах с дърпане,биене по оста,биене и дърпане нищо..
Има ли някой скоба или някакво приспособление..
Или някаква по успешна техника без повече удряне че останах без заключване на волана вече...Благодаря.
Отговори

vankata79 снимка vankata79 03 август 2006 - 12:13

Биене и дърпане едновременно му е майката, опитвал съм и със скоба - не става. Бой и само бой, ама умната де, да не вземеш да сплескаш върха на оста че тогава :a049:
Отговори

Vassil снимка Vassil 03 август 2006 - 15:50

Тва е начина. Ако нямаш скоба разбира се. Биене и дърпане на развита гайка, но не махната, че може да си направиш некоя инфекция по носа :beer: Може да го пръснеш и с 10В-40 лекинко. Хвашащ некой да дърпа и ти блъскаш, или обратното. Успех ти пожелавам :tongue:
П.С. Повечето ключари имат скоби между другото :a049:
Отговори

filibeto снимка filibeto 03 август 2006 - 17:51

Смазах го от бой и все тая :2angry1:
Отговори

ГостSkut_* 03 август 2006 - 18:01

Ми виж някой майстор и ще ти го махне за 5 лв и няма да се ядосваш повече. :a049:
Отговори

filibeto снимка filibeto 04 август 2006 - 12:07

Успях :beer:

Публикувано изображение


Ей с тва приспособление стягаш здраво и чукаш в средата.. :a049:
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 09 август 2006 - 20:39

Браво на теб! Аз днес цял ден се мъча и не мога да го сваля - посиних си целите ръце от бой и дърпане и неще и неще ... :devil-smiley-019: Трябва и аз да измисля подобна хитринка ама нищо не ми идва на акъла ............ :bishop:
Отговори

filibeto снимка filibeto 10 август 2006 - 09:16

2000_16v, на Aug 9 2006, 08:39 PM, каза:

Браво на теб! Аз днес цял ден се мъча и не мога да го сваля - посиних си целите ръце от бой и дърпане и неще и неще ... :devil-smiley-019:  Трябва и аз да измисля подобна хитринка ама нищо не ми идва на акъла ............ :bishop:
 


Ако някоя неделя имаш път към Пловдив ще ти съдействам.. :first:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 10 август 2006 - 13:13

Това сваляне е ебати мъката... И аз моя още не съм го махнал... Трябва и аз да пробвам някаква такава системка! :devil-smiley-019:
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 10 август 2006 - 13:29

Moonlord, на Aug 10 2006, 01:13 PM, каза:

Това сваляне е ебати мъката... И аз моя още не съм го махнал... Трябва и аз да пробвам някаква такава системка!  :devil-smiley-019:
 

Аз оригиналния успях да го сваля след едночасова борба :bishop:
Сложих другия ама стои малко накриво и реших да го изправя... Да ама не ... :2angry1: Не мога да го извадя ... А не искам да грубиянствам щото ми е новичък и не искам да го ожуля или съсипя... Снощи го мъчих цяла вечер и днес пак ще пробвам, пък ако не стане ще си джиткам така. Той стои съвсем леко настрани но мен ме дразни и затова ... Ако не успея да го сваля, ще трябва да свикна така :first:
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 10 август 2006 - 22:05

Иии... току що, тоест в 22:45ч. успях да сваля с последни сили волана след 4 часова борба :first:
Е, нема такъв филм, тоя фланец все едно се беше даварил за кормилния прът. Ще паднете каго ви кажа с каква технология го свалих. С дърпане и блъскане НИКОГА нямаше да го сваля :a049:
След 2 дни блъскане, дърпане и посинени ръце и съответно без никакъв успех, реших да взаимствам идея от колегата, в чиято тема пиша и на направя някакво приспособление ... Та то беше следното: Свалям волана от фланеца; намирам подходащо дървено трупче - в моя случай отрязах парче от дръжката на метла около 5-6 см.; намирам як колан или въже - в моя случай ремък за носене от сак, тоест нещо което не се разтяга; и крик от кола тип латерна;
Действие второ: подлагам трупчето на кормилния прът, като другият му край стърчи около 2-3 см. над фланеца; опирам крика на него а с колана овързвам фланеца от една страна и подпорната част на крика от друга страна. Започвам да развивам крика и по логика фланеца трябва да се изниже от оста. Да ама не - ега ти фланеца :bishop: Само ще ви кажа, че дръжката на крика се изкриви от усилие и дори тогава не излезе, а се наложи и допълнително бой с чука (естествено подложих едно трупче да не уръбя фланеца). Та така - с един приятел - той навива крика, аз блъскам с чука и накрая след родилни мъки се извади. Ега ти историята някой да ми беше казал че е толкова трудно, нямаше да му повярвам. С дърпане и до Третото пришествие нямаше да стане :devil-smiley-019: Само съжалявам че нямах подръка фотоапарат, да ви покажа ква система беше, направо ужас :fire:
Отговори

filibeto снимка filibeto 11 август 2006 - 09:01

Браво колега,радвам се че си успял.. :bishop:
Ето как изглежда моя сега.. :devil-smiley-019:

Публикувано изображение
Отговори

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 03 октомври 2006 - 23:42

само лекинко да споделя аз не бих по моя като откачен а отидох в булвария в дружба 2 и там човека ми го махна с оргинална скоба и за скромната сума от 5 лева
а на вас успех с биенето :devil-smiley-019:
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 04 октомври 2006 - 00:52

Хихихихихихи :devil-smiley-019: тва е щото сте прости........
Не се обиждайте. Глейте ся как се прай. Сваляш гайката, взимаш една тръба и я налагаш на волана около оста. После биеш с гумения чук....... хихихихихи
Не гледайте умно - няма да го набиете повече. Въпреки че по принцип така се набива - това няма да се случи. Волана просто ще излезе след полвин минутка "галене". Ама задължително с гумен чук - за да има вибрация, а не набиване. Повярвайте ми - свалял съм много опелови волани по този начин. На доста от аудитата също е така. А на няколко от старите капки имаше пружина под волана, която след такова потропване направо ти изстрелва волана в ръцете.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 04 октомври 2006 - 07:58

Dark_Avenger, на Oct 4 2006, 12:42 AM, каза:

само лекинко да споделя аз не бих по моя като откачен а отидох в булвария в дружба 2 и там човека ми го махна с оргинална скоба и за скромната сума от 5 лева
а на вас успех с биенето  :devil-smiley-019:
 

Само да те питам в коя булвария в дружба 2 си отишъл! щото в дружба 2 няма булвария - а и аз предпочитам някой да ми го свали за 5лв =)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 октомври 2006 - 09:20

Да нямаш предвид оня сервиз за Опел в Дружба 2? Ако е така и аз ще отида за 5лв да ми го свалят, защото не успявам с дърпане и блъскане! :devil-smiley-019: Или пък някой ако иска да ми го свали за 5лв ще съм му много задължен :excl:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 04 октомври 2006 - 10:15

В София Ауто сваляне и монтаж на нов е 15лв. и няма после като караш направо волана половин оборот в ляво или дясно, регулират го перфектно да си е прав!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 октомври 2006 - 10:49

Scorpion_BV, на Oct 4 2006, 11:15 AM, каза:

В София Ауто сваляне и монтаж на нов е 15лв. и няма после като караш направо волана половин оборот в ляво или дясно, регулират го перфектно да си е прав!
 

Хехе, 10лв отгоре, за да ти завият болтчетата и да сложат като хората фланеца :devil-smiley-019:
Отговори

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 04 октомври 2006 - 11:30

на булевард Цветан Лазаров не знам дали беше булвария или какво там ама е сервиз за опел там седеше един много добър опел манта лилав с бял кожен салон и се продаваше а след него ако се нелъжа беше юнитреид.
на мен само ми свалиха волана новия аз сам си го сложих и центровах а преди това си бях завил сам фланеца на волана та кой за каквото се е пазарил аз исках само да ми махнат волана и човека дойде на паркинга и го махна взе си 5 лева и остана да ме гледа как ли ще си сложа волана защото явно си мислеше че е доста трудна операция монатжа на нов волан
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 04 октомври 2006 - 22:55

Хихи, е нема такъв филм!!! Това с волана е :beer: И аз минах по тоя път преди доста време, даже карах с изкривен волан на осморка цели 2 дена... Щото се изкриви от скоба и пак не искаше да излезе... :devil-smiley-019: :excl:
Ама после е голям кеф а?... :beer:
:excl:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg