Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Въпрос за 2 туби

LL Mito J снимка LL Mito J 13 януари 2008 - 12:25

значи имам 10" хертз с усилвател Тъндър 2 елипси и 2 пайнер от пред на вратите целата тая работа най вече хертза харчи яко ток като гръмне баса и фаровете сичките лампички вътре светят наполовинатат докато баса спре....как хората съчетават 2 туби щото ми стана интересно а се чуда кво да права...с кво ги хранат тия туби ?! :kuku:
Отговори

Stakity снимка Stakity 13 януари 2008 - 12:43

ми мисля че има 1 нещо дето му се дума кондензатор коио се слага преди усилвателя
но не сам мн сигурен :) Някои които е по компетентен в тези работи може да ти обясно по подробно
аз сам новак в този бранш
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 13 януари 2008 - 13:07

Слагай кондензатор и ще се оправи работата :kuku:

А някои хора с много музика слагат по още един акумулатор, ма това е вече за напреднали :bou:
Отговори

rusnache снимка rusnache 13 януари 2008 - 16:02

Както каза колегата, ший кондензатор 1фарад, на не повече от 50см кабел от усилвателя. С кондензаторите има схема на връзване и как да го заредиш първоначално.
Отговори

LL Mito J снимка LL Mito J 13 януари 2008 - 22:30

 rusnache, на Jan 13 2008, 04:02 PM, каза:

Както каза колегата, ший кондензатор 1фарад, на не повече от 50см кабел от усилвателя. С кондензаторите има схема на връзване и как да го заредиш първоначално.

начи кондензатора намалява енергията дето изчерпва тубата ? аз май съм виждал такожа е е като Дезодорант флакон...колко пари струва това и има ли значение за моя усилвател какво точно ми трябва/ :kuku:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 13 януари 2008 - 23:09

 LL Mito J, на Jan 13 2008, 10:30 PM, каза:

начи кондензатора намалява енергията дето изчерпва тубата ? аз май съм виждал такожа е е като Дезодорант флакон...колко пари струва това и има ли значение за моя усилвател какво точно ми трябва/ :kuku:

Не намалява нищо, просто усилвателя взима ток от него ... т.е. той е като буферна зона !

Ето го на снимката над Магната (този е с волтметър)
http://images14.snim...2418662-big.jpg

трябва ти кондензатор 1 фарад, цената зависи от това какъв искаш ... с волтметър, без волтметър, марка и т.н. .... цената варира от 70-80 лв до .............
Отговори

ivo111213 снимка ivo111213 14 януари 2008 - 13:57

 IGNEV, на Jan 13 2008, 11:09 PM, каза:

 LL Mito J, на Jan 13 2008, 10:30 PM, каза:

начи кондензатора намалява енергията дето изчерпва тубата ? аз май съм виждал такожа е е като Дезодорант флакон...колко пари струва това и има ли значение за моя усилвател какво точно ми трябва/ :kuku:

Не намалява нищо, просто усилвателя взима ток от него ... т.е. той е като буферна зона !

Че не намалява не намалява но и усилватела не взима ток от него ако трябва да сме точни! Единствено вярно е това за буферната зона.
С конедензатор няма да се оправи проблема, при продължителна пикова консумация той така или иначе се разрежда. За колко ли време ще стигне този 1ф да речем? :kuku:
Интересно тука как храним по ~1кв без кондензатор, ебах му мамата :kuku:
За тези компоненти които използваш не ти куца само кондера!
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 14 януари 2008 - 18:43

Извинявай, че си ми градски, ма във всяка тема ли трябва да се правиш на инт? Хубаво ги разбираш, ма не се изхвърляй толкова, че от високо се пада най-лошо ...

Аз като съм с пикова почти 2кв на двата усилвателя и кондензатор 1ф само на единия, как така не ми премигва нищо :kuku: ... е не слушам музика 1 час на мах :ph34r:
Отговори

ivo111213 снимка ivo111213 14 януари 2008 - 19:31

 IGNEV, на Jan 14 2008, 06:43 PM, каза:

Извинявай, че си ми градски, ма във всяка тема ли трябва да се правиш на инт? Хубаво ги разбираш, ма не се изхвърляй толкова, че от високо се пада най-лошо ...

Аз като съм с пикова почти 2кв на двата усилвателя и кондензатор 1ф само на единия, как така не ми премигва нищо :kuku: ... е не слушам музика 1 час на мах :ph34r:

Игнев виж какво ще ти кажа, никой не се прави на интересен а казвам нещата както реално са! Не ми дръж тон безпричинно! ОК?
Аз не говоря за пикова мощност а за номинална, също това няма значене дали ще слушаш 10 секинди или 1 час, а какво и как!
Нищо лично но далече ми се струваш от 2-та кв дори и пик...
В коя тема ще пиша и в коя не, решавам аз!

LL Mito J с кой модел усилвател на Тъндър си?
Отговори

rusnache снимка rusnache 14 януари 2008 - 21:27

Абе Иво, ти пледираш и да си по-кисел и от мен.

Не знам как ги храните тея киловати без кондензатори, сигорно ползвате батерии или побългарения вариант още едно акумулаторче????

Но за това което има колегата, един кондензатор ще му свърши идеална работа и няма сми да спориш. Мига му само и единственно на пиковете които 1 фарад ще покрие без никакъв проблем, освен ако акумулатора му не е 30Аh
Отговори

LL Mito J снимка LL Mito J 15 януари 2008 - 08:56

 ivo111213, на Jan 14 2008, 07:31 PM, каза:

 IGNEV, на Jan 14 2008, 06:43 PM, каза:

Извинявай, че си ми градски, ма във всяка тема ли трябва да се правиш на инт? Хубаво ги разбираш, ма не се изхвърляй толкова, че от високо се пада най-лошо ...

Аз като съм с пикова почти 2кв на двата усилвателя и кондензатор 1ф само на единия, как така не ми премигва нищо :sad-smiley-046: ... е не слушам музика 1 час на мах :ph34r:

Игнев виж какво ще ти кажа, никой не се прави на интересен а казвам нещата както реално са! Не ми дръж тон безпричинно! ОК?
Аз не говоря за пикова мощност а за номинална, също това няма значене дали ще слушаш 10 секинди или 1 час, а какво и как!
Нищо лично но далече ми се струваш от 2-та кв дори и пик...
В коя тема ще пиша и в коя не, решавам аз!

LL Mito J с кой модел усилвател на Тъндър си?

точния модел не се сещам сега но е от по дългите и пише 1200 Watts 4 chanels май :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg