Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Лампичката на Airbag ?

A s t r a снимка A s t r a 15 май 2009 - 12:35

Прочетах доста теми по този въпрос в форума,но никаде не намерих нещо конкретно ,къде може да отида да я погледнат ,да видат каква грешка дава и да я изчистат ? :knee: Благодаря предварително! :doh: :doh:
Мнението беше редактирано от A s t r a: 15 май 2009 - 12:35
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 15 май 2009 - 13:55

Пробвай тук: http://www.opelclub-...?showtopic=9453

Имат всичката диагностична апаратура необходима за тази диагностика! :knee:
Отговори

CryoN снимка CryoN 15 май 2009 - 14:01

Колега не си написал какъв е проблема с еърбега, свети лампата постоянно, не свети изобщо.
Ако ти дава грешка т.е остава да свети след контакт определено имаш някакъв проблем или е записала грешка заради нещо, което ти си направил.
Например аз като голям спец понеже имам "чудесния" навик да пипам и после да чета като свалях таблото се пробвах да откача шайбата зад волана на закачен акумолатор .............. хоп грешка и после в БОШ за 30лв. я изчистиха.
Съжалявам за София някой от колегите, който е от там да каже къде.
Отговори

stei снимка stei 15 май 2009 - 14:42

Ако имаш странични ербеци грешката ти идва от това че като се мести седалка шофьорска или пасажерска при даден контакт или при работещ двигател под нея са май централи се казват и връзките са им много шибани и на 10 пъти 3, 4 пъти дава грешка. Тъпо е че не се чеква сама системата и всеки път трябва да ходиш в сервиз. Решенията са да си провериш връзките и да местиш седалките само при изгасен контакт
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 15 май 2009 - 18:20

 stei, на 15 May 2009, 03:42 PM, каза:

Ако имаш странични ербеци грешката ти идва от това че като се мести седалка шофьорска или пасажерска при даден контакт или при работещ двигател под нея са май централи се казват и връзките са им много шибани и на 10 пъти 3, 4 пъти дава грешка. Тъпо е че не се чеква сама системата и всеки път трябва да ходиш в сервиз. Решенията са да си провериш връзките и да местиш седалките само при изгасен контакт


И в седалките и от страни имам Aibag и 100% се е получила като съм местил нещо по седалката,че сега като се замисля от едно местене на седалката започна да свети... :doh:

Мерси за съветите !!! :knee:
Отговори

stei снимка stei 15 май 2009 - 21:41

 A s t r a, на 15 May 2009, 07:20 PM, каза:

И в седалките и от страни имам Aibag и 100% се е получила като съм местил нещо по седалката,че сега като се замисля от едно местене на седалката започна да свети... :flag:

Мерси за съветите !!! :whistle:

Ходи да ти изтрият грешката и не мести седалки като е на контакт а не е лошо преди да я нулираш да видиш как са връзките под седалката да не би да има хлабав кабел
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 15 май 2009 - 22:03

 stei, на 15 May 2009, 10:41 PM, каза:

Ходи да ти изтрият грешката и не мести седалки като е на контакт а не е лошо преди да я нулираш да видиш как са връзките под седалката да не би да има хлабав кабел

Ще ги проверя и тоза за контакта ще го запомна ! :whistle:
Мнението беше редактирано от A s t r a: 15 май 2009 - 22:04
Отговори

stepo3 снимка stepo3 18 май 2009 - 15:10

Направо ги отрежи тези смешни неща под седалките и си направи твърди връзки. Изчисти си грешката и повече няма да го мислиш. Лично изпробвано :)
Отговори

spasito снимка spasito 18 май 2009 - 15:29

 stepo3, на 18 May 2009, 04:10 PM, каза:

Направо ги отрежи тези смешни неща под седалките и си направи твърди връзки. Изчисти си грешката и повече няма да го мислиш. Лично изпробвано :)

Точно така и при мен се реши така проблема
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 14 юни 2009 - 20:25

 stepo3, на 18 May 2009, 04:10 PM, каза:

Направо ги отрежи тези смешни неща под седалките и си направи твърди връзки. Изчисти си грешката и повече няма да го мислиш. Лично изпробвано :)

Колега, как по-точно си направи твърдите връзки, кои кабели свърза и как, ако може снимка?
При мен ситуацията изглежда така:
Публикувано изображение
При теб така ли е? За двете кабелчета ли става дума, които са в зелената букса, къде и как да ги свързвам?
Мерси
Мнението беше редактирано от ЕмбаТа: 16 юни 2009 - 13:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg