Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Температура при Corsa B 1,4i 16V

gks снимка gks 09 септември 2006 - 12:56

Ако има хора с този точно двигател (X14XE), нека пишат как е при тях, защото имам чуството че при различните двигатели са различни температурите на пускане на перката. Друго което ме интересува (тези които имат и климатик) как работят двете перки - малката за климатика и голямата (заедно или по отделно се включват). А и когато изключите от контакт при пусната перка спира ли и тя или продължава да върти???? Айде някой да даде предложения, че вече ми писна с охладителната система на тая кола (веднъж сменях гарнитура и не ми се ще да се повтаря). :19a: :19a:
Отговори

gks снимка gks 10 септември 2006 - 13:38

Добре де няма ли някой да помогне????????
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 19 септември 2006 - 14:48

Датчиците за включване на перка стандартно включват перката на 100град и изключват на 95град., без значение от модел, клапани и тн.
Единствено някой опели имат и 2ра степен 110-105г.
Отговори

gks снимка gks 02 октомври 2006 - 21:30

Благодаря ви за отговорите, но пак има две мнения по въпроса. И на мен ми се иска да ми се пуска перката на 98, ама не ще и като ида да си купувам термодатчик на всякъде казват че за този двигател е 100/95. Така че ще я карам пък дано остане читава. :devil-smiley-019:
Отговори

dex13 снимка dex13 02 октомври 2006 - 21:50

При мен се включва при 97-98 и се изключва при 94-95, но съм с по-малкия двигател (1.2) - предполагам че при теб е същото.
Отговори

gks снимка gks 08 октомври 2006 - 16:20

dex13, на Oct 2 2006, 09:50 PM, каза:

При мен се включва при 97-98 и се изключва при 94-95, но съм с по-малкия двигател (1.2) - предполагам че при теб е същото.
 


Добре и аз мисля че така трябва да ми се включа перката. Ако имаш възможност да си видиш датчика, или ако си се интересувал пиши какво пише на твоя датчик 98/94? или 100/95. Защото ако е второто проблемът не е в датчика, а в охл. система, в другите датчици или и аз незнам къде. :61: :bravoo:
Отговори

moreno снимка moreno 09 октомври 2006 - 22:26

[

привет на вси4ки-зна4и аз сам с астра 97-x14xe-и правих всевазможни експерименти с охл. система -извода е-4етета какжо пи6е на термостата и дат4ика за вкл. на вентилатура-там е разсковни4ето-те работят ж комплект :bravoo:
Отговори

dex13 снимка dex13 09 октомври 2006 - 23:21

gks, на Oct 8 2006, 04:20 PM, каза:

Ако имаш възможност да си видиш датчика, или ако си се интересувал пиши какво пише на твоя датчик 98/94? или 100/95. Защото ако е второто проблемът не е в датчика, а в охл. система, в другите датчици или и аз незнам къде. :61:  :bravoo:
 


Честно казано не съм гледал кво пише на датчика, но ако проблема ти е за тия 1-2 градуса... Едва ли е чак от такова значение... Щом стрелката на таблото не влиза (и дори не доближава) червената зона :61:
Отговори

hadjiatabg снимка hadjiatabg 04 януари 2007 - 19:53

Здравейте от скоро карам корса 1,4i и искам да споделя какво ми се случи. Преди няколко дни както си карах гледам стрелката на температурата ми показва под 90 градуса тогава се замислих защото доста бях минал над 70 км. Вчера смених ремака маслото и филтри при майстор, там забелязахме много малък теч на антифриз от едно гумено съединение.Сменихме скобата и теча спря. Днес бех минал към 80 км гледам стрелката този път на последната бяла стрелка над 100(мисля че е 102 ). Вклучих климатика и чух как вклучи перката,след което температурата започна да пада и повече не се вдигна дори и когато изклучих климатика.Като погледнах от същото съединение пак протекло.Говорих с майстора той казва че е термостата.Не можели да е от датчика и къде се намира той, сори но чекам да ми донесат книга.Може би тогава нема да задавам глупави въпроси.Но знае ли човек хахахахахахаха
Отговори

Piron45 снимка Piron45 04 януари 2007 - 20:04

Колега, няма страшно. Перката се включва точно на 100гр. и се изключва на 95. Но трябва двигателя да е много натоварен за да загрее толкоз.
Обикновено дори на градско рядко ми качва 90гр.

Карай смело :knee:


:knee:
Отговори

Piron45 снимка Piron45 04 януари 2007 - 20:51

hadjiatabg, на Jan 4 2007, 07:53 PM, каза:

Здравейте от скоро карам корса 1,4i и искам да споделя какво ми се случи. Преди няколко дни както си карах гледам стрелката на температурата ми показва под 90 градуса тогава се замислих защото доста бях минал над 70 км. Вчера смених ремака  маслото  и филтри при майстор, там забелязахме много малък теч на антифриз от едно гумено съединение.Сменихме скобата и теча спря. Днес бех минал към 80 км гледам стрелката този път на последната бяла стрелка над 100(мисля че е 102 ). Вклучих климатика  и чух как вклучи перката,след което  температурата започна да пада и повече не се вдигна дори и когато изклучих климатика.Като погледнах от същото съединение пак протекло.Говорих с майстора той казва че е термостата.Не можели да е от датчика и къде се намира той, сори но чекам да ми донесат книга.Може би тогава нема да задавам глупави въпроси.Но  знае  ли човек хахахахахахаха
 



Колега лесно е. Термостата ти се намира на края на дебелия маркуч от радиатора към главата на двигателя. Има три болта на триъгълник.Можеш да провериш дали работи без да го сваляш. Палиш колата и хващаш дебелия маркуч с ръка. Той трябва да е студен докато не отвори термостата, тоест докато не стигне 92гр. начало на отваряне и при 107гр пълно отваряне. Поне така го дават в каталога.
Ако маркуча се загрява заедно с двигателя то термостата е постоянно отворен / не е страшно /и е за смяна че парното ще го има чак след добро загряване на двигателя.
Ако вдигне над 92гр и маркуча е само хладен и може да се държи с ръка значи спешно трябва да се смени термостата че може да ти замине двигателя.
Хайде успех
:knee:
Отговори

plamen_g снимка plamen_g 05 януари 2007 - 22:26

Piron45, на Jan 4 2007, 08:04 PM, каза:

Колега, няма страшно. Перката се включва точно на 100гр. и се изключва на 95. Но трябва двигателя да е много натоварен за да загрее толкоз.
Обикновено дори на градско рядко ми качва 90гр.

Карай смело    :knee:


                                                :knee:
 

Колега, и на мен не ми качваше градуси което ми се стори странно, защото извънградско пък температурата ми падаше доста и след като смених термостата нещата си дойдоха на мястото. Доколкото знам работната температура на двигателя е над 90 градуса, ако двигателя ти не загрява достатъчно ми се струва че би трябвало да се вдига разход.
Отговори

hadjiatabg снимка hadjiatabg 06 януари 2007 - 07:08

Piron45, на Jan 4 2007, 08:51 PM, каза:

hadjiatabg, на Jan 4 2007, 07:53 PM, каза:

Здравейте от скоро карам корса 1,4i и искам да споделя какво ми се случи. Преди няколко дни както си карах гледам стрелката на температурата ми показва под 90 градуса тогава се замислих защото доста бях минал над 70 км. Вчера смених ремака  маслото  и филтри при майстор, там забелязахме много малък теч на антифриз от едно гумено съединение.Сменихме скобата и теча спря. Днес бех минал към 80 км гледам стрелката този път на последната бяла стрелка над 100(мисля че е 102 ). Вклучих климатика  и чух как вклучи перката,след което  температурата започна да пада и повече не се вдигна дори и когато изклучих климатика.Като погледнах от същото съединение пак протекло.Говорих с майстора той казва че е термостата.Не можели да е от датчика и къде се намира той, сори но чекам да ми донесат книга.Може би тогава нема да задавам глупави въпроси.Но  знае  ли човек хахахахахахаха
 



Колега лесно е. Термостата ти се намира на края на дебелия маркуч от радиатора към главата на двигателя. Има три болта на триъгълник.Можеш да провериш дали работи без да го сваляш. Палиш колата и хващаш дебелия маркуч с ръка. Той трябва да е студен докато не отвори термостата, тоест докато не стигне 92гр. начало на отваряне и при 107гр пълно отваряне. Поне така го дават в каталога.
Ако маркуча се загрява заедно с двигателя то термостата е постоянно отворен / не е страшно /и е за смяна че парното ще го има чак след добро загряване на двигателя.
Ако вдигне над 92гр и маркуча е само хладен и може да се държи с ръка значи спешно трябва да се смени термостата че може да ти замине двигателя.
Хайде успех
:knee:
 



Колега точно от дебелия маркуч който излиза от термостата ми хвърля антифриза.Днес мисляда проверя. Но както бях писал при загрят двигател температурата не ми достига до 90 градуса,като му дойде вдигне 95 а и до над 100.Питах се дали датчика който вклучва перката не е повреден и къде се намира той.А ако има въздух в системата,чух че опелите не се обезвъздушавали но дали е така за корсите. Благодаря за отговорите дай боже да се видим да си платя борчовете :knee: :knee:.Някой свалял ли термостат лесно ли се сваля?
Отговори

Гостavto_serviz_* 07 януари 2007 - 13:44

Колеги до колкото съм чувал при OPEL,когато не загрява мн е добре по принцип OPEL при излизане от завода средната температура е 70 градуса и са ми казвали,че наи-добре е да си я караш,но ако решиш да сменяш термостат след известно време започват проблемите :))
Отговори

Piron45 снимка Piron45 07 януари 2007 - 17:08

plamen_g, на Jan 5 2007, 10:26 PM, каза:

Piron45, на Jan 4 2007, 08:04 PM, каза:

Колега, няма страшно. Перката се включва точно на 100гр. и се изключва на 95. Но трябва двигателя да е много натоварен за да загрее толкоз.
Обикновено дори на градско рядко ми качва 90гр.

Карай смело    :knee:


                                                :knee:
 

Колега, и на мен не ми качваше градуси което ми се стори странно, защото извънградско пък температурата ми падаше доста и след като смених термостата нещата си дойдоха на мястото. Доколкото знам работната температура на двигателя е над 90 градуса, ако двигателя ти не загрява достатъчно ми се струва че би трябвало да се вдига разход.
 



Колега ако си прочл другия ми пост ще разбереш че термостата ти е бил постоянно отворен и затова не вдига температура.Работи само големия кръг през радиатора и затова при по голяма скорост и съответно обветряне на радиатора температурата пада.
При мен няма проблем с температурата, проверил съм и термостата си работи нормално.Като натоваря мотора си вдига температура.Имам колега с Корса GSI и при него държи същите температури.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 07 януари 2007 - 17:46

Колега лесно е. Термостата ти се намира на края на дебелия маркуч от радиатора към главата на двигателя. Има три болта на триъгълник.Можеш да провериш дали работи без да го сваляш. Палиш колата и хващаш дебелия маркуч с ръка. Той трябва да е студен докато не отвори термостата, тоест докато не стигне 92гр. начало на отваряне и при 107гр пълно отваряне. Поне така го дават в каталога.
Ако маркуча се загрява заедно с двигателя то термостата е постоянно отворен / не е страшно /и е за смяна че парното ще го има чак след добро загряване на двигателя.
Ако вдигне над 92гр и маркуча е само хладен и може да се държи с ръка значи спешно трябва да се смени термостата че може да ти замине двигателя.
Хайде успех
:knee:
 
[/quote]


Колега точно от дебелия маркуч който излиза от термостата ми хвърля антифриза.Днес мисляда проверя. Но както бях писал при загрят двигател температурата не ми достига до 90 градуса,като му дойде вдигне 95 а и до над 100.Питах се дали датчика който вклучва перката не е повреден и къде се намира той.А ако има въздух в системата,чух че опелите не се обезвъздушавали но дали е така за корсите. Благодаря за отговорите дай боже да се видим да си платя борчовете :knee: :knee:.Някой свалял ли термостат лесно ли се сваля?
 
[/quote]

Термостата го провери по гореописания начин и ако показва че работи не си струва да го вадиш.Иначе източваш антифриза, вадиш маркуча и развиваш трите болта които го държат.
Датчика за вентилатора можеш също да го провериш по данните на темепературата в таблото. Като загрее на 100 гр. трябва да се включи вентилатора. Ако не се включва или датчика не работи или има проблем по кабелите.
ПРи твоя мотор може да има и втори датчик който вече променя скоростта на вентилатора.
Самия датчик представлява една термодвойка която дава контакт при определена температура и може да се провери дали работи на място с мултимер / омметър / когато е загрят мотора на 100 гр и малко отгоре .
Изваждаш кабелните обувки от датчика и на тяхно място закачаш сондите на уреда, трябва да дава контакт. Ако не включва контакта значи е за смяна, ако пък дава и въпреки това не се включва вентилатора, значи има проблем по инсталацията.
Всъщност ето ти един линк за всичко което може да те интересува по Корсата и ремонта и.

http://www.opelclub-...B)_Tigra(A).nrg

:flag:
Отговори

hadjiatabg снимка hadjiatabg 13 януари 2007 - 01:42

Термостата го провери по гореописания начин и ако показва че работи не си струва да го вадиш.Иначе източваш антифриза, вадиш маркуча и развиваш трите болта които го държат.
Датчика за вентилатора можеш също да го провериш по данните на темепературата в таблото. Като загрее на 100 гр. трябва да се включи вентилатора. Ако не се включва или датчика не работи или има проблем по кабелите.
ПРи твоя мотор може да има и втори датчик който вече променя скоростта на вентилатора.
Самия датчик представлява една термодвойка която дава контакт при определена температура и може да се провери дали работи на място с мултимер / омметър / когато е загрят мотора на 100 гр и малко отгоре .
Изваждаш кабелните обувки от датчика и на тяхно място закачаш сондите на уреда, трябва да дава контакт. Ако не включва контакта значи е за смяна, ако пък дава и въпреки това не се включва вентилатора, значи има проблем по инсталацията.
Всъщност ето ти един линк за всичко което може да те интересува по Корсата и ремонта и.

http://www.opelclub-...B)_Tigra(A).nrg

:flag:
 
[/quote]

Вчера бях в опел сервиза в пловдив,наистина имам два датчика.Вентилаторите имат и 2 скорости,просто датчика за бавните не работи не го смених но в понеделник ще е свърша таз работа,в опела имаха много работа.Иначе датчика струва оригинален 55лв а неоргинален 13,80лв.
Отговори

бомбето снимка бомбето 10 април 2018 - 15:12

 RadioDJ, на 19 септември 2006 - 14:48, каза:

Датчиците за включване на перка стандартно включват перката на 100град и изключват на 95град., без значение от модел, клапани и тн.
Единствено някой опели имат и 2ра степен 110-105г.

Новите модели са на по-висока температура. Някои са само с един датчик и компа режисира чрез реле.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg