Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Радиатор

didandron снимка didandron 10 февруари 2009 - 19:33

Привет.Днес забелязах ,че радиатора нещо протича.Отворих казанчето да проверя нивото на антифриза и като отворих избълбука,което мисля ,че не е но
рмално.Вие как мислите?Благодаря :icon_wink2:
П.П.Колата е Vectra A
Мнението беше редактирано от didandron: 10 февруари 2009 - 19:34
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 февруари 2009 - 19:46

 didandron, на 10 Feb 2009, 07:33 PM, каза:

Привет.Днес забелязах ,че радиатора нещо протича.Отворих казанчето да проверя нивото на антифриза и като отворих избълбука,което мисля ,че не е но
рмално.Вие как мислите?Благодаря :icon_wink2:
П.П.Колата е Vectra A


Сменяй радиатора,ако тече!От там може да ти вкарва въздух в системата и затова бълбука
Отговори

didandron снимка didandron 10 февруари 2009 - 20:08

Започна да тече,след като долях концентрат.Явно е разтикал котления камък и отпушил дупката.А не може ли да се залепи с нещо,че ми е отънял портфейла?Поне временно.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 февруари 2009 - 20:10

 didandron, на 10 Feb 2009, 08:08 PM, каза:

Започна да тече,след като долях концентрат.Явно е разтикал котления камък и отпушил дупката.А не може ли да се залепи с нещо,че ми е отънял портфейла?Поне временно.


Затова аз карам само с антифриз целогодишно.Има различни добавки,но от личен опит знам,че е най-добре новото,защото като го оправиш временно ще си остане завинаги по стар бг обичай.Отиди в магазин за авточасти и попитай за такива добавки за течове.Ако е малка дупката може да закрепиш временно положението.Успех!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 10 февруари 2009 - 20:10
Отговори

drago снимка drago 10 февруари 2009 - 21:47

Аз се бях направил на тарикат и платих 30 лв. за залепяне.След около месец се наложи да долея пак антифриз.После пак ми се губеше вода и накрая видях,че е пукнат и на друго място.Сега доливам постоянно и чакам заплатата за да си купя нов.Съветвам те да си вземеш нов.Протече ли един път,после няма спиране.Моята дойде от Италия с вода и ся си патя заради тъпите жабари...
Отговори

elozew снимка elozew 10 февруари 2009 - 22:17

Моят радиатор протече по същия начин след доливане на концентрат декември месец. Купих и излях в охладителната система препарат от OMV - "Стоп течност за радиатор" - 12,99 лв. и до момента нямам проблем. Между другото стар шофьор ми каза , че същата работа върши и малка бутилка боза :icon_wink2: .
Мнението беше редактирано от elozew: 10 февруари 2009 - 22:18
Отговори

Jelev снимка Jelev 10 февруари 2009 - 22:49

 elozew, на 10 Feb 2009, 10:17 PM, каза:

Моят радиатор протече по същия начин след доливане на концентрат декември месец. Купих и излях в охладителната система препарат от OMV - "Стоп течност за радиатор" - 12,99 лв. и до момента нямам проблем. Между другото стар шофьор ми каза , че същата работа върши и малка бутилка боза :icon_wink2: .

хахахах, ти що тогава не си сипа боза в радиатора а си купи добавка... :mhihi: при теч от радиатора рещението е едно - НОВ , също съм имал проблеми с радиатора, опитах се да го залепя, отидох до морето върнах се и пак протече..... иначе от добавка има смисал, ако теча идва от ребрата защото самата добавка представлява точност с много малки парченца метал които от налягането запушват дупката. Ако протече някъде от гърловината , която е пласмасова, оправия НЯМА. дано да съм бил полезен.
Колега ако решиш да сменяш радиатора пиши лично на SIEMENS, тои има магазин за части от него взех моя на супер цена и нямам проблеми никви
Отговори

petio yankov снимка petio yankov 10 февруари 2009 - 22:53

Колеги и на мен радиатора ми сълзеше и доливах по малко антифриз. Понеже и аз нямах пари за нов(около 120/130лв.) си сипах 1,2 добавки-резултата беше че теча спря,но и ми запуши радиаторчето на парното :icon_wink2: Според мен не си отваряйте по-голяма беля с тия добавки(лично мнение)!
Отговори

lupo13 снимка lupo13 11 февруари 2009 - 11:44

 didandron, на 10 Feb 2009, 07:33 PM, каза:

Привет.Днес забелязах ,че радиатора нещо протича.Отворих казанчето да проверя нивото на антифриза и като отворих избълбука,което мисля ,че не е но
рмално.Вие как мислите?Благодаря :icon_wink2:
П.П.Колата е Vectra A


водата ти е избълбукала защото системата е под налягане и като си отворил казанчето си я разхерметизирал. така че това е нормално да се получи .
а радятора ти струва около 100-130 лв. в зависимост от това с какъв двигател си .... а пък ако си с климатик е още по скъп.
Отговори

zambakov снимка zambakov 11 февруари 2009 - 12:38

 didandron, на 10 Feb 2009, 07:33 PM, каза:

Привет.Днес забелязах ,че радиатора нещо протича.Отворих казанчето да проверя нивото на антифриза и като отворих избълбука,което мисля ,че не е но
рмално.Вие как мислите?Благодаря :icon_wink2:
П.П.Колата е Vectra A



колега сменягонесе чуди подобре втора рака от колкото да лепиш един преятел сложи и 2г кара без пролеми своята астра няка 50-60лв штети легне
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 11 февруари 2009 - 13:06

Относно добавките за спиране на теча - :mhihi: карам корса докарана от Италия. Там явно е губила антифриз и жабарите вместо да отстранят причината бяха сипали добавки. Загубата на антифриз се оказа от гарнитурата на главата. Съответно отворихме двигателя и вътре всичко беше тотално задръстено от скапаните добавки. Така че колеги не се лъжете с тези добавки - спират теча но шанса да си отворите по големи главоболия е голям :icon_wink2:
Отговори

didandron снимка didandron 11 февруари 2009 - 15:07

Незнам дали сте виждали едно вещество така да го кажа ,прилича на пластелин с два слоя,които като ги смесиш след известно време се получава нещо много твърдо.Казва се Магнум и го дават за радиатори,тръбопроводи ,дори и бензинопроводи.Цената му е 8.50 лв. при нас.Пробвал съм го на стария Москвич и ми свърши работа.Дупката е някъде около тръбичките ,не е на пластмасата.Ще рискувам и ще пробвам.В крайна сметка дали сега ще купя радиатор или след пробата ако не стане все едно.Ще ви пиша какво е станало.Благодарности на всички.
Отговори

Марто снимка Марто 11 февруари 2009 - 15:23

 didandron, на 11 Feb 2009, 03:07 PM, каза:

В крайна сметка дали сега ще купя радиатор или след пробата ако не стане все едно.Ще ви пиша какво е станало.Благодарности на всички.


Да вярно е, в единия случай може да сменяш радиатор , в другия 2 / с този за парното/ :icon_wink2:
Отговори

didandron снимка didandron 11 февруари 2009 - 16:08

Добре де.
:icon_wink2: Кажи какво имаш впредвид.
Между другото :откъде най-лесно да източа системата
Мнението беше редактирано от didandron: 11 февруари 2009 - 16:17
Отговори

Коцето снимка Коцето 12 февруари 2009 - 00:40

Колегата ти казва че ако сложиш добавка за запушване можеш да запушиш и работните канали на рациаторчето на парното и тогава ще купуваш два радиатора ( аз съм го изпитал на гърба си ) единственото правилно според мен решение е нов .
Отговори

didandron снимка didandron 12 февруари 2009 - 06:34

Колега това ,за което говоря не е добавка .С него се лепи външно дупката в метала.Признавам,че е доста неудобна работа ,но в момента не мога да си позволя нов.А нещо за източването? :icon_wink2:
Отговори

didandron снимка didandron 12 февруари 2009 - 20:20

Виж сега майтап.Свалих радиатора,почистих го,надух с въздух в коритото но няма мехури никъде. :mhihi: Не мога да открия дупчицата :icon_wink2:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 12 февруари 2009 - 20:35

 didandron, на 12 Feb 2009, 08:20 PM, каза:

Виж сега майтап.Свалих радиатора,почистих го,надух с въздух в коритото но няма мехури никъде. :p Не мога да открия дупчицата :icon_wink2:



на колко атмосфери го надуваш :mhihi:
Отговори

drago снимка drago 13 февруари 2009 - 23:12

Мдааа,ако е с уста едва ли ще покаже откъде е теча.Трябва да има някакво налягане :cabrio:
Отговори

didandron снимка didandron 14 февруари 2009 - 17:23

Понеже не намерих дупката я подкарах по спомени.Залепих там където виждах ,че течеше.Промих системата само с гола вода с маркуча/бая мизерийки излязоха/.Засега не тече отникъде :bishop: пък ще видим след няколко дена . :cabrio: :rwd:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg