Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Vektra B не пали

hanter снимка hanter 18 февруари 2010 - 10:18

Здравейте колеги,колата е Вектра Б X18XE както си карах нормално изведнъж загасна,без да придърпа без да даде някакъв признак за нещо нередно.Гориво има обаче няма ток към свещите.самодиагностика не можах да направя защото и чека въобще не светва.Всички предпазители са наред и в купето и отпред.На таблото светват всички лампи с изключение на бензиновата помпа,върти здраво акумулатора е на месец но не пали!дали не и е заминало сърцето на някой случвало ли му се е .Пробвах и на газ не пали .поболях се вече......и до сервиз няма с кой да я дръпна....... :20ashley_results:
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 18 февруари 2010 - 10:40

колега провери бобината дали бачка,че тя ако изгори няма как да запали! Как няма кой те дръпни хвани някой опелджия от Бургас ти помогне колега,ако беше във Варна щях да дойда веднага!
Отговори

dionisi снимка dionisi 18 февруари 2010 - 10:43

Каза, че си проверил бушоните в двигателния отсек, но все пак да те питам - тук на 1та снимка, кутията коята е точно зад акумулатора провери ли бушоните? Тъй като точно там е бушона, който е за ЕКУ-то.
Лампата за диагностиката е директно свързана с ЕКУ-то, така че ако не свети значи има проблем с него.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от dionisi: 18 февруари 2010 - 10:45
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 18 февруари 2010 - 10:45

А верно колеги провери всичко и в двигателния отсек!
Отговори

hanter снимка hanter 18 февруари 2010 - 20:18

мисля че намерих проблема наистина има една кутийка с бушони която съм пропуснал,благодаря на колегата.но проблема да гръмне бушона е страшен.като се поразрових по кабелите направо се уплаших то няма кабел със здрава изолация по него.цялата инсталация е много зле как не съм се запалил не знам,утре ще се пробвам да възстановя каквото мога или да взема да си потърся нова ли някой купувал ли е за вектра Б х18хе,да ме подготви с цената да не припадна в магазина!
Отговори

dionisi снимка dionisi 18 февруари 2010 - 21:51

Кутииката предполагам е тази която е зад акумулатора, бушона е FV6 нали :unsure: И аз бях патил с този бушон и се бях побъркал :)) При мен нямаше нагоряли кабели, незнам от какво беше изгорял.
Иначе за инсталация нова, ако си купуваш от магазина... наистина ще ти падне шапката. Провери по моргите и се спазари за цялата ел. инсталация от някоя ударена.
На теб кои кабели са ти са се прецакали? Само тези в двигателния отсек или и вътре по купето ??? Тези в двигателния отсек са подложени на различни атмосферни влияния и високи температури, но вътре в купето не виждам от какво може да са се скапали.
И... какво по-точно им е станало? Нагорели са или изолацията се е втърдила и е почнала да пада?

п.с. А иначе какво стана запали ли колата?

Поздрави.
Мнението беше редактирано от dionisi: 18 февруари 2010 - 21:52
Отговори

hanter снимка hanter 21 февруари 2010 - 12:44

запали колата поне засега.в двигателния отсег всички кабели както ти казваш са се втвърдили о изолацията с едно докосване пада.вчера цял ден бях в коша и изолирах кабелите един по един,голяма гадост ама няма как. иначе предполагам че инсталацията е цяла и няма как да се смени само при двигателя но ще питам в някоя морга.на който му гори този бушон рано или късно ще трябва и той да мине през процедурата с изолирането на кабелите или с нова инсталация.
Отговори

blue_arrow снимка blue_arrow 26 февруари 2010 - 11:21

Явно това ще е масов проблем при този модел. При мен също се троши изолацията на някои от кабелите. Предполагам, че е поради некачествен материал, защото в един сноп половината кабели са здрави, другата половина се трошат. Ако беше от нагряване, трябваше да се трошат всичките.
Прегледай си и кабелите по купето, на преходите към вратите и капака на багажника. Не ти го пожелавам, но изненадите са навсякъде.

Ако някой знае наистина, колко струват комплект нови кабели и къде да се намерят по-тънко, нека да сподели! Няма гаранция, че втората употреба няма да са натрошени също, ако съм прав, че остаряват.
Отговори

ivaylo___ снимка ivaylo___ 26 февруари 2010 - 14:48

И при мен положението с кабелите при двигателя е същото.Един здрав няма.На всички изолацията се рони.
Явно проблема е при всички.Според мен проблема идва от стареенето на кабелите и високата температура в двигателния отсек.
Отговори

B@i N@s снимка B@i N@s 26 февруари 2010 - 16:57

Това е болката на тези коли на повечето е така няма др спасение освен да се изолират това е.
Отговори

VectraB снимка VectraB 26 февруари 2010 - 21:10

Нека не глобализираме проблема, като масов и "сериен". Така тръгват "митове и легенди"
Кабелите на моята VectraB, и не само моите, по лични наблюдения, са в съвсем прилично състояние. Както в двигателния отсек, така и в купето.
Ако искате да пуснем Анкета, за да направим представителна извадка, или да се върнем към конкретния проблем ...

В случая може да е проблем с окъсяване на кабели, но вече загубих идея какъв беше той :61:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg