Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Как се сваля фар

Opel Eye снимка Opel Eye 16 януари 2013 - 14:23

Здравеите колеги извинетеме ако съм объркал мястото на темана нов съм в форума.Така към проблемами предния ляв фар на зафирата е изпотен и пълен с конденз изкам даго сваля идато почистя и залепя отново.Помъчихсе да го сваля ама не ще да излиза(фара е с мигача)отвих трите болта които се виждат но нещо го държи отдолу и немога да видя какво.Някои ако знае моля да ми обясни как се прави задаго смъкна
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 януари 2013 - 14:27

Трябва да свалиш и предната броня.. но пък сега ще изскочи въпроса тя как се сваля.. :biggrin: Има 2-винта в подкалниците, от долу под колата също има няколко, където е хваната за кората на двигателя, както и тия отпред на гредата.
Отговори

Opel Eye снимка Opel Eye 16 януари 2013 - 14:41

Мерси за бързия отговор а неможели без дая свалям тази броня и какво точно го държи отдолу фара болт или някаква шипка
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 януари 2013 - 14:55

Фара има щипка/стойка, която е захваната с винт за купето на колата.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 16 януари 2013 - 19:34

и при мен понякога се изпотява, предимно когато ходя на автомивка.
Махни крушката на дългите, и фасунката на габарита, и карай така (на къси ) за ден два, и ще уветрят. Имам чувство че влагата се просмуква от фасунката на габарита.
Отговори

Opel Eye снимка Opel Eye 16 януари 2013 - 22:06

успях да сваля фара махнах от предния калник кората и от там си проврях ръката и успях да развия болта отдолу свалих фара но неможах да отлепя фара но от отвора на късите проврях един парцал иго обърсах монтирах после фара и кората и я покарах малко колата оставихя пред дома и след 30час слизам и какво да видя целия фар пак се изпотил и просто.... отказвам се даго правя дасисе изпотява тои ми е наи малкия проблем имам друг проблем скоросния ми лост е много разбит ябълката е добре а втулката (става) е разбита много и имам проблем при влючване на 1 предавка трябва първо да вкарам на 2 и чак тогава да дам на 1 прочетох доста такива теми но никаде не пишат как се маха само лоста със ябълката а не целия корпус от 4 болта ако може някои дами обясни как се вади само лоста с ябълката ще съм му много благодарен
Мнението беше редактирано от Opel Eye: 16 януари 2013 - 22:08
Отговори

ivo123 снимка ivo123 02 февруари 2013 - 07:53

колега за фара - някъде не държи силикона му вероятно
1 начин е да го свалиш наново и без да отваряш /след избърсване да намажеш със силикон около /стъклото/ и основата на фара.
2 начин е да огледаш за пукнатини по основата на фара, както и дали хубави прилепват отзаде влагозащитните гуми за смяна на крушките
3 да погледнеш има 2 или 3 дренажни канала на самия фар /представлява отвор по основата и след него са поставени едни шлауфки огънати, които изравняват топлината във фара и околната, като не допускат вода да влезе през тях/
4-то - за да отвориш фара трябва да го загрееш с пистолет за горещ въздух, но не трябва да се държи на едно място а да се нагрява равномерно отвсякъде, след което се сваля предната част /стъклото/
за фара толкова а сега за скоростите
предполагам си с F23 скоростна кутия
аз съм със същата и като купих колата беше същия проблем - първо 2ра после 1ва
след това купих втора употреба лост цял, но и той се оказа почти същия като моя
за жалост не се продава ремонтен комплект за тия лостове а само цял лост
ето ти нагледно как се сваля при вектра б, аналогично би било и при зафира
http://www.vectra-cl...p?f=60&t=106527
бедата е, че дори и да свалиш ако не смениш нещо ще е пак същото.
Тази кошничка от снимките се износва и започва да се увеличава луфта. Един колега беше писал че уплътнил, като нагрял пластмаса и я обвил около топката на лоста.
В Русия намерих, човек който продава правена такава кошничка и втулка и цената е 30$, след което проблемите изчезват общо взето, но незнам как ще стане с доставката до България.
и друго - като откопчаваш жилата много внимавай с пластмасовите капачета, защото аз счупих 2 по невнимание /добре че от другия лост имах че смених/.
Отговори

Opel Eye снимка Opel Eye 02 февруари 2013 - 23:20

ivo123 мерси много колега относно фара го смъкнах и залипих с силикон но ст някаде пак влиза и ме съмняват само тез дренажни канала че от тях влиза някак а относно скоросния лост мерси за сайта http://www.vectra-cl...p?f=60&t=106527 моя е същия някой ден кът съм по свободен ще си поиграя да го смъкна но както викощ докато не намеря някой каде каде по добро от моето да неси играя да го смъквам или освен дасе мъча някак даго оплътня с нещо това дет колегата го е правил с пласмаса може него да пробвам или както четох един руснак гое направил с свински опашки
Отговори

ivo123 снимка ivo123 03 февруари 2013 - 09:04

свинските опашки ги е слагал на другите лостове, които са с прът, не като нашите с жила, но пак може да се получи нещо де. Целта е да няма луфт и топката да стои надолу а не да се уплътни отдолу и топката да се повдигне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg