Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Национални Срещи

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР

Тази тема е заключена

Dream снимка Dream 28 април 2011 - 14:46

Мерси за отговора колега :)
PS: Бъдете снисходителни с таксите... ;D
Че сам няма как да доида... а ако са големи таксите трудно ще накарам приятелите да доидат с мен... ;D
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 28 април 2011 - 14:56

Супер!Ся ако направим и едно правилно раделяне на класовете автомобили за състезанията ще е повече от чудесно, че не ми се кара пак в един клас с коли подготвени за писта(вътре по седалка и кормило).И деленето по кубара трябва да бъде премахнато също. В момента т'ва не играе роля, 1.6 мурбо си е 180 коня...Само идеи давам, но ще се радвам ако седнем да ги обсъдим. :20ashley_results:
Отговори

marto_turboto снимка marto_turboto 28 април 2011 - 15:04

Там сме супер :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 28 април 2011 - 15:05

 s7ifl3r, на 28 април 2011 - 14:56, каза:

Супер!Ся ако направим и едно правилно раделяне на класовете автомобили за състезанията ще е повече от чудесно, че не ми се кара пак в един клас с коли подготвени за писта(вътре по седалка и кормило).И деленето по кубара трябва да бъде премахнато също. В момента т'ва не играе роля, 1.6 мурбо си е 180 коня...Само идеи давам, но ще се радвам ако седнем да ги обсъдим. :20ashley_results:


Според теб как се правят останалите събори...
Отговори

Mery81 снимка Mery81 28 април 2011 - 15:28

току що разгледах програмата за събора на колегите от VW... нямам какво да добавя!
VW
Мнението беше редактирано от Mery81: 28 април 2011 - 15:29
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 28 април 2011 - 15:28

 fanatic, на 28 април 2011 - 15:05, каза:

Според теб как се правят останалите събори...

Не разбрах въпроса.... :confused:
Ако е това, което си мисля, че разрах съм да копираме програмата от VW клуба! :20ashley_results:
Цитирам:
:arrow: ИТАЛИАНСКО ПРЕСЛЕДВАНЕ

Италианкото преследване ще протече в рамките на 2-та дни на събора. Квалификации за време първия ден и финали с елиминации на втория ден.

Всички желаещи да се включат в надпреварата трябва:

1. Да се регистрират онлайн (формата за регистрация ще бъде готова скоро)
2. Да се явят на техническия преглед в събота сутринта (Клас комар 08:00 - 09:00 ч.; Другите класове 08:00 - 10:00 ч. на ..........2011 г.). Какво ще се изисква на прегледа - прочети по-долу.
3. Да спазват упътванията на организаторите и да се стараят да избягват инциденти.

Всеки участник, който не спазва указанията на организаторите, кара бързо на паркинга или по друг начин застрашава сигурността на зрителите ще бъде отстранен от пистата незабавно.

СЪБОТА . КВАЛИФИКАЦИИ (По 5 автомобила едновременно на пистата. Състезание за време):
09:00 - 10:00 Клас комар
10:00 - 11:00 Клас малък
11:00 - 12:00 Клас среден
12:00 - 13:00 Клас голям

Класове: (Класовете са същите и за "ДРАГ" и "СЪСТЕЗАНИЕ НА ТЕХНИЧНА ПИСТА")

1. "Комар" - до 90к.с. (фабрични),.
Разрешено е частично олекотяване (седалки и оборудване).
Разрешено е и използването на "специални" гуми.
Разрешено е използването на седалки тип "спортни" с или без хомологация като към тях върви и използването на 4-5 точкови колани с или без хомологация
Разрешено е използването на алтернативни горива (ГАЗ, МЕТАН) при положние че уредбите са преминали технически преглед валиден не по малко от 3 месеца
Разрешено е използването на добавки към горивата по усмотрение
Разрешено е използването на регулируемо окачване (височина + твърдост) стига да е хомологирано за съответния модел
Разрешено е модифицирането на спирачните системи с такива които са разработени и съществуват в производствената гама на определния автомобил
Разрешено е модификации по охладителната система
Забранено е използването на двигатели с принудително пълнене и/или снабдени с Азот
Забранено е използването на електроники по запалването, управлението на двигателя и други възли по автомобила които са различни от фабричните (стенд алоун и т.н.)
Забранено е използването на горивни системи различни от тези за фабрично вграждане (единични и двойни дросели или единични и двойни карбуратори )
Забранено е използването на карбонови и керамични спирачни дискове, както и накладки за които е нужно загрявяне за да работят пълноценно
Забранено е промяна в конструкцията на автомобила
Забранено е модификации по кормилната система
Забранено е олекотяването различно от разрешеното
Забранено е карането с резервни гуми тип "патерица".

1. "МАЛЪК" - до 115к.с. (фабрични),(+ТДИ 90к.с.). Без турбо и азот.
Разрешено е частично олекотяване (седалки и оборудване).
Разрешено е и използването на "специални" гуми.
Разрешено е използването на седалки тип "спортни" с или без хомологация като към тях върви и използването на 4-5 точкови колани с или без хомологация
Разрешено е използването на алтернативни горива (ГАЗ, МЕТАН) при положние че уредбите са преминали технически преглед валиден не по малко от 3 месеца
Разрешено е използването на добавки към горивата по усмотрение
Разрешено е използването на регулируемо окачване (височина + твърдост) стига да е хомологирано за съответния модел
Разрешено е модифицирането на спирачните системи с такива които са разработени и съществуват в производствената гама на определния автомобил
Разрешено е модификации по охладителната система
Забранено е използването на двигатели с принудително пълнене (с изключение на разрешените в този клас) и/или снабдени с Азот
Забранено е използването на електроники по запалването, управлението на двигателя и други възли по автомобила които са различни от фабричните (стенд алоун и т.н.)
Забранено е използването на горивни системи различни от тези за фабрично вграждане (единични и двойни дросели или единични и двойни карбуратори)
Забранено е използването на карбонови и керамични спирачни дискове, както и накладки за които е нужно загрявяне за да работят пълноценно
Забранено е промяна в конструкцията на автомобила
Забранено е модификации по кормилната система
Забранено е олекотяването различно от разрешеното
Забранено е карането с резервни гуми тип "патерица".

2. "Среден" - до 150к.с. (фабрични),(+TDI до 110к.с. + Polo G-40 сток). Без турбо и азот.
Разрешено е частично олекотяване (седалки и оборудване).
Разрешено е и използването на "специални" гуми.
Разрешено е използването на седалки тип "спортни" с или без хомологация като към тях върви и използването на 4-5 точкови колани с или без хомологация
Разрешено е използването на алтернативни горива (ГАЗ, МЕТАН) при положние че уредбите са преминали технически преглед валиден не по малко от 3 месеца
Разрешено е използването на добавки към горивата по усмотрение
Разрешено е използването на регулируемо окачване (височина + твърдост) стига да е хомологирано за съответния модел
Разрешено е модифицирането на спирачните системи с такива които са разработени и съществуват в производствената гама на определния автомобил
Разрешено е модификации по охладителната система
Забранено е използването на двигатели с принудително пълнене (с изключение на разрешените в този клас) и/или снабдени с Азот
Забранено е използването на електроники по запалването, управлението на двигателя и други възли по автомобила които са различни от фабричните (стенд алоун и т.н.)
Забранено е използването на горивни системи различни от тези за фабрично вграждане (единични и двойни дросели или единични и двойни карбуратори)
Забранено е използването на карбонови и керамични спирачни дискове, както и накладки за които е нужно загрявяне за да работят пълноценно
Забранено е промяна в конструкцията на автомобила
Забранено е модификации по кормилната система
Забранено е олекотяването различно от разрешеното
Забранено е карането с резервни гуми тип "патерица".

3. "Голям" - над 150к.с. (фабрични),(+ G-40++, G-60, 1.8T, TDI над 110к.с.). С турбо и азот....
Разрешено е всичко.

В АВТОМОБИЛА ТРЯБВА ДА ИМА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОЖАРОГАСИТЕЛ!!!!

Изисквания към шофьора:
Използването на каска е задължително !!!
Използването на колан е задължително!!!
Да не е употребил алкохол!!! (дори и бира)
Да не е лицензиран автомобилен състезател

Легенда:
"Частично олекотяване" е: демонтиране на седалки (пр. дясна и задната) , прамахване на оборудването (резервна гума, крик, ключ за гуми)
"Цялостно олекотяване" е: Частично + Демонтаж на прозорци и орязване на купето, където е задължително използването на "Клетка" (ролбари в купето)
"Фабрични" - означава не това което пише в талона, а това което се намира под предния капак на автомобила!

Изисквания към "Ролбарите" или "Клетката" в купето:
Произведени от "черна" и безшевна тръба мин. 50мм с дебелина мин. 2,5мм като клетката е по хомологация изисквана от БФАС или ФИА

Изисквания към автомобила:
Пълен комплект стъкла (не плексиглас или....) важи за класове "Комар", "малък" и "Среден"
Здрави врати със заключващ механизъм + декоративни кори
Оригинални преден и заден капак (от ламарина)
Брони + основи
Изолирана "+" клема на акумулатора
Стабилно закрепен акумулатор
Стабилно закрепена "спортна" седалка.
Изправни спирачни светлини
Пожарогасителят да е закрепен близо до водача така че при евентуална нужда от него да се използва мигновенно!!!! (може да е поставен в левия джоб на предната врата.)
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 28 април 2011 - 15:33
Отговори

opelfena снимка opelfena 28 април 2011 - 16:15

ами аз незнам как е било на предните събори но мисля че ще е добре да се избере най красив опел( незнам дали е е имало в предните събори така че извинявам ако
мнението ми е неъместно)
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 април 2011 - 16:19

м да имаше...
Отговори

raid снимка raid 28 април 2011 - 16:39

Според мен класовете трябва да са както във Time Attack шампионата със модифицирани/немодифицирани и чак след това да се мисли за разделение по мощност.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 28 април 2011 - 17:05

Е супер най-накрая инфо :icon_wink2: От кога мрънкам за това :mhihi:
Само една молба имам - ако може да има некво си забавление и за простите кибици като мен :devil-smiley-019: Примерно драг на бутане, или най-добре е автомивка ама от онези :icon_wink2:
Събора е за забавление - не е само съзтезание :drinks:
Отговори

benzata снимка benzata 28 април 2011 - 17:13

Това с автомивката е добра идея ;)

Дано тази година да успеем да се подредим по модели (Астри, Кадети...) ....миналата пак беше мешано :newsm05_41:
Отговори

aleksandar_pld снимка aleksandar_pld 28 април 2011 - 17:41

еееее супер ще се опитам да дойда :yahoo: :yahoo: :flag:
Отговори

BUHALA84 снимка BUHALA84 28 април 2011 - 17:59

При условията на Фолксваген форума аз и Vasko-Z няма как да участваме, защото колите ни са с клетки с основни тръби 48х3, стъкла от плексиглас изрязани врати и така нататака...
Отговори

versara снимка versara 28 април 2011 - 17:59

Дано мога да присъствам :))))
Мнението беше редактирано от versara: 28 април 2011 - 17:59
Отговори

BrainLeak снимка BrainLeak 28 април 2011 - 18:10

Ako кадета е жив ... там съм! :D:D
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 28 април 2011 - 18:15

 BUHALA84, на 28 април 2011 - 17:59, каза:

При условията на Фолксваген форума аз и Vasko-Z няма как да участваме, защото колите ни са с клетки с основни тръби 48х3, стъкла от плексиглас изрязани врати и така нататака...

За тези като вас може да има отделен клас...просто по горе дадох предложение как може да стане едно примерно разпределение.
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 28 април 2011 - 18:46

Най-после официално.Изтормозиха ме на лични,че чак и по телефона."Ще им ли събор,или не?".Аз се правя на улав"Не казвам нещо,което не е моя работа да изнасям"
Отговори

BUHALA84 снимка BUHALA84 28 април 2011 - 19:00

 s7ifl3r, на 28 април 2011 - 18:15, каза:

За тези като вас може да има отделен клас...просто по горе дадох предложение как може да стане едно примерно разпределение.


Аз за класовете нямам против, но условията за автомобила са кофти..
Отговори

Maiky снимка Maiky 28 април 2011 - 19:14

 BUHALA84, на 28 април 2011 - 19:00, каза:

Аз за класовете нямам против, но условията за автомобила са кофти..


Хайде да се съсредоточим върху самия събор, класовете ще се огласят гласно за всички! Без драми от рано!
Благодаря!
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 28 април 2011 - 19:54

Всичко е добре на мен само место за месо и пиение ми намерете :) Другото неа чак толко интересно :D е да видя и някой ако е сложил някой компютър или някоя музичка над 1000W :p :drinkin2:
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg