Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

трябва ми Ел. схема на алармата

dan4oouu снимка dan4oouu 12 февруари 2010 - 21:15

Ако някой може да ми намери схемта на оригиналната аларма за Астра Ф ще съм му много благодаен
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 12 февруари 2010 - 21:35

Колега,аз мисля че Астра ф няма оригинална аларма.
Отговори

dan4oouu снимка dan4oouu 14 февруари 2010 - 15:24

 Ecotec_user, на 12 Feb 2010, 21:35, каза:

Колега,аз мисля че Астра ф няма оригинална аларма.

Има . Не съм сигурен дали всички го имат , но моята поне има. Ако се загледаш на копчето за аварийните мигачи има диод които свети когато алармата работи. При мен се активира когато заключа от шофьорската врата (двойното заключване).
Отговори

mitko69 снимка mitko69 14 февруари 2010 - 15:46

Би ли обяснил какво е двойно заключване,понаже и аз имам аларма и мисля,че е оригинална и незнам как се задейства.
Отговори

dan4oouu снимка dan4oouu 14 февруари 2010 - 19:46

 mitko69, на 14 Feb 2010, 15:46, каза:

Би ли обяснил какво е двойно заключване,понаже и аз имам аларма и мисля,че е оригинална и незнам как се задейства.


Когато заключваш вратата завърташ ключа на дясно и централното се задейства и връщаш ключа обратно и го вадиш . А когато заключваш двойно завърташ ключа на дясно да задейства централното и още един път на дясно докато застане в хоризонтално положение и тогава го вадиш тогава се активира и алармата и когато е заключено по този начин дори да се дърпа дръжката отвътре или палчето за да се опитваш да отключиш няма да стане . Това е нещо което досега съм го виждал само на Опел .
Отговори

floyd снимка floyd 14 февруари 2010 - 21:00

Внимавайте с това двойно заключване щото прецака ли някой шофьорската ключалка няма влизане - само трошене на джама.
А схема на заводска аларма не можах да намеря. Нито в Autodata, нито в Tolerance Data.
Отговори

bencho снимка bencho 15 февруари 2010 - 00:15

Здравейте:

Това което обяснява колегат.

Цитат

Когато заключваш вратата завърташ ключа на дясно и централното се задейства и връщаш ключа обратно и го вадиш . А когато заключваш двойно завърташ ключа на дясно да задейства централното и още един път на дясно докато застане в хоризонтално положение и тогава го вадиш тогава се активира и алармата и когато е заключено по този начин дори да се дърпа дръжката отвътре или палчето за да се опитваш да отключиш няма да стане . Това е нещо което досега съм го виждал само на Опел .


Да разбирамли че алармата се включва от ключалката. Без дасе ползва дистанционно ???
Отговори

Altec снимка Altec 15 февруари 2010 - 02:53

Да точно така.. няма дистанционни , няма нищо .. само 1 обикновен опелски ключ ( евентуално с лампичка ) ..
Нарича се освен двойно заклчване и Deadlock. Преди го дискутирахме много защото се зачудих какъв е тоя обемен датчик горе на плафона ми .. и накрая стигнахме до извода , че Астрата има фабрична алрма ..
Аз също търсих схемата на тази аларма , като мислех евентуално ако може да се сложи дистанционно , но не намерих нищо по въпроса и така си остана...
Отговори

bencho снимка bencho 15 февруари 2010 - 10:14

Здравейте:

Моите обемни датчици не са на плафона а на предните гредички, което ме навежда на мисьлта че не е оригинална а кабелите и са като инсталацията на колата  :drinkin: :kuku:

А самата аларма е при двигателя и е едно цяло сьс сирената.

Има си специален ключ за вкл.-изкл. и кабелче което наподобява антена като на другите аларми.

А щом има антена би трябвало да има и дистанционно  :61:

Сле малко ще ида да пробвам ,дано сьм касметлия са е оригинална и да работи  :kuku:
Отговори

mitko69 снимка mitko69 15 февруари 2010 - 18:26

Колега провери ли я,понеже моята май е като твоята, както си я описал.
Отговори

bencho снимка bencho 15 февруари 2010 - 21:25

Здрвейте:

Много валеше и затова не можах да изпробвам всичко. Само разбрах че не влияе на задната врата :devil-smiley-019:

Утре ще пробвам обемните датчици.

А диода трябвали да мига или нещо такова, защото сега сомо свети и недава други признаци ??? :first: :cn: :cn:
Отговори

Altec снимка Altec 15 февруари 2010 - 21:50

Първо при фабричната аларма няма сирена .. там като стане нещо се включва клаксона на колата на интервали ( като нормална аларма само дето е клаксона и е доста по-гадно ).
Диода на аварийните който е като заключиш колата по нормалния начин нищо не прави , ако пуснеш обаче алармата светва за 10 секунди ( без да премигва ) и след това почва да мина на интервали от 1-2 секунди ( което значи , че е в режим на готовност )
Отговори

bencho снимка bencho 16 февруари 2010 - 12:48

Здравейте:

Как ли не пробвах, не става.

Явно проблема е другаде. :cn:   Ако някой има идея да казва :devil-smiley-019:

А зада знаем за какво говорим:Аларма :cn:
Отговори

dan4oouu снимка dan4oouu 20 февруари 2010 - 01:04

 bencho, на 16 Feb 2010, 12:48, каза:

Здравейте:

Как ли не пробвах, не става.

Явно проблема е другаде. :mhihi:   Ако някой има идея да казва :icon_wink2:

А зада знаем за какво говорим:Аларма :mhihi:

Поне аз доколкото съм чел алармата трябва да се намира зад кората на дясната страна под жабката
Отговори

dakata7 снимка dakata7 25 февруари 2010 - 22:32

Колеги, аз съм с Вектра Б 98г., с оригинална аларма. Моята е в краката на пасажера (под жабката в дясно).На нея пише OPEL ........ . Задейства се от оригиналното дистанционно на ключа, задейства се с двойно натискане на бутона заключване. Сирената е изведена отпред до чистачките и въздушният филтър за въздуха в купето, Имам и обемни датчици. Когато смените батерия за оповече от 3 мин. трябва да се програмира дистанционното:
1. Давате на контакт
2. Натискате закл. и после откл.
3. Изкл. от контакт и готово
Лошото е че при отключване откл. с ключа (или дистанционното) и вече е деактивирана. До скоро мислех че чипа за имобилайзера в ключа играе роля за изкл. на алармата но не е тъка (извадих го и пак се отключи), за това не и се надявайте много или поне това ртябва да се корегира.
Действа при:
1. Забравен прозорец
2. Отворен капак (багажник)
3. Падане на акомулатора (от забравена светната крушка или забравен касетофон)
4. Разклащане на колата
Имам и два кабела изведени при релето за нафтовата помпа (отзад зад акомулатора ( мисля че се води К49)) но не са свързани (там май е имало ключ но не зная къде е бил)
Дано да съм бил полезен
Отговори

dan4oouu снимка dan4oouu 28 февруари 2010 - 01:37

 dakata7, на 25 Feb 2010, 22:32, каза:

Колеги, аз съм с Вектра Б 98г., с оригинална аларма. Моята е в краката на пасажера (под жабката в дясно).На нея пише OPEL ........ . Задейства се от оригиналното дистанционно на ключа, задейства се с двойно натискане на бутона заключване. Сирената е изведена отпред до чистачките и въздушният филтър за въздуха в купето, Имам и обемни датчици. Когато смените батерия за оповече от 3 мин. трябва да се програмира дистанционното:
1. Давате на контакт
2. Натискате закл. и после откл.
3. Изкл. от контакт и готово
Лошото е че при отключване откл. с ключа (или дистанционното) и вече е деактивирана. До скоро мислех че чипа за имобилайзера в ключа играе роля за изкл. на алармата но не е тъка (извадих го и пак се отключи), за това не и се надявайте много или поне това ртябва да се корегира.
Действа при:
1. Забравен прозорец
2. Отворен капак (багажник)
3. Падане на акомулатора (от забравена светната крушка или забравен касетофон)
4. Разклащане на колата
Имам и два кабела изведени при релето за нафтовата помпа (отзад зад акомулатора ( мисля че се води К49)) но не са свързани (там май е имало ключ но не зная къде е бил)
Дано да съм бил полезен

Благодаря , но на Астричката на оригиналния ключ няма дистанционно а само от ключалката се управлява алармата затова ми трябва схемата за да мога да си я пригодя да се управлява с дистанционно както и центрялното , защото оригиналната си е много хубава , свързани са всички бутони на вратите багажника, предния капак и има и имобилайзер ...не мисля че може да остъпи пред някоя друга
Отговори

G26 снимка G26 28 февруари 2010 - 17:04

Благодаря много на колегата dakata7! Мислех си, че централното след смяна на батерията нещо се е прецакало. С ключа на контакт+натискане на копчето за отключване всичко си дойде на мястото.
Отговори

Slash снимка Slash 02 март 2010 - 21:35

Здравейте момчета.Аз имам схемата от книгата на Опел - поне така мисля.Аз обещах на колегата Данчо още преди две седмици да му я пратя за което се извинявам че не изпълних обещанието си :mhihi: .Поздрави и до утре!


П.П. А ето и обещаите схеми колеги!!! Дано да съм бил полезен!!!

http://slash123.snim...-astra-f.480011

Не съм сигурен как да ги кача в темата за това давам линка!Ако модераторите преценят да ми кажат как и да направят темата важна!!!Поздрави!!!
Мнението беше редактирано от Slash: 05 март 2010 - 17:40
Отговори

TOKRA снимка TOKRA 05 юли 2010 - 08:44

 Slash, на 02 Mar 2010, 22:35, каза:

Здравейте момчета.Аз имам схемата от книгата на Опел - поне така мисля.Аз обещах на колегата Данчо още преди две седмици да му я пратя за което се извинявам че не изпълних обещанието си :mhihi: .Поздрави и до утре!


П.П. А ето и обещаите схеми колеги!!! Дано да съм бил полезен!!!

http://slash123.snim...-astra-f.480011

Не съм сигурен как да ги кача в темата за това давам линка!Ако модераторите преценят да ми кажат как и да направят темата важна!!!Поздрави!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg