Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

BLOW OFF VALVE (BOV)

PoceH4o``` o_O снимка PoceH4o``` o_O 03 декември 2010 - 15:34

Привет колеги. Интересуваме къде и как може да се сложи blow off клапан на Астра Г Y20DTH.


----> http://www.youtube.c...h?v=sZHXkoMVfCw Това е ефекта който искам да постигна. От изчетеното по форумите разбрах че този клапан удължава живота на бензиновите двигатели. При дизелите няма ли да прави същото ? Благодаря предварително.


Поздрави.
Отговори

hudson снимка hudson 03 декември 2010 - 15:48

Нещо не си разбрал явно. Този клапан си го имаш на турбото. И не ми ясно как удължава живота на бензиновите двигатели - ако може малко допълнително инфо...
Отговори

PoceH4o``` o_O снимка PoceH4o``` o_O 03 декември 2010 - 16:39

имаме надув..
дросела се затваря и тогава двигателя започва да работи на вакум
имаме лява и дясна страна на дросела (да предположим)
лявата страна е след дросела (към двигателя)
дясната е преди дросела (откъм турбото)

дросела се затваря
обаче турбината има инерция и продължава да засилва въздуха, който отива до дросела и като няма откъде да мине за да го нагнети в двигателя се връща обратно към лопатките на турбината.. става ви ясно като турбината върти на една страна а тоя въздух тръгне да я върти на друга какво става с лопатките и ос-та
та
това налягане трябва някъде да отиде.. някъде (навсякъде) но не и да стои в тези тръби
блоуофа се слага преди дросела (откъм турбото или така наречената от мен дясна страна), а вакумчето след него
когато двигателя създаде вакум при затворен дросел този вакум минава през всички вакумчета и започва да "смуче" от тях
както и от нашето прословуто вакумче.. от там продължава да смуче от блоуоф-а
вътре блоуоф-а има една мембранка която това вакумче издърпва нагоре и по този начин отваря клапата на блоуофа и резултата е ССссссссссссссссссссс
Отговори

Sandman снимка Sandman 03 декември 2010 - 16:50

И къде ще се монтира на бензинов двг, че ми стана интересно...преди дросела нема сми, щот няма налягане, след него също няма смисъл...
В кой форум и за какви бензинови двг. говориш?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 03 декември 2010 - 18:10

Според мен колегата говори за бензинова турбина. Ти си го имаш тоя клапан колега но нямаш този ефект на цъскането.Сложи си други и готово !
Отговори

Shades снимка Shades 03 декември 2010 - 19:00

Първо - тази теория важи за бензинови турбо мотори. Второ същата тя важи за бензинови турбомотори без рециркулация на "излишния" въздух.

Y20DTH не е нито едно от двете, пък и най-малкото не е и чувал за дросел (дизел е все пак :mhihi: ). Изобщо слагането на блоуофф на дизел гравитира между тотално ненужно действие с непредвидими ефекти, до тотално селски тунинг (всичко се прави само за едното "тсссссс") с предвидим ефект - много смях у околните :mhihi:
Отговори

PoceH4o``` o_O снимка PoceH4o``` o_O 03 декември 2010 - 19:30

Има ли колега от форума който го е направил това ? Моля ако има да ми пише на ЛС.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 03 декември 2010 - 19:59

 PoceH4o``` o_O, на 03 Dec 2010, 19:30, каза:

Има ли колега от форума който го е направил това ? Моля ако има да ми пише на ЛС.


И да има на дали ще си признае от срам :mhihi:
Отговори

Simon4o_Berton4o снимка Simon4o_Berton4o 28 май 2013 - 20:03

Виждам , че тази тема, до която стигнах от Google , не е обновявана а е важна доста , защото не само аз имам Bertone 2.0 Turbo или като цяло бензинов двигател с турбо заводски . Та така , първо , ако някой може да ми помогне , нека види това клипче и да ми каже може ли някой в София да направи това и на моята кола и някакъв контакт на въпросният човек . Ето това е клипчето , на което човекът монтира , много грамотно , Blow Off клапан и не маха заводският такъв - . Моля за адекватно мнение и помощ за намирането на въпросен сервиз , който може да ми направи това.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg