Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

1.7D Се форсира сама

rtfm снимка rtfm 12 септември 2007 - 11:26

Имам астра 1.7 D Немския мотор 1993 година. Колата се форсира сама най-често когато и дам газ и започва сама да си вдига оборотите. И когато загрее по светофатите дуржи доста високи обороти.
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 12 септември 2007 - 12:32

Мойта 17DR,като свършва нафтата,прави тоя номер,сама качва оборотите :icon_wink:
Отговори

rtfm снимка rtfm 12 септември 2007 - 13:29

Ама при мен и на половин резервоар го прави. Иначе когато няма нафта си се форсираше преди ама сега постоянно.
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 12 септември 2007 - 14:43

Бегай тогава при цецо дизела(сервиз БОШ)на околовръсното.
Това което си написал,ме навежда на мисълта за скапана помпа.
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 12 септември 2007 - 21:09

Аз имах такъв момент от кариерата ми с опела, когато сменях горивния филтър и понеже беше запекъл успях да му спукам елемента.След това колата беше от време на време като с турбо и с/у 15 лв. я излекувах.
Виж дали от някаде нямаш малак теч или да дърпа въздух.Херметичността се проверява с ръчен инжектор за подкачване на нафта.
Отговори

rtfm снимка rtfm 14 септември 2007 - 17:22

Как по точно с ръчен инжектор за подкачване на нафта. и къде могат да го направят. Иначе казваш просто да сменя филтера? А иначе и при мен беше запеал и го пробиха. И след това започна да се форсира повече.
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 14 септември 2007 - 18:13

Човече,сутрин как ти пали колата?
На дъното на филтъра за нафта има винт с който се точи мръсотията от него.
Земи го притегни с ръка.
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 14 септември 2007 - 20:25

 rtfm, на Sep 14 2007, 06:22 PM, каза:

Как по точно с ръчен инжектор за подкачване на нафта. и къде могат да го направят. Иначе казваш просто да сменя филтера? А иначе и при мен беше запеал и го пробиха. И след това започна да се форсира повече.


Ами има коли, които имат инжектори за подкачване на гориво.Тва могат да ти го проверят в някой дизел сервиз ако нямаш такав инжектор.Ама щом казваш, че имаш съмнение за елемента просто го смени.Тия филтри просто нетрябва да се стягат, защото много запичат и после е кошмар.
Отговори

rtfm снимка rtfm 15 септември 2007 - 15:08

Сутрин пали добре. Ама по някои път лампичката само мигва и трябва да подгрявам 2 пъти.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 16 септември 2007 - 21:53

 rtfm, на Sep 15 2007, 04:08 PM, каза:

Сутрин пали добре. Ама по някои път лампичката само мигва и трябва да подгрявам 2 пъти.


регулиране на помпата или по точно притока на нафта и всичко ще се оправи
и аз съм го имал тоя дерт
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 16 септември 2007 - 22:07

На един колега с Форд някаква мембрана на помпата му правеше подобен проблем, само че му качваше оборотите на 5-6000.
Отговори

svoboden снимка svoboden 17 декември 2007 - 15:18

 rtfm, на Sep 12 2007, 11:26 AM, каза:

Имам астра 1.7 D Немския мотор 1993 година. Колата се форсира сама най-често когато и дам газ и започва сама да си вдига оборотите. И когато загрее по светофатите дуржи доста високи обороти.

Здрасти, при мен се получи вдигане на оборотите, но когато един механик за да смени горивния филтър разкачи конзолата и маркучите. При монтирането май е загубил две дифтунги и сега ми гълта въздух от някъде. КОгато ми каза пали - запалих, но оборотите с евдигнаха много. Той ми вика това е от новия филтър - демек чист е. Направих кръгче - не падат. Върнах се и си искам стария филтър да ми върне - с мисълта да с евърнат оборотите. Върна го, но нищо. Бесен БЯХ ти казвам. 1 час за масло и горивен филтър. БЕСЕН и сега се нервирам. Викам си утре отивам при моя механик да погледне.(не отидох при него за смяна на масло, защото има много работа и не искам да го занимавам с глупости) Да ама на другата сутрин колата само припалва и гасне. Пак въртя обезвъздуши и пак гасне. Сега трябва момчето да идва до нас. А сервиза е между кв. Дървеница и Младост 1, вторият с автомивката. Там механика е единия с очилата. Според мен имаш проблем с дърпане на въздух. а може и вакумрегулатора да ти прави номера. т.е. въздуха които отива към него.
Приятен ден.
Отговори

mart снимка mart 17 декември 2007 - 17:47

Колеги и аз съм с такъв мотор и съм супер доволен попринцип но искам да попитам това проблем ли е което го има при мене зимата или по точно като паднат темепературите като запаля колата сутрин и натисна леко педала нагазста около половин минута даже понякога малко повече колата прекъсва се едно обесвъздушава системата това нормално ли е или има някакъв проблем лятото нямам такива проблеми колата работи перфектно. Разхода си ми е нормален пали само читав акумулатор.Благодаря предварително.

Надявам се да не спамя темата ама реших че е подходящо да питам тук да не пускам нова.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 декември 2007 - 21:48

 mart, на Dec 17 2007, 05:47 PM, каза:

Колеги и аз съм с такъв мотор и съм супер доволен попринцип но искам да попитам това проблем ли е което го има при мене зимата или по точно като паднат темепературите като запаля колата сутрин и натисна леко педала нагазста около половин минута даже понякога малко повече колата прекъсва се едно обесвъздушава системата това нормално ли е или има някакъв проблем лятото нямам такива проблеми колата работи перфектно. Разхода си ми е нормален пали само читав акумулатор.Благодаря предварително.

Надявам се да не спамя темата ама реших че е подходящо да питам тук да не пускам нова.



а да си усетил случайно да потраква малко повече и да припушва повечко когато е студена?
ако е така то това е от повдигачите
може да имаш някой който да е по износен и първоначално(5-20сек) докато го напълни двигателя прекъсва понеже някой от клапаните не отваря както трябва
Отговори

mart снимка mart 18 декември 2007 - 12:48

 VECTRA 1,7D, на Dec 17 2007, 09:48 PM, каза:

 mart, на Dec 17 2007, 05:47 PM, каза:

Колеги и аз съм с такъв мотор и съм супер доволен попринцип но искам да попитам това проблем ли е което го има при мене зимата или по точно като паднат темепературите като запаля колата сутрин и натисна леко педала нагазста около половин минута даже понякога малко повече колата прекъсва се едно обесвъздушава системата това нормално ли е или има някакъв проблем лятото нямам такива проблеми колата работи перфектно. Разхода си ми е нормален пали само читав акумулатор.Благодаря предварително.

Надявам се да не спамя темата ама реших че е подходящо да питам тук да не пускам нова.



а да си усетил случайно да потраква малко повече и да припушва повечко когато е студена?
ако е така то това е от повдигачите
може да имаш някой който да е по износен и първоначално(5-20сек) докато го напълни двигателя прекъсва понеже някой от клапаните не отваря както трябва



колега има нещо такова като я запаля първо излиза един черен дим след което гъст бял дим и така известно време псле нищо се не вижда явно е от това но нямам намерение да отварям двигателя скоро това не ми пречи като се износат повече тогава малко ми пропуска гарнитурата на капака на клапаните така че като сдухат повече направо отварям и ги сменя, ако тогава колата е все още моя де. А възможно ли е заради това да ми харчи малко повече масло, защото други признаци няма има си мощност харчи нормално никви ядове не ми създава. Благодаря и ПОЗДРАВИ

П.П. А колко горе доло ако имате представа струват повдигачите и клапаните???
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 18 декември 2007 - 20:21

 mart, на Dec 18 2007, 12:48 PM, каза:

 VECTRA 1,7D, на Dec 17 2007, 09:48 PM, каза:

 mart, на Dec 17 2007, 05:47 PM, каза:

Колеги и аз съм с такъв мотор и съм супер доволен попринцип но искам да попитам това проблем ли е което го има при мене зимата или по точно като паднат темепературите като запаля колата сутрин и натисна леко педала нагазста около половин минута даже понякога малко повече колата прекъсва се едно обесвъздушава системата това нормално ли е или има някакъв проблем лятото нямам такива проблеми колата работи перфектно. Разхода си ми е нормален пали само читав акумулатор.Благодаря предварително.

Надявам се да не спамя темата ама реших че е подходящо да питам тук да не пускам нова.



а да си усетил случайно да потраква малко повече и да припушва повечко когато е студена?
ако е така то това е от повдигачите
може да имаш някой който да е по износен и първоначално(5-20сек) докато го напълни двигателя прекъсва понеже някой от клапаните не отваря както трябва



колега има нещо такова като я запаля първо излиза един черен дим след което гъст бял дим и така известно време псле нищо се не вижда явно е от това но нямам намерение да отварям двигателя скоро това не ми пречи като се износат повече тогава малко ми пропуска гарнитурата на капака на клапаните така че като сдухат повече направо отварям и ги сменя, ако тогава колата е все още моя де. А възможно ли е заради това да ми харчи малко повече масло, защото други признаци няма има си мощност харчи нормално никви ядове не ми създава. Благодаря и ПОЗДРАВИ

П.П. А колко горе доло ако имате представа струват повдигачите и клапаните???



повдигачите се сменят без да се разглобява мотора само се сваля капака на клапаните
тая процедура съм я извършвал доста пъти
но не е добре да се кара дълго време така понеже пък ти износва бързо разпределителния вал и кобилиците и подбива тарелките на клапаните
-повдигачите струват около 13-15лв бр.
и не е задължително да ги сменяш всичките
-разхода на масло не може да бъде от това
или имаш износени маслени сегменти или гумички на клапаните ако нямаш случайно някакъв теч
като запалиш двигателя и го оставиш да загрее дръпни щеката за маслото и виж дали от там излиза сиво синкав дим
Отговори

bvel снимка bvel 18 декември 2007 - 21:33

 mart, на Dec 18 2007, 12:48 PM, каза:

 VECTRA 1,7D, на Dec 17 2007, 09:48 PM, каза:

 mart, на Dec 17 2007, 05:47 PM, каза:

Колеги и аз съм с такъв мотор и съм супер доволен попринцип но искам да попитам това проблем ли е което го има при мене зимата или по точно като паднат темепературите като запаля колата сутрин и натисна леко педала нагазста около половин минута даже понякога малко повече колата прекъсва се едно обесвъздушава системата това нормално ли е или има някакъв проблем лятото нямам такива проблеми колата работи перфектно. Разхода си ми е нормален пали само читав акумулатор.Благодаря предварително.

Надявам се да не спамя темата ама реших че е подходящо да питам тук да не пускам нова.



а да си усетил случайно да потраква малко повече и да припушва повечко когато е студена?
ако е така то това е от повдигачите
може да имаш някой който да е по износен и първоначално(5-20сек) докато го напълни двигателя прекъсва понеже някой от клапаните не отваря както трябва



колега има нещо такова като я запаля първо излиза един черен дим след което гъст бял дим и така известно време псле нищо се не вижда явно е от това но нямам намерение да отварям двигателя скоро това не ми пречи като се износат повече тогава малко ми пропуска гарнитурата на капака на клапаните така че като сдухат повече направо отварям и ги сменя, ако тогава колата е все още моя де. А възможно ли е заради това да ми харчи малко повече масло, защото други признаци няма има си мощност харчи нормално никви ядове не ми създава. Благодаря и ПОЗДРАВИ

П.П. А колко горе доло ако имате представа струват повдигачите и клапаните???
Отговори

beos снимка beos 18 декември 2007 - 23:56

bvel, изпращаш репорт, защо ? <_<
Цитираш нещо? Какво?
Отговори

bvel снимка bvel 19 декември 2007 - 09:33

 beos, на Dec 18 2007, 11:56 PM, каза:

bvel, изпращаш репорт, защо ? :mhihi:
Цитираш нещо? Какво?

Нещо съм сгрешил при отговора.
За форсирането мисля ,че се получава от некачествен дизел или по точно ниска смазочност на дизела.
До скоро карах Кадет 1.7Д и проблема разреших с добавяне на двигателно масло към дизела, на 20л. слагам 200мл. масло като го разбивам в 2-3л. дизел.Този проблем от мои наблюдения по често се появява при двигатели с помпа "лукас" но с редовно добавяне на масло проблема изчезва. <_<
Отговори

Гост2.2dti_* 29 декември 2007 - 15:27

aver4e i az q imam s116tata i moqta mi pravi s16tite nomerca kogato ne i dostiga nafticata,proveri si gorivniq filt1r ili vij da ne ti e zapu6ena cedkata v rezervoara
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg