Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Набиране на кандидати за Драг - Летище Иново

InFeCTeD снимка InFeCTeD 01 септември 2010 - 18:16

Здравейте, Колеги!

Искам да ви отправя официална покана за Drag Day на 03.10.2010г, което ще се организира на Летище Иново във гр.Видин. Това мероприятие няма нищо общо с шампионата на БФДР :idea:
Знам, че е доста далечко за повечето от вас, но мисля за добре да ви усведомя. От тук на там вие си знаете, кой какво.
Ще има такса за участи в размер на 10лв
Ще има замервателна уредба точна до милисекунда.

Класовете ще са както следва. ...

Клас "А"-колите трябва да имат обем на мотора до 2000 кб/см,като НЕ е разрешено принудителното пълнене,тоест турбо и нитро-системи.НЕ е разрешена употребата на тръбна или изчасти тръбна конструкция.


Клас "Б"- Клас за автомобили с атмосферни двигатели от 2051 куб.см до 3500куб.см. и такива с принудително пълнене до 1850 куб.см включително. Разрешено е участието на частично тръбни конструкций ( след одобрение от техническа комисия ). Разрешено е използуването на нитро системи! В този клас ще се пускат и дизелите !

Клас "FWD"
Клас за автомобили с предно предаване , годни да се движат по улиците.
Наличието на интериор, брони , стъкла( оригинални) ,врати и капаци е задължително .
Разрешено е използуването на нитро системи .

Клас "Престиж"-в него участват скъпи и спортни коли, които са НЕ модифицирани. Забранена е употребата на нитро-системи или тръбни конструкции.

Клас"Стриит"-в него участват модифицирани спортни коли, с право за движение по улиците(регистрация и т.н.). Забранена е употребата на нитро-системи и всякакъв вид тръбни конструкции.

Клас"Ц"-в него могат да участват всякакъв вид автомобили с различни двигатели.Разрешена е употребата на нитро-системи и изцяло тръбни конструкции.Всички коли, които нямат салони в купето(седалки,стъкла и т.н.) ,трябва да са оборудвани с ролкейдж(тръби вътре в купето с цел укрепване и усилване на купето). За всички автомобили е разрешена употребата на стриит сликове,полусликове или драг сликове.


Моля желаещите да участват, да драснат по 1 мнение ... кой с каква кола /примерно Астра 2000 Клас А/ и в кой клас иска да участва :icon_smile2:


Заявки до момента :
клас А
1.Влади - BMW 318is
2.Toyota 1.6
3.InFeCTeD - Вектра А C20NE
4.iDrive - BMW 320i
5.Smeshko - Clio 1.8 или Вектра C20XE
6.Георги Славков - Honda Civic 1.5
7.Найден Петков - Opel Vectra A C20XE , C3884BH
8.Димитър Стефанов - Опел Корса B C20XE
9.martoracing - Роувър 216 Купе
10.Цеко Пръвкиния - Астра Комби C20NE
11.Влади(Гиц) - Вектра А C20NE
12.Калин - Астра C20XE
13.Владимир Георгиев, Опел Корса А c20xe черна M-tel
14.Кадет C20XE
15.Сиромаха - Трабант 2.0 16V
16.Слави - Calibra C20XE
17.Тодор Попгеоргиев - Опел Кадет С20ХЕ(черен мат)
18.Бай Миш-Пежо 205 1.9 МИ16
19.Гаврилов - Astra C20XE
20.Момчил Гарвански - Хонда Сивик 1.6

клас Б
1.BMW 325i
2.Golf 4 PD 4Motion
3.Leonardo_vd Golf 1 1.8T
4.Ботинов - Ауди S3 1.8t
5.VW Golf 1,9TDI
6.Kenwood - Ford Fiesta RS Turbo
7.garrett_a4 -Ауди А4 1.8т

клас Street
1.DJ Plazma - Ауди RS2
2.Goblin - Mitsubishi EVO 9
3.Cardiag - Mitsubishi Evo 6
4.Константин - Ауди S2

клас FWD
1.Redbull_vd - Астра Ф C20LET
2.Петър Василев - Ауди А3 1.8Т
3.Honda Civic 1.3
4.Honda CRX 1.8
5.Honda CRX 2.0
6.VW Golf 1,9TDI
7.Виолета Стоянова - Пежо 106 1.6
8.Голф VR6 Turbo
9.Георги Стойнов -Рошауди - Фиат Пунто ГТ 1.4

клас Престиж

клас Ц
1.Пламен Цветанов - Корса B C20LET 4x4
2.Мирослав Соколов - BMW 323 Турбо
3.Cardiag - Mitsubishi EVO 6
4.Георги Стойнов -Рошауди - Фиат Пунто ГТ 1.4
5.Ани Ванков - Ауди S2
6.Goblin - Mitsubishi EVO 9

Мотоциклети
клас 600

клас 1000



Пистата е дълга 2км, има минимален страничен наклон, като средата на пистата е по-издигната нагре. Наклона като си на пистата не се усеща, забелязахме го когато гласихме измервателната уредба
Ширината на пистата е като на Божура, а настилката е асвалтова. Много папка гумите маааа и стара, но поне стартовете са с минимален въртеж

Наградите за сега са Купи за челните 3 места на всеки клас!


За развитието на нещата можете да следите също и ТуК

Това представлява замервателната уредба!
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от InFeCTeD: 11 септември 2010 - 11:09
Отговори

Sherman снимка Sherman 01 септември 2010 - 18:21

много несериозно ми звучи всичко това :icon_smile2:
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 01 септември 2010 - 18:40

 Sherman, на 01 Sep 2010, 19:21, каза:

много несериозно ми звучи всичко това :icon_smile2:

По принцип за това си се събираме почти винаги хора само от Видин, защото на хората им се струва несериозно :mhihi:
Колкото до това дали сме сериозни или не можете да си направите извод от организацията ни за мотосъбора тази година.
Снимки ТуК и ТуК
Не насилваме никой да се записва, всичко е до това дали имате желание /и естественно субсидий, защото Видин не е никак близо/ :biggrin:
Адреналинът е гарантиран :)
Мнението беше редактирано от InFeCTeD: 01 септември 2010 - 18:44
Отговори

Sherman снимка Sherman 01 септември 2010 - 18:50

интерес за драг в момента има много голям , раздухаи го по другите форуми , например тунинг бг. и според мен ще има доста заинтересовани хора .
успех с организацията ще следя с интерес и дано да се съберат повече кандидати ..
поздрави
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 02 септември 2010 - 10:47

Никой ли няма интерес :biggrin:
Трасето е 100 пъти по-хубаво от макадана на Божура :icon_smile2:
Измервателната система се активира, когато и 2-та автомобила са на старт линията! Фалстарт-а е адски чувствителен (нямате шанс да откраднете на старта). Показва време за реакция на състезателите ....
За 1 ден се събрахме 13 човека от Видин и 0 от други градове. Намирисва ми, че пак ще сме си само ние :cry_:

Датата ще бъде уточнена съвсем скоро, също така и таксата за входа.
Отговори

Sherman снимка Sherman 02 септември 2010 - 11:02

приятел пусни тази тема в тунинг бг форума има подфорум за драг там , от там съм сигурен че ще събереш достатъчно хора за едно добро състезание , ако се съберат достатъчно участници и ния ще доидем .
сега сподели каква е пистата , наклон има ли , настилката каква е , колко е дълга широка самата писта , какво сте педвидили като награда купа ще има ли и тн.
поздрави
Отговори

Sherman снимка Sherman 02 септември 2010 - 11:36

остави някакъв телефон за връска .
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 02 септември 2010 - 12:14

Пистата е дълга 2км, има минимален страничен наклон, като средата на пистата е по-издигната нагре. Наклона като си на пистата не се усеща, забелязахме го когато гласихме измервателната уредба :biggrin:
Ширината на пистата е като на Божура, а настилката е асвалтова. Много папка гумите маааа и стара, но поне стартовете са с минимален въртеж :icon_smile2:

Наградите за сега са купи, зависи от спонсорите може да има и масла и такива щуротий :mhihi:

От снимките които съм оставил, може да придобиете представа какво представлява
Мнението беше редактирано от InFeCTeD: 02 септември 2010 - 12:16
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 02 септември 2010 - 17:51

Имам желание да си замеря котърничето, но Видин в тази криза ми се струва непосилен... Ако се случи такова мероприятие в Пловдив или Пазарджик(мисля че няма къде там, но все пак) Ме бройкайте 100% :icon_smile2:
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 03 септември 2010 - 13:50

Имаме вече и 3 попълнения от София

Ауди а3 1.8Т - клас FWD - Петър Василев
БМВ 323 турбо - клас Ц - Мирослав Соколов
Пежо 106 1.6 - клас А и клас FWD - Виолета Стоянова

Хайде народе вдигнете се една дружинка и право насам :) Ще има доста интрига, от сега го виждам :icon_smile2:
Мнението беше редактирано от InFeCTeD: 03 септември 2010 - 13:58
Отговори

DRAG_FIGHTER снимка DRAG_FIGHTER 03 септември 2010 - 17:28

колега пусни тема в тунинг.бг както ти каза и колегата sherman.със сигурност ще има още хора да се запишат :icon_smile2:
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 03 септември 2010 - 18:01

 DRAG_FIGHTER, на 03 Sep 2010, 18:28, каза:

колега пусни тема в тунинг.бг както ти каза и колегата sherman.със сигурност ще има още хора да се запишат :biggrin:


Общо взето имам 2 теми там, НО като да не повярваш, имам цяло 1 мнение в 2-те теми :icon_smile2:

И едно мнение, че Видин е доста далечко. Еми да знам, че е далечко, но както вече казах, немога да очаквам 20000 човека.
36 автомобила горе доле са ни достатъчни, зада направим мероприятието.
За момента имаме 18 желаещи. Сигурен съм, че ако се направи, ще пръкнат поне 10 желаещи, които не са го заявили по Интернет :)
Мнението беше редактирано от InFeCTeD: 03 септември 2010 - 18:11
Отговори

Sherman снимка Sherman 03 септември 2010 - 20:26

оххххх пусни си темата в правилния раздел на тунинг бг ( а тои е сезон 2010 ) там кадето си я пуснал нищо неможеш да очакваш , никои нямал желание - ми да няма и да има направи си рекламата по сериозно и аз ти гарантиран поне 30 коли само от софия .
повярваи ми че в момента доста хора незнаят за това нещо а и доста хора тръпнат в очакване да видят какви коли ще присъства а с тези коли които си обявил до сега нищо няма да стане затова го разгласи по сериозно
Мнението беше редактирано от Sherman: 03 септември 2010 - 20:29
Отговори

kalkki снимка kalkki 03 септември 2010 - 20:38

има и една астраf х16хе от сандански мераклийка за драг. :icon_smile2:
Отговори

MITETO GSI снимка MITETO GSI 06 септември 2010 - 17:56

Аз чак сега сега виждам темата и понеже ми се кара адски много ще дайда да покарам :newsm05_41: И сега как да се запиша..? Димитър Стефанов Опел Корса B с20хе Клас А :) дайте :n055: за контакти!
Отговори

kleyn снимка kleyn 06 септември 2010 - 18:27

Найден Петков - Opel Vectra A C20XE , C3884BH клас А
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 06 септември 2010 - 20:51

Датата ще е 03.10.2010г. Като ден е Неделя :n055: За час още не се знае, по-натам ще го съобщя и него :newsm05_41:
Отговори

Sherman снимка Sherman 07 септември 2010 - 09:25

в един ден ли ще мине цялото състезание , или на 4ти квалификации а на 5ти съмото състезание ? общо 2 дни ...
гледам доста хора ще се запишат и ще се получи много добре евала ..
имам друго питане каво е наи доброто време на пистата дадено от кола от клас А и клас Б за да имаме реална представа за ко иде реч ..
поздрави
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 07 септември 2010 - 10:22

Наградени бяха:
Турбо - 14,592 -Гопето, Астра C20LET

Турбодизел - 15,159 -Врачанския Голф 3 TDI

Атмосферна кола - 16,900 -Калин, Астра C20XE

Това са замерените времена от мотосъбора.
А за сега всичко ще мине за 1 ден, все пак има още 1 месец, може и за 2 дена да стане, всичко зависи от кандидатите :n055:
Отговори

Sherman снимка Sherman 07 септември 2010 - 10:53

каква е причината времената да са толкова слаби ? от пистата ли идва (наклона) от апаратурата ли ? от съмата кола ли ? визирам тази астра която е дала време :Атмосферна кола - 16,900 -Калин, Астра C20XE
по принци сток астра си дава под 16 сек на 402 м. нещо не ми изглежда реално това време на мен лично ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg