Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Vectra B X20XEV vs ?

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 30 септември 2012 - 02:38

Искам да питам колегите с Вектра Б какво са побеждавали и от какво са падали с този т.н. от някои спънат мотор.
Аз например скоро се гоних с едно ауди а4 2.0т май новичко беше (малка заигравка на пътя), както и много други. Има си мощност количката, но повече за магистрала е май :) На двупосочен път ми се иска да е х3 при изпреварване (май ще слагам азот :D).

Питам, за да разбера (уж) дали ми върви както трябва, а и на кой колко :)
Мнението беше редактирано от cecko06: 30 септември 2012 - 03:20
Отговори

georgi82 снимка georgi82 30 септември 2012 - 07:26

Карам такава служебна,на бензин се кара няма газ, и на мен ми се струва, че не е колата тип бегачка, докато стигне 4000-4500 оборота е куца куца та знае ли се, след това вече се усеща някаква тяга, но определено не е за гонки,поне според мен де.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 30 септември 2012 - 07:45

Мотора има потенциал за правене, но да не забравяме, че всичко е свързано с пари и приоритети. Ако си искал да се гониш да си беше взел астра, ако ти трябва семейна, зак'во са ти гонки...?! Има доста теми в които е изписано какво е необходимо да се направи, за да се поотпуши и да тръгне повече ;) Определено не е автомобил за гонки, а семеен седан!
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 30 септември 2012 - 10:30

А става си и за екстремно каране,но на дълго....а относно потенциал....нужни са мнооого пари!
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 30 септември 2012 - 10:43

Тук спора е основно с Calibra C20NE..... :kinggrin:


Сори за спама, ама не се сдържах :mhihi:

/за справка Торо и Цацата/
Мнението беше редактирано от Емо Ангелийн: 30 септември 2012 - 13:12
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 30 септември 2012 - 13:07

 Емо Ангелийн, на 30 септември 2012 - 10:43, каза:

Тук спора е основно с Calibra C20NE..... :kinggrin:


Сори за спама, ама не се сдържах :mhihi:

Ти добре ли си аз с моя хев без проблем бия мерцедес AMG и БМВ M-ки, и не само това оня ден едно порше на магисралата изплези езика......и доктора питал от кога това?!

п.п.Ако може от утре>>>>Семеен автомобил нищо повече!!
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 30 септември 2012 - 13:17

 Емо Ангелийн, на 30 септември 2012 - 10:43, каза:

Тук спора е основно с Calibra C20NE..... :kinggrin:


Сори за спама, ама не се сдържах :mhihi:

/за справка Торо и Цацата/

Казах вече.Ще се пуснеме за идеята,но ХЕВ-а си е за дълго.Щом се развърта чак на 3200,не на 2200,сметни за кво е замислен :icon_wink2:

П.П.Къде бехте с Не-тата,като бех с Кадета :sad-smiley-046:
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 01 октомври 2012 - 15:38

Аз знам, че не е за състезания, но не е и слаб двигателя :) Има много хора които го подценяват. А аз съм сложи и табелка "Спорт" отзад да мисля, че е спорт версия :) Но ми е интересно какви коли може да бие на писта.
Интервенции по двигателя не ми се правят, както и други, колата си я използвам за всекидневна употреба и не ми се занимава. Но от време на време на пътя я малко "раздвижвам" :) Гледам да не я ръчкам често, за да изкара колкото се може повече без сериозни ремонти, а и не е в много добро състояние (според мен).
Отговори

oci снимка oci 02 октомври 2012 - 08:54

XEV-о е добар мотор за извънградско каране и позволява поддържане на скорости от порядъка на 160-180км/ч(че дори и повече стига да му смогваш на бензина и маслото :mhihi: ). Мен лично много ми допада колко равномерно е разпределена мощността. Са ако беше 3-литров щеше да е по-добре, но за мен е напълно приличен мотор.

За гонките и аз ще се включа в хора - според мен не е това мотора. Не че не може да тръгне да тръгне прилично, но просто средствата които трябва да се инвестират са неоправдани според мен :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от oci: 03 октомври 2012 - 11:50
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 19 октомври 2012 - 02:27

Аз си я карам нормално, НО ако някой, който почна да го изпреварвам, тръгне да набира не бих му се дал без бой :) стига пътя да е подходящ... хаха.
ПП: Мисля си, че много хора /с по слаби мотори, а и не само/ го подценяват :)
Има и още нещо... звукът и ускорението ме радват много след 3-4000об., а също и колко е тих при ниските и на място. Но мечтата ми е да карам форд :)
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 19 октомври 2012 - 02:55

Аз съм с такъв двигател,само че на "Калибра" и честно казано си върви доста добре.
П.С. Колега,има една народна мъдрост относно "Форд"-овете :"Форд и циганин зимата не работят и мрат от веднъж" :love_opel: :icon_wink2:
Отговори

micevmi снимка micevmi 19 октомври 2012 - 20:49

 Mario_Ludiq, на 19 октомври 2012 - 02:55, каза:

Аз съм с такъв двигател,само че на "Калибра" и честно казано си върви доста добре.
П.С. Колега,има една народна мъдрост относно "Форд"-овете :"Форд и циганин зимата не работят и мрат от веднъж" :love_opel: :icon_wink2:


Айде точно пък Mustang-га да не умира от един път!
Американските фордове нямат нищо обшо с европейските бъгави, ръждилници и кърпели, който произвежда Форд в Европа!
Имах удоволствието да карам доста време GT 305 и мога да кажа, че колата е много здрава не е имало момент да не запали или да създава проблеми, никаква ръжда. Просто с това задно ако не си управлявал такава е много опасно, няма никави блокажи и често задницата изпреварва предницата... :3:
Каръл съм и европейски фордове нищо общо нямат с американските...
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 20 октомври 2012 - 01:38

Колегата Марио може би не е отворил линка :)
А новите двигатели по данни в сайта са много по икономични - предишните бяха V8 ~300hp, a ceгa /от 2011г/ 3.7 V6 c turbo и 305hp,а разход 9-12, но едва ли ще се кара леко :) А и по показатели само по едно си приличат с моята кола - макс скорост 220. То пък за къде ли трябват повече, но 0-60мили/час са за 5.1сек...
Със задното се свиква.
Отговори

micevmi снимка micevmi 20 октомври 2012 - 19:38

 cecko06, на 20 октомври 2012 - 01:38, каза:

Колегата Марио може би не е отворил линка :)
А новите двигатели по данни в сайта са много по икономични - предишните бяха V8 ~300hp, a ceгa /от 2011г/ 3.7 V6 c turbo и 305hp,а разход 9-12, но едва ли ще се кара леко :) А и по показатели само по едно си приличат с моята кола - макс скорост 220. То пък за къде ли трябват повече, но 0-60мили/час са за 5.1сек...
Със задното се свиква.

Този който съм карал беше 2008г. 4.6 V8 305hp, разход градско ми даваше 15-17...
Отговори

DEKS снимка DEKS 21 октомври 2012 - 18:36

Аз лично не съм впечатлен от този двигател (виждате колата от профила ми)!
Муден е все едно нещо му тежи,напряга се някак си!Бавно се развърта,няма еластичност,особено на висока предавка да решиш да ускориш си е малко тегаво.Язък му за 136-те к.с.! 8) Но за дълъг път работи спокойно,тихо,но до 120...от там нататък,започва едно монотонно бучене,не силно....но дразнещо,поне за мен.
Това е изцяло мое виждане и не "натоварвам" никого с него! :3:
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 23 октомври 2012 - 04:29

ДЕКС, незнам защо при теб е така (бученето което чуваш). На мен ми е много приятно и недразнещо. Като пусна радиото не се чува нищо. А съм карал 2-3 пъти до Гърция (5-6 часа в едната посока) без радио и беше също приятно.
Това, че не набира достатъчно бързо в ниските (на 4та и 5та) и мен ме дразни.
Мислех си за 6степенна скоростна кутия, но прочетох, че няма подходяща и се замислих, че 5те са достатъчно дълги, а в града карам макс на 3та (40-70км/ч или 2-3000об) :) и много рядко на 4та.
Чудя се дали ще има ефект в ниските едно малко турбо на 0.5 бара, т.е. без особени промени в двг. А също дали ще си заслужава инвестицията? :)
Мнението беше редактирано от cecko06: 23 октомври 2012 - 04:45
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 23 октомври 2012 - 16:57

 cecko06, на 23 октомври 2012 - 04:29, каза:

А също дали ще си заслужава инвестицията? :)


Като цяло не си заслужава... само допълнителни главоболия и резултата няма да оправдае вложените средства
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 24 октомври 2012 - 05:51

 vaskogts, на 23 октомври 2012 - 16:57, каза:

Като цяло не си заслужава... само допълнителни главоболия и резултата няма да оправдае вложените средства


Благодаря за това, не че се бях засилил да правя нещо.

А това е мечтаната кола, която ще я карам ...
Hennessey Venom GT,
но само на xbox-a :) http://www.hennessey...om/venomgt.html
Мнението беше редактирано от cecko06: 24 октомври 2012 - 05:52
Отговори

Blades снимка Blades 24 октомври 2012 - 07:06

Да ти кажа че с турбо от Z20let и на 0.5бара направо колата няма да я познаш голям кеф е и инвестицията няма да е толкова голяма. Заслужава си. :turbo:
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 25 октомври 2012 - 02:33

 Blades, на 24 октомври 2012 - 07:06, каза:

Да ти кажа че с турбо от Z20let и на 0.5бара направо колата няма да я познаш голям кеф е и инвестицията няма да е толкова голяма. Заслужава си. :turbo:


Можеш ли да ми кажеш какво точно трябва за това? Приблизителна сума?
Мнението беше редактирано от cecko06: 29 октомври 2012 - 22:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg