Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за Astra K

totopz снимка totopz 16 юни 2016 - 15:38

Някой купил ли си е такава Astra? Интересно ми е да прочета някакви мнения. Ходих на тест драйв преди време и не останах много очарован, но пък цената е доста добра.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 18 август 2016 - 21:46

Здравей колега,Астра К е много нов модел мнения за него повечето няма да могат да дават.Незнам защо не си очарован,но много е красива,на Опелите таблото им не ми харесваше на Астра К има по-добър дизайн от Голф(незнам как е качеството говоря за дизайн)В Ютуб гледам на ускоренията на Астра К,е новото ДВГ 1.6 ЦДТИ Би-Турбо страшно ускорение,в един друг клип има тест на разход на гориво.Астра К Комби 1.6 ЦДТИ при движение 100-110км/ч прави невероятните 3,7л на 100 км. има още един клип градско каране 5,5л на 100.Ако моето Астра Г издържа още 3-4 год. мога да скоча на Астра К(сигурно ще струва 10-15хил лв)ще видим да ли ще е сполучлив,астра Ж излезна много читава кола надявам се и К да е така.Астра Г то ми служи от 8 год. и 150 000 км сериозни ремонти ГНП-500 лв.,Скоростна кутия 450лв(без масло е било,но казват че много са чупели скорости незнам)Съединител Комплект ГМ преди 7,5 год. с поръчка от Германия всичко 700 лв. Тука вината е на брата дадох му колата за една работа,видял един приятел дето излезна от пътя с фронтера и го дърпал на задна иии притискателя даде фира още на момента и смених цял комплект.Имаше и други ремонти ходова част,амортисьри,накладки масло,но за тези км е добра изобщо не я пазя по дупките желязна ходова част.Най доволен съм от ДВГ то никога не ме е предала върви по един и същ начин,пали,и гори.Като моята Астра с ДВГ ДТЛ 82 К.с. не видях да върви така 0-100 за 11 сек. дърпах се с БМВ 320 шестак 150 К.с. 4 врати няма никакви шансове срещу астрата ми на 300м.Успех!
Отговори

Earendil снимка Earendil 20 август 2016 - 11:20

Здравейте,

имаме такава от около 2 месеца.. 1.4 бензин 150 к.
Честно казано и ние не бяхме очаровани от тест драйва на дизеловата.. Не знам.. спорът бензин/дизел е стар като автомобилите.., но.. лашкането от моментното дърпане на турбото.. тръгването от 1ва.. стра-стоп системата.. изобщо не ни харесаха.. чак ми се догади от 1 ден обиколка из София. Освен това нещо наистина не се разбирахме с тая старт-стоп система (която може да се изключва само с вадене на бушон), до там, че за първи път от 20 години шофиране загасих автомобил 3 пъти при потегляне.. от 1ва тръгваше с някакво притрисане..ужас..

Е.. след четенето на толкова суперлативи, решихме, че не може да е проблема в модела.. (а и отвън и вътре е наистина красив и удобна). За щастие намерихме такава бензинова тестова в друг град и се влюбихме от първите 100 метра..

По същество.. колата вече е на 5000 км и само мога да я хваля.
Разход: с 90-100 извънградско до и под 5/100. Магистрала 140 км/ч - 6.5/100. Градско.. е бензин е все пак.. - 8-8.5/100. Дилъра уверява, че след 15 хил км има значително намаляване на разхода.., нещо за което съм скептичен, но така и така сме супер доволни.
За ергономия на седалки и УНИКАЛНИТЕ ЛЕД фарове няма да говоря.. има достатъчно инфо в клипчета в интернет и прочее.. шофирането.. особено вечер е удоволствие.

Постфактум прочетох за някакви проблеми с тези скоростни кутии (ако няма промени спрямо предишните генерации), но хубавото е, че гаранцията вече е 5 години.
Засега само стрелката на резервоара не отива до горе .. , а остава на 6/8 при пълнене до горе.., нещо за което четох в британски форуми, че е често срещано. Ще поискам да се отстрани при първата смяна на масло..

Ако имате конкретни въпроси - питайте.
Отговори

muko снимка muko 20 август 2016 - 18:06

Здравейте! Проявявам интерес към Астра К 1,4 150 к.с. бензин и искам да попитам колегата усеща ли се турбо дупката ако колата е с ръчна кутия и как оценява окачването, като пише и съответно за размера на гумите и джантите с които е оборудван техния автомобил. :icon_razz2:
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 август 2016 - 00:36

Тествах Астра К 1.6 136 коня "шептящ дизел" на сбирката ни на Междене тази година.
Служебната ми кола е чисто нова -Голф 7 1.6 дизел.

Любопитно ми е след като не сте впечатлени от колата на годината в Европа, дали сте карали конкуренцията,
защото аз го правя по необходимост.

Между другото само ще спомена, че голфа струва 38 100 лева с ДДС....бял, 15 джанти, 7 ст. DSG и тъч дисплей
Актуалната цена в момента е 43 079 лева...има го на сайта...
Отговори

Earendil снимка Earendil 21 август 2016 - 09:31

 muko, на 20 август 2016 - 18:06, каза:

Здравейте! Проявявам интерес към Астра К 1,4 150 к.с. бензин и искам да попитам колегата усеща ли се турбо дупката ако колата е с ръчна кутия и как оценява окачването, като пише и съответно за размера на гумите и джантите с които е оборудван техния автомобил. :icon_razz2:


Ами нашата е именно с ръчната кутия.. турбо дупка няма в този смисъл, че турбо не се усеща като при дизеловите турбо автомобили.
Дърпа си равномерно до около 5500 оборота.. почти като нормална бензинова кола. С някой голям атмосферен мотор 150 коня би се изрязвала и до 7х. оборота почти равномерно, докато тук силата на турбините "заглъхва" след 5.5 х.
За разлика от бензинова атмосферка обаче.. по някой дълъг баир няма нужда да сваляте предавки.. дърпа си на 6та без проблем.

Ето и снимки

Гумите са 17". Возията е приятно твърда, а завиването е като по релси.. може би заради сваленото с 200 кг тегло спрямо предишната астра, карането по планински път си е удоволствие.. Моята лична кола е Ампера и там голямата маса много се усеща в завой, въпреки че центъра на тежестта е много ниско.. Астрата по завои я чувствам като картинг :)
Отговори

muko снимка muko 21 август 2016 - 20:16

Моите впечатления от окачването и управляемостта са същите/послушен и лекокрак/ по време на тест в Дженеръс ауто, но колата беше с шептящия дизел. Старт-стопа го изключвам винаги след контакта на всички коли. Но основното ми питане е всъщност за тегленето при ниските обороти на бензина - т.нар. турбодупка - усеща ли се като изразена слабост под 2000 оборота. Това го питам защото имах Шевролет Тракс с 1,4 турбомотор 140 к.с., който не беше с директно впръскване и с 200 Нм макс. въртящ момент и може би поради голямото тегло или лоша настройка, ако след превключване двигателя беше с под 2000 оборота "излизането от дупката" беше много мудно. :icon_razz2:
Отговори

Earendil снимка Earendil 23 август 2016 - 15:12

Не, в никакъв случай не бих я определил като мудна в който и да е диапазон обороти. Турбо дупка не усещам... разбира се както всяка кола в 3 хил. об. е много по-жива от 1500, но не се усеща като турбо дизел, който има сила само 2-3 хил. и никъде другаде :)

Даже аз обикновено си спестявам по 1-2 предавки... примерно ако дръпна повечко на 3та, си включвам директно 6-та.


В Дженеръс може да нямат налична тестова бензинова, но ако поискате 100% ще уредят някоя служебна да покарате.. Поне спрямо нас бяха доста отзивчиви..
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 24 август 2016 - 19:48

Моята е J но мотора май е почти еднакъв. Турбо дупка има и то доста голяма. Под 2000 оборота се усеща липса на мощност. В градски условия нерви понякога...Иначе се надявам при новата Астра да има най-сетне промяна в лагерите на вече прочутата скоростна кутия M32....
Отговори

ultrashock снимка ultrashock 13 февруари 2018 - 16:23

Здравейте колеги! В момента съм в процес на избор на нов автомобил и досега съм гледал няколко марки. Да си призная не съм голям фен на Опел, но новата Астра ме грабна.Другата седмица ще очаквам да пристигне автомобил за тестдрайв, че текущия са го продали. Той ще е 1.4Т 150кс автоматик, точно на такъв съм се насочил.
Виждам, че темата е старичка, дали има хора с натрупан опит с подобен автомобил. Аз лично съм се ориентирал към Tourer, поради по големия багажник, предполагам няма голяма разлика между двете версии, освен няколко килца.
Ще съм благодарен на някое друго мнение или линк към тема, където да е дискутирана, тъй като друга не намерих.
Отговори

sathv снимка sathv 13 февруари 2018 - 18:11

В крайна сметка какво точно те интересува? Ако ти хареса возията на тест драйф, взимаш кола с 5 години гаранция. След това я продаваш на някой да я поправя и си вземаш нова. Важното е вече един път да тръгнеш по пързалката на новото. Макар, че аз след покупката на астрата ми нова от магазина, повече опел никога няма да си купя. Вярно беше най-евтината кола на пазара и затова го взех, но "евтиното обикновено излиза скъпо" се потвърди. Отчитам това, че беше само с 2 години гаранция. Но проблеми имаше и през гаранционния срок. Два пъти ме оставя на улицата, като единия път в Гърция. Сравнявам го другите нови коли дето имаме.
Отговори

fanatic снимка fanatic 13 февруари 2018 - 20:54

 ultrashock, на 13 февруари 2018 - 16:23, каза:

Здравейте колеги! В момента съм в процес на избор на нов автомобил и досега съм гледал няколко марки. Да си призная не съм голям фен на Опел, но новата Астра ме грабна.Другата седмица ще очаквам да пристигне автомобил за тестдрайв, че текущия са го продали. Той ще е 1.4Т 150кс автоматик, точно на такъв съм се насочил.
Виждам, че темата е старичка, дали има хора с натрупан опит с подобен автомобил. Аз лично съм се ориентирал към Tourer, поради по големия багажник, предполагам няма голяма разлика между двете версии, освен няколко килца.
Ще съм благодарен на някое друго мнение или линк към тема, където да е дискутирана, тъй като друга не намерих.


Здравей, моят опит е от тест драйв на Астра К на сбирката ни на Междене от 2016 година тоест 2 дни и 5-600 км. Астрата беше доста накичена, за това няма
да коментирам екстрите, иначе беше с шептящ дизел 136 коня и хечбек. Тогава не мисля, че се предлагаше автоматик. До преди няколко месеца карах най-новият
Голф, BLUEMOTION 110 коня дизел DSG 6 степенен, мисля че мога да си позволя да ги сравня.

Като цяло Астрата е доста приятна за каране кола, вози хубаво, личи си малко по мудното шаси, но пък и чудесният мотор. Външният вид е малко странен, не на всеки харесва, аз нямам проблем с него. Икономична, много пъргава и за мен спира доста добре за класа си. Вътре не е толкова прецизно и добре направена като Голфа. Скоростите се превключват отлично, както казах тогава май нямаше автомат.Багажника на ГОлфа е много по добър от на Астрата, не знам при комбито как е.
Познати ми казват, че 1.4 150 коня е един от най добрите избори в класа си, аз лично бих избрал дизел 1.6 160 коня, но предполагам, че цената му е солена.

ПОздрави
Отговори

ultrashock снимка ultrashock 28 февруари 2018 - 12:08

Вече направих тестдрайв на Opel Astra - 1.4T 150hp, ръчна трансмисия. Много приятно изненадан съм и мисля че това е моя автомобил. Сега чакам тестдрайв и на автомата и ще реша вече към коя да се ориентирам.
Направи ми добро впечатление като цяло - харесаха ми материалите, интериора, приборите, външния вид, возията, поведението на пътя и ускорението. Двигателя е доста пъргав и е предостатъчен за изискванията ми. Нивото на оборудване трябва да е Dynamic или Inovation, в другите по-ниски нива материалите в купето са други, например корите на вратите са твърди, а не меки и т.н.
След оглеждане на целия пазар на нови коли в БГ, мога да кажа, че за цената си това е най-добрия избор. До момента съм гледал - Kia, Hyindai, Toyota, Mazda, Ford. Единствено Маздата се доближава, но и цената е по висока.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 февруари 2018 - 15:41

 Earendil, на 23 август 2016 - 15:12, каза:

Не, в никакъв случай не бих я определил като мудна в който и да е диапазон обороти. Турбо дупка не усещам... разбира се както всяка кола в 3 хил. об. е много по-жива от 1500, но не се усеща като турбо дизел, който има сила само 2-3 хил. и никъде другаде :)



Това важи за двигатели с турбо с гейт. Когато е с променлива геометрия, това за от 2 до 3 хиляди оборота не важи. Има си прилично ускорение и след 3. Карал съм с вакуумно управление такава геометрия и си беше наред. Сега в по-новите , които са с ел управление на променливата геометрия, ще е още по-прецизно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 февруари 2018 - 15:42
Отговори

mvp снимка mvp 01 март 2018 - 18:27

 ultrashock, на 13 февруари 2018 - 16:23, каза:

Здравейте колеги! В момента съм в процес на избор на нов автомобил и досега съм гледал няколко марки. Да си призная не съм голям фен на Опел, но новата Астра ме грабна.Другата седмица ще очаквам да пристигне автомобил за тестдрайв, че текущия са го продали. Той ще е 1.4Т 150кс автоматик, точно на такъв съм се насочил.
Виждам, че темата е старичка, дали има хора с натрупан опит с подобен автомобил. Аз лично съм се ориентирал към Tourer, поради по големия багажник, предполагам няма голяма разлика между двете версии, освен няколко килца.
Ще съм благодарен на някое друго мнение или линк към тема, където да е дискутирана, тъй като друга не намерих.



Привет,
от година и няколко месеца имам хечбек с този двигател обаче ръчни скорости, вече на над 25 хил км. До момента не съм имала абсолютно никакви проблеми с колата - само смяна на масло и сипване на бензин :)
Багажникът на хечбека определено е малък - събират се точно 2 средни куфара и приключваш. Отиване на ски с повече от двама човека в колата си е приключение. За сметка на това обаче в купето е доста комфортно като широчина.
Предвид, че в момента на стръмни изкачвания и при изпреварвания (понякога, по-скоро рядко) връщам предавка бих препоръчала за турер да си вземеш по-голям двигател, ако имаш възможност. Нивото на оборудване ми е Innovation и е напълно достатъчно. Малко ми липсва само парктроник или камера, но се свиква.
Разходът е малко по-различен от този в книжката (очаквано), но аз лично съм доволна. На магистрала със скорост 120-130 е около (по-често под) 5.5, с по-висока скорост съотвено скача разхода. Градско под 7.5 мисля, че не съм имала месец като карам предимно по маршрути без задръствания. Зимата или с повече минавания през центъра на София стига до 8.5 - 8.8.
Мнението беше редактирано от mvp: 01 март 2018 - 18:28
Отговори

ultrashock снимка ultrashock 02 март 2018 - 15:46

Благодаря за мнението! На мен 1.4Т ми се стори доста пъргав и ми хареса с ръчната трансмисия, но много ми се иска автоматик, удобството е незаменимо.
Taurer варианта е малко по-грозноватичък, но пък с много голям багажник, така че ако има такъв на добра цена и с подходящо оборудване, може и такъв да взема.
Отговори

cska48 снимка cska48 09 юли 2019 - 20:27

Здравейте, обмислям покупката на астра К, но се колебая между две. Едната е 1.4 бензин, 125 коня и е 2017 година с три години оставаща гаранция - без турбина. Другата е дизел, 2016 година, 136 коня, двигател 1.6 cdti, без гаранция. Ще ви помоля за съдействие, дали бензиновата ще е много"спъната". За дизелът съм малко скептичен, но пък е сравнително икономичен откъм разход на гориво.
Отговори

joro17 снимка joro17 10 юли 2019 - 10:02

Астра К 1.4 125кс е с турбо - не е спъната, но дизелът върви по-добре на по високи предавки, което е нормално. Ако имаш възможност ги карай и двете и прецени.
Отговори

cska48 снимка cska48 10 юли 2019 - 21:51

Здравей, за съжаление изрично питах и ми казаха и от Дженеръс, че тази астра 1.4 няма турбина.
Отговори

joro17 снимка joro17 11 юли 2019 - 08:00

Ами не знам....

https://opel.bulvari...9-913e5edf0635/
https://www.auto-dat...rbo-125hp-36351
https://www.ultimate...urbo-125HP.html

Има и един 1.4 без турбо, но е 100 коня или нещо такова.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg