Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

Hotblooded снимка Hotblooded 10 март 2021 - 16:11

Русенското GSI е на управителя на клона. И има абсолютно всичко което го има и в каталога. Нова е струвала над 80 без отстъпките. Една от най редките екстри е естествената кожа - 4800 беше каталог (над изкуствената, дето я пишат просто кожа)... Карал съм я, но по мое мнение старата Инсигния със 2.8Т вървеше повече, въпреки че е същите коне и е по тежка.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2021 - 16:11

 Nedds, на 10 март 2021 - 16:08, каза:

Виждам, че добре ме разбираш с първото изречение :D
Инач не - не вярвам в лайфтайм глупостите, но явно предишния собственик, който я е карал докато е гаранционна, не е мислил за следващия :) В крайна сметка ако от официалния сервиз не са го водели като задължителна смяна и са му казвали, че е лайфтайм , за какво човека да се набутва сам. А това, че през първите години този 6 степенен Айсин са го водили официално с лайфтайм масло го пише на много места. Може ли някой да гарантира, че собствениците на тези инсигнии на по 8-9 год не са мислили и те, че кутията няма нужда от обслужване, щото така са им казали в официалния сервиз. Та идеята ми е, че ако някой си е решил, че маслото на автомата му е лайфтайм, поне ако колата не е на много километри е все още поправимо.


помисли, не е ли по-лесно да хакнеш едно "лайфтайм" и да не се занимаваш? Така нито сервизите ще се занимават, нито производителя.
Но ако си съвестен собственик, няма да се тревожиш за "следващия" , а за себе си. Защото не следващия, а още при теб може да се прее ..ее..еее бе. И няма гранция дали няма да е не на 300, а на 180 примерно. Затова мисленето за "следващия" е грешно. Трябва да мислиш за себе си.
А един хидроблок за Айсин, беше 400 долара рециклиран, бях ги гледал в един сайт.
Ще кажа, че съм карал такава кутия на Зафира Б от нова до 140 000 лично и после се продаде на почти 350 хиляди, без грам проблем в кутията. Автомобилът беше служебен, но въпреки това, без значение какво казали от Опел, дори кутията се обслужваше на такъв интервал, какъвто споменах. Нямам идея колко още са я карали след продажбата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2021 - 16:40
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2021 - 17:52

 Nedds, на 10 март 2021 - 15:01, каза:

Първоначално се бях насочил към дизел, но като видях този бензин и 260 коня взех да се замислям

Ясно, тихо да не се разчуе, но като пресен собственик на дизел ще ти кажа бензина си е бензин!!! (това е лично мнение) и щом караш около 10-12 хил км ако правилно видях някъде "избиването от гориво" не е кой знае колко, за да си струва едното пред другото. Щом може да прежалиш конете и от 260 да слезеш надолу не изключвай и споменатите от колегата Dowper 1.5 и 1.6 бензинови мотори (въпреки че в БГ 1.6 не знам дали ще се и намери).

По последно инфо, което имам 2.0 дизела (това е сигурно от най-обсъжданите мотори) си е със старите проблеми. Дефакто мотора е същия - просто помпата и прословутото уплътнение са преработени и усилени - тоест нещата са подобрени, но проблема не е изцяло отстранен и ако взимаш на 100+ километра 2ка дизел е хубаво все пак да смениш уплътнението, за да си с вързани гащи.

Спрял си се на красива кола (да е доволна и жената), сега седни в колкото може повече моторизаци и виж кое ще ти пасне...

 Д-и-м-о-в, на 10 март 2021 - 16:11, каза:

помисли, не е ли по-лесно да хакнеш едно "лайфтайм"

Да ти кажа, странно ми е що го правят... принципно голяма част от печалбите се формират от сервизната дейност, а смяна на масла е сладка работа...

 Hotblooded, на 10 март 2021 - 16:11, каза:

Русенското GSI е на управителя на клона. И има абсолютно всичко

Хоти, тя не е GSI. Споделят същия мотор, но настройките на окачването на GSI и бодикита са различни. Това евероятно е Individual или нещо такова беше топ нивото на оборудване, а GSI е пипната и с по-спортни настройки...
Мнението беше редактирано от benzy: 10 март 2021 - 17:59
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2021 - 18:44

 benzy, на 10 март 2021 - 17:52, каза:




Да ти кажа, странно ми е що го правят... принципно голяма част от печалбите се формират от сервизната дейност, а смяна на масла е сладка работа...



Веднага ще направим една сметка. За 100 000 гаранция, вместо да сменят два пъти масло за 200 лева, Стане ли нещо с кутията, ще те обръснат поне по 10...
При тях няма "на дребно". Затова и обслужванията на двигателите станаха на 30 000. Ако стане нещо с мотора и тъкмо си минал гаранцията, повечето ще отидат пак там. И тия 30 000, как смяташ, дали се отразяват добре на бензинови мотори, които имат вече по 5 санта високи бутала и сегментите им са наредени през 2 мм, дебели колкото косъм от хиена. Какво се очаква? Да издържи 1 милион км ли? Няма как да стане.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2021 - 18:46
Отговори

Nedds снимка Nedds 24 май 2021 - 10:27

Колеги, имате ли представа дали датчиците за налягане на гумите за Инсигния Б са във вентилите или са с датчик на ABS-a? Мисля да си взема резервен комплект, че купих колата със зимни гуми, но не знам дали няма да ми се наложи да купувам такива с датчици.
Отговори

benzy снимка benzy 24 май 2021 - 18:00

 Nedds, на 24 май 2021 - 10:27, каза:

Колеги, имате ли представа дали датчиците за налягане на гумите за Инсигния Б са във вентилите или са с датчик на ABS-a? Мисля да си взема резервен комплект, че купих колата със зимни гуми, но не знам дали няма да ми се наложи да купувам такива с датчици.

98% датчик във вентилите, мисля че всички Опели са така. За 100тния процент може би Хотблъдед ще даде инфо.
...или се направи на ударен да звъннеш в някой от дилърите да питаш какъв е и каква е цената :) така или иначе разликата в цената може да не е голяма спрямо някои от по-качествените афтърмаркети.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 май 2021 - 23:52

Във вентилите са. Предупреждавай гумаджиите, че стават сакатлъци...
Отговори

benzy снимка benzy 25 май 2021 - 10:37

Хоти, а според твоя опит обикновен гумаджия справя ли се със смяната на вентил и да премести датчика, едната ми гума спада и ми писна през 4-5 дена да светва. Подозирам вентил за толкова бавно спадане, но при нас са все едни разбирачи... шубелее ме да я водя, че ще бастисат датчика, а той си работи...
Отговори

Nedds снимка Nedds 31 май 2021 - 11:33

Поинтересувах се как се ъпдейтва картата на навигацията на Инсигния Б, но из форумите говорят за някаква SD карта.... Аз слот за SD карта не съм открил все още, има ли такъв в Инсигния Б и къде по-точно е? :)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 31 май 2021 - 13:34

 Nedds, на 31 май 2021 - 11:33, каза:

Поинтересувах се как се ъпдейтва картата на навигацията на Инсигния Б, но из форумите говорят за някаква SD карта.... Аз слот за SD карта не съм открил все още, има ли такъв в Инсигния Б и къде по-точно е? :)

Моя си е където беше и на А-то - в жабката под подлакътника :)

 benzy, на 25 май 2021 - 10:37, каза:

Хоти, а според твоя опит обикновен гумаджия справя ли се със смяната на вентил и да премести датчика, едната ми гума спада и ми писна през 4-5 дена да светва. Подозирам вентил за толкова бавно спадане, но при нас са все едни разбирачи... шубелее ме да я водя, че ще бастисат датчика, а той си работи...

Датчици по винтилите има от 15 години и повече, все ще са се научили... Демонтажа на гумата се започва до вентила, а монтажа се завършва до него и няма проблем. Първо виж да не е в игличката проблема, или имаш някое малко пиронче...
Отговори

Nedds снимка Nedds 31 май 2021 - 18:27

 Hotblooded, на 31 май 2021 - 13:34, каза:

Моя си е където беше и на А-то - в жабката под подлакътника :)

Хмм при мен в подлакътника има само един вход за USB и място за безжично зарядно за телефона. Огледах я много подробно но слот за SD карта няма.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 май 2021 - 18:47

А може би при теб ще стане през USB-то.

Не казваш за кой модел става дума обаче?!?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 май 2021 - 18:47
Отговори

Dowper снимка Dowper 01 юни 2021 - 07:39

Защо не си ползваш Андроид ауто / Епъл кар плей, най-актуални карти и в реално време?
Отговори

Nedds снимка Nedds 01 юни 2021 - 11:08

 Dowper, на 01 юни 2021 - 07:39, каза:

Защо не си ползваш Андроид ауто / Епъл кар плей, най-актуални карти и в реално време?

Ползвам ги. Просто се поинтересувах, ако в един момент реша да ъпдейтвам картите на вградената навигация - как става.
Иначе като вържва телефона и гугъл мапс и waze вървят перфектно. Е има 2 незначителни недостатъка при ползването на навигация през андроид ауто... първият е, че тъй като имам само един слот за USB, като вържа телефона, за да слушам музика от флашка, същата трябва да е качена и на телефона. Другият е, че на дигиталното табло и на хедъп дисплея не се показва картата и инструкциите.
Отговори

Dowper снимка Dowper 01 юни 2021 - 12:35

 Nedds, на 01 юни 2021 - 11:08, каза:

първият е, че тъй като имам само един слот за USB, като вържа телефона, за да слушам музика от флашка, същата трябва да е качена и на телефона.


С USB хъбче (разклонител) дали няма да се реши този проблем?
Отговори

Nedds снимка Nedds 08 юни 2021 - 07:47

 Dowper, на 01 юни 2021 - 12:35, каза:

С USB хъбче (разклонител) дали няма да се реши този проблем?

Само за сведение - с 4-ка хъбче си намира всички флашки барабар с телефона, така че без проблем мое да се ползва андроид ауто и да се слуша музика от флашка.
Отговори

stsoftware снимка stsoftware 15 юни 2021 - 15:55

 Nedds, на 24 май 2021 - 10:27, каза:

Колеги, имате ли представа дали датчиците за налягане на гумите за Инсигния Б са във вентилите или са с датчик на ABS-a? Мисля да си взема резервен комплект, че купих колата със зимни гуми, но не знам дали няма да ми се наложи да купувам такива с датчици.


Във вентилите са.
Купих си резервни джанти и ги окомплектовах с вентили - хубавото е, че ги помни и двата комплекта, както и сама си намира коя гума къде е монтирана.
Отговори

Nedds снимка Nedds 09 юли 2021 - 09:06

Колеги, някой купувал ли си е кабел за диагностика или obd bluetooth адаптер, които да стават за Insignia B ?
Основното за което ми трябва е да си следя ниво на запълване на DPF и ако евентуално изскочи някоя грешка.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 09 юли 2021 - 12:55

Аз ползвам това: https://prikachi.net/image/6pK4D заедно с платената версия на "Car scanner", но колата е Зафира Турър, B20DTH, не знам дали ще сработи и при Вас...
Отговори

Nedds снимка Nedds 09 юли 2021 - 15:46

 Иван33, на 09 юли 2021 - 12:55, каза:

Аз ползвам това: https://prikachi.net/image/6pK4D заедно с платената версия на "Car scanner", но колата е Зафира Турър, B20DTH, не знам дали ще сработи и при Вас...

Колега, нещо не се отваря снимка от линка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg