Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

Insignia OPC снимка Insignia OPC 05 декември 2011 - 23:05

Здравей!
Сега да си кажа и аз мнението... Наистина AFL-а и настройващото шаси са задължителни. Но защо дизел? Всички тестови сравнения с дизели от други марки, Опел ги губи. Немощен, груб, шумен и т.н. Има смисъл само ако минаваш повече от 20-30 хил. км. на година. Обаче забрави за удоволствие от шофирането. А бензиновите двигатели 220, 250, 260 и 325 к.с. са невероятни/последните два са шестаци/. Моята препоръка е твърдо бензин! Повярвай, разликата е огромна в полза на бензина.
Що се отнася до офертите на различните дилъри, обиколих ги всички в Б-я и разликата в цените /с отстъпките/ достигна до около 4000 лв. Така, че пазаренето има голям ефект. В по-малките градове обръщат много повече внимание на клиентите си.
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 05 декември 2011 - 23:41
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 06 декември 2011 - 12:54

Дизелите на Опел са си съвсем в час и са от най-последно поколение дизели. Опел ползват комън-рейлите на Фиат и Алфа Ромео, които пък имат доста добра слава още от 99-та насам. Напротив бензиновите мотори са някаква американска изгъзица...нова разработка да кажа. това, че 2.8 biturbo е що-годе читав нищо не значи за другите. А и тоя мотор струва колкото една Корса още. от другите бензини кой става? може би 1.8 140 к.с. дето като му пусна климатика и виждам зор с тръгването по светофарите?! 1.6-турбо става, но е с много къс живот и това го знам от GM-инженер.

Парк-пилота (парк-асистента) си е в пъти по-добре от обикновенния парктроник, понеже е и отпред и отзад и звука вътре е ясно разграничен кога ти писка отпред и кога отзад. Електрическата ръчна има и асистент за потегляне по нанагорнище/нанадолнище. Това дето едновреме ни учиха да го правим с ръчната като тругваш по баир - е сега Инсигнията го прави сама. При изкачване спираш и при тръгването като отпуснеш педала на спирачката се усеща едно задържане, което ди дава 2-3 секунди да потеглиш, ако не потеглиш отпуска и колата чак тогава тръгва от тежеста си назад. И всичко това става без дори и да си помислиш да докоснеш бутона на ръчната )

Провери и при Дженеръс
и те имат добри оферти, но ако ходиш там трябва да търсиш един определен човек, че повечето им са некомпетентни. Ако имаш интерес на лично ще ти дам повече координати.


Малко офф относно дилърите...те всичките са хвани единия удари другия, ама аз специално от София Ауто бягам, само дори като им чуя името. Добре ще купиш (евентуално) кола от тях, ама после със сервиза им ядовете са големи. Карал съм си там Омегата за смяна на накладки, уж ремонта трябваше да е 100 лв, те хората сменили и 4-те диска, а моите бяха на по 20 000км....
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 декември 2011 - 13:15

Само дето вече не се ползват дизели на FIAT group, а изцяло собствена разработка.
Бензиновите агрегати също не съм съгласен, че всички са американчета :newsm05_41:
Отговори

ГостGuenadi_* 06 декември 2011 - 17:27

В интерес на истината смятам от Дженеръс да купувам. Там офертата е с 2000 точки под другите. Аз говоря с Лъчезар Иванов. Относно дизелът, до момента карах бензин. Качих се на Инсигния с дизел, пробвах и бензин. Истината е, че дизелът като цяло ми хареса повече. Парктроникът беше доста повече с асистент, не знам дали няма да ми надскочи джоба. Утре пак ще мина през 2 дилъра за последни оферти. В понеделник, живот и здраве, ще поръчвам. Ще пиша за последни съвети и да се свършва :). Дано да е добра офертата и да не скача над 50 000... Стефанов не ми предложи по-добра от Дженеръс :)
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 06 декември 2011 - 19:26

Знам го Лъчо. Михаил Петков е твоя човек, всичко де що е Опел и ми е минало през ръцете е купено от него. Ако стигнеш до него му кажи, че Веселин Коцев (от фирма голям негов клиент) те е насочил към него. Ако не се сеща да ще му звънна.
Дизелите при Инсигниите са в пъти по-добри от бензините. Изключвам двата най-големи бензина.
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 06 декември 2011 - 21:14

 ves_v8, на 06 декември 2011 - 19:26, каза:

Дизелите при Инсигниите са в пъти по-добри от бензините.


2.0 Турбо мотора също не е лош! Аз съм с новия, който е 250кс и съм доволен. Да определено не е от икономичните, но си заслужава като поведение на пътя...
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 06 декември 2011 - 21:27

 Guenadi, на 06 декември 2011 - 17:27, каза:

В интерес на истината смятам от Дженеръс да купувам. Там офертата е с 2000 точки под другите. Аз говоря с Лъчезар Иванов. Относно дизелът, до момента карах бензин. Качих се на Инсигния с дизел, пробвах и бензин. Истината е, че дизелът като цяло ми хареса повече. Парктроникът беше доста повече с асистент, не знам дали няма да ми надскочи джоба. Утре пак ще мина през 2 дилъра за последни оферти. В понеделник, живот и здраве, ще поръчвам. Ще пиша за последни съвети и да се свършва :). Дано да е добра офертата и да не скача над 50 000... Стефанов не ми предложи по-добра от Дженеръс :)


Отново да те подсетя-провери и в по-малките градове. Моята я поръчах в Ст. Загора в Ауто Виа. Офертата беше с хиляди под Дженеръс. Преди това проверих във всички представителства в цялата страна без изключение. Най-скъпи са във Варна, от Дженеръс-Бургас дадоха сносна оферта, а в момента когато се обадих да поръчам се отметнаха с около 2300 нагоре. В София Ауто също беше не лоша офертата, но сервизът им е отврат. Ама ти можеш да си я обслужваш където искаш, няма значение откъде я купуваш. Та пак за дизела и бензина. Аз говоря за бензини над 220 к.с., а не за 140 и надолу дето спирали при пускане на климатика. Разработката на шестцилиндровите мотори е на HOLDEN Австралия, а те са виртуози при яките коли на GM. В сравнителните тестове с всички европейски марки при равни условия и мощности на дизелите, Опел винаги губи за жалост. Последните дни обявиха нов дизел 2.0 с двойно турбо с каскадно пълнене и 195 к.с., който гори под 5л/100. Е това вече е конкурентен дизелов мотор. Ако си чак такъв фен на нафтата, по-добре попитай за него и изчакай малко.
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 07 декември 2011 - 00:47
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 07 декември 2011 - 00:26

 Insignia OPC, на 06 декември 2011 - 21:27, каза:

. Последните дни обявиха нов дизел 2.0 с двойно турбо и 195 к.с., който гори под 5л/100. Е това вече е конкурентен дизелов мотор. Ако си чак такъв фен на нафтата, по-добре попитай за него и изчакай малко.

Това наистина ще е нещо велико. Обаче се предлага в Козмо и началната цена е 57 000 лв....
Тоя звяр като му се побара малко електрониката и ще тръгне още повече, единственото което ме разочарова в тоя мотор е, че не е V6, но се надявам скоро и такъв да се появи :)
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 07 декември 2011 - 00:55

 ves_v8, на 07 декември 2011 - 00:26, каза:

Това наистина ще е нещо велико. Обаче се предлага в Козмо и началната цена е 57 000 лв....
Тоя звяр като му се побара малко електрониката и ще тръгне още повече, единственото което ме разочарова в тоя мотор е, че не е V6, но се надявам скоро и такъв да се появи :)


Като се сложат екстрите и се има предвид какви отстъпки има за БГ, цената ще падне на около 50 000. А на такъв мотор му прилича и такова ниво на оборудване. За жалост шестак надали ще се появи, просто такава е тенденцията - малко цилиндри с турбо пълнене.
Отговори

Icemann снимка Icemann 07 декември 2011 - 05:07

Само да поясня за парктроника, че това което колегата ves_v8 говори за звука, се чува и на обикновенния 8 датчиков асистент. Този с 10те датчика това което има в повече е че на дисплея на водача те насочва как да паркираш. Даже от на Васко Инсигнията видях, че обикновенния паркпилот на дисплея на водача изкарва кола и пълни чертички за това колко си близо. Така че не се замисляй за този скъпия, освен ако не го искаш от гъзария. Нямам отзиви дали навигира добре дори... :)
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 07 декември 2011 - 12:56

 Icemann® DiDi, на 07 декември 2011 - 05:07, каза:

Само да поясня за парктроника, че това което колегата ves_v8 говори за звука, се чува и на обикновенния 8 датчиков асистент. Този с 10те датчика това което има в повече е че на дисплея на водача те насочва как да паркираш. Даже от на Васко Инсигнията видях, че обикновенния паркпилот на дисплея на водача изкарва кола и пълни чертички за това колко си близо. Така че не се замисляй за този скъпия, освен ако не го искаш от гъзария. Нямам отзиви дали навигира добре дори... :)

да, знам че и обикновенния парктроник разграничава ясно звуците между отпред и отзад, но въпреки това при паркпилота има разлика в звуците, освен че е с два датчика повече. Идеята на поста ми беше и точно това, че не си заслужава да се плати твърде голямата разлика в цената за паркпилот понеже разликата във функционалността не е чак толкова голяма, но явно не съм се изразил севсем ясно. Подкрепям, че паркпилота е излкшна и твърде скъпа екстра! А иначе т.нар. Парк-асистент (паркпилот) е 1:1взаимстван със системата за паркиране на Ауди и всеки, който е карал Ауди след 2005та може да го потвърди.
Отговори

goshoOPC снимка goshoOPC 07 декември 2011 - 21:25

Здравейте колеги.Инсигния е чудесен избор.Преди два месеца посетих АутоВия-Стара Загора за да сменят спирачната течност на моята Вектра.Имах достатъчно време да огледам страхотната дизелова Инсигния,която бяха изложили.160коня,двузонов климатроник,адаптивни предни светлини,парктроник и други.Списъкът беше прилично дълъг.За съжаление не си спомням дали беше включен Флексрайда.Всичко това струваше около 52 или 53 хиляди лв,т.е.рекламираха голяма отстъпка.Разбира се мина доста време,но не е зле колега да провериш за оферти при повече дилъри/ в сайта ги има всички /.Аз съм фен на бензина,но карам изключително извънградско,освен това километрите ми са малко за дизел.Ако изминаваш много километри/над 10-12 хиляди/,дизелът е по-добрия избор.160к.с. е отличен избор.Напълно съм съгласен с колегите,че адаптивните светлини и адаптивното шаси са задължителни /разбира се при финансова възможност/.Новият мотор 190к.с. битурбо ще е супер,но в същото време по-сложен и по-скъп за подръжка.Ако случайно решиш да вземеш бензин,двулитров турбо е оптималния избор-отлична динамика и приличен разход.И нека късметът бъде с теб,колега.Успех!
Отговори

ГостGuenadi_* 07 декември 2011 - 22:57

Благодаря още един път за мненията. Да разбирам ли, че преден/заден парктроник е този, който е включен в пакетът Драйвър
(заедно с би-ксенона)? Демек този с 8 датчика? За дизел съм на 99% сигурен. Минимум 15 000 километра ще минавам на година, добър въртящ момент и тн. За 195 кончета май ще ми дойде доста, защото данъкът ще скочи много. Сметнах, че на 160 е 508 лева и ми настръхнаха косите, а според мен 160 не са малко за това купе и тегло. Вие как мислите? Днес подавахме документи за лизинг и лизингодателят каза, че няма да има никакъв проблем. Утре събирам последни оферти от дилърите с най-добри до момента и понеделник-вторник, живот и здраве, подписваме :). Питах във Варна, Стефанов и куп други, не дават по-добри от Гженеръс и София ауто. Поне с 2000 над тях са. Само тук ми намекнаха и за отстъпка за адвокати, нотариуси и тем подобни. Явно между тези два ще се избира.
Мнението беше редактирано от Guenadi: 07 декември 2011 - 23:08
Отговори

Opelastra20 снимка Opelastra20 07 декември 2011 - 23:50

 Guenadi, на 07 декември 2011 - 22:57, каза:

Благодаря още един път за мненията. Да разбирам ли, че преден/заден парктроник е този, който е включен в пакетът Драйвър
(заедно с би-ксенона)? Демек този с 8 датчика? За дизел съм на 99% сигурен. Минимум 15 000 километра ще минавам на година, добър въртящ момент и тн. За 195 кончета май ще ми дойде доста, защото данъкът ще скочи много. Сметнах, че на 160 е 508 лева и ми настръхнаха косите, а според мен 160 не са малко за това купе и тегло. Вие как мислите? Днес подавахме документи за лизинг и лизингодателят каза, че няма да има никакъв проблем. Утре събирам последни оферти от дилърите с най-добри до момента и понеделник-вторник, живот и здраве, подписваме :). Питах във Варна, Стефанов и куп други, не дават по-добри от Гженеръс и София ауто. Поне с 2000 над тях са. Само тук ми намекнаха и за отстъпка за адвокати, нотариуси и тем подобни. Явно между тези два ще се избира.

Наистина много данък плащаме ми се струва на мен , на мойта астра имам над 580лв данък не ми се мисли тези с по над 300 коня колко данък плащат :)) Иначе колега може да дойдеш и в гр.Хасково за оферта пиши на лично ако се интересуваш много добра остъпка правят :)) и мисля че имат даже 3 готови в магазина ,айде успех с избора колега
Мнението беше редактирано от Opelastra20: 07 декември 2011 - 23:51
Отговори

ves_v8 снимка ves_v8 08 декември 2011 - 04:39

 Guenadi, на 07 декември 2011 - 22:57, каза:

Благодаря още един път за мненията. Да разбирам ли, че преден/заден парктроник е този, който е включен в пакетът Драйвър
(заедно с би-ксенона)? Демек този с 8 датчика? За дизел съм на 99% сигурен. Минимум 15 000 километра ще минавам на година, добър въртящ момент и тн. За 195 кончета май ще ми дойде доста, защото данъкът ще скочи много. Сметнах, че на 160 е 508 лева и ми настръхнаха косите, а според мен 160 не са малко за това купе и тегло. Вие как мислите? Днес подавахме документи за лизинг и лизингодателят каза, че няма да има никакъв проблем. Утре събирам последни оферти от дилърите с най-добри до момента и понеделник-вторник, живот и здраве, подписваме :). Питах във Варна, Стефанов и куп други, не дават по-добри от Гженеръс и София ауто. Поне с 2000 над тях са. Само тук ми намекнаха и за отстъпка за адвокати, нотариуси и тем подобни. Явно между тези два ще се избира.

Парктроника е с 8 датчика (4 отпред + 4 отзад)
Парктроник + Асистент за паркиране (паркпилот) е с 10 датчика (5 отпред + 5 отзад) и има опция да си гледаш колата на дизплея и там се изпълват едни чертички. Това е въпросната скъпа екстра, която не е особено смислена, понеже 2 датчика повече или по-малко няма особено значение.
А в кой пакет се влючват и идея си нямам....
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 08 декември 2011 - 09:09

 goshoOPC, на 07 декември 2011 - 21:25, каза:

Ако случайно решиш да вземеш бензин,двулитров турбо е оптималния избор-отлична динамика и приличен разход.


За динамиката съм съгласен, ама разхода да е приличен... :nea:
Отговори

goshoOPC снимка goshoOPC 09 декември 2011 - 12:56

Извинявам се за неволната грешка,разбира се новият дизелов битурбо мотор е 195к.с,а не 190к.с. както бях писал. Колега vaskogts,не знам колко е разходът на твоята машина, но тя има под капака си двигател с въртящ момент 400Н.м.Това си е жив изстребител-прехващач.
Отговори

ГостGuenadi_* 11 декември 2011 - 21:49

Здравейте. От Райфайзен дадоха зелена светлина за лизинга и сега се очертава, че в началото на идващата седмица ще се поръчва. Последно се спрях на нафта 160 кончета( тези новите 195 са с 6000 по-скъпи и няма да му смогна на вноските) Старт-стоп еклофлекс, ръчка. Ниво Спорт + следните екстри- пакет премиум клаймат( двузонов климатроник, сензор за влажност на въздуха, атермично челно стъкло, отоплителни канали за втори ред седалки, сензор за дъжд), извод 230 волта в задната конзола, че да пече жената скара, докато карам :), ел. ръчна спирачка и подпомагане за потегляне по наклон, пакет Драйвър( би-ксенон АФЛ преден заден парк-пилот автоматичен контрол на светлините с датчик за тунели чувствително на светлина вътрешно огледало), пакет Инфинити нави (навигация 900 Европа инфинити аудиосистема с 9 колони, портал за мобилен телефон), лак металик, ел.сгъваеми огледала с отопление чувствително на светлина ляво огледало, резервна гума 17-ка. Аларма не съм писал за момента, но гледам, че всички тук ми препоръчват да е заводска, такава ще я поръчам( тя има ли опция да вдига стъкла, като се включи?). Това удоволствие ще ми струва 49 100 + заводската аларма 49 600. Ако някой има някакви идеи да споделя, ще съм благодарен. Все пак се реших на sport заради флекс райд, щом всички казват, че е полезно :)
Мнението беше редактирано от Guenadi: 11 декември 2011 - 22:10
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 12 декември 2011 - 09:18

 Guenadi, на 11 декември 2011 - 21:49, каза:



Прекрасен избор колега! :thu: За вдигането на стъклата не съм пробвал, но когато заключваш и задържиш копчето, огледалата се прибират. Според мен щом огледалата са направени така, би трябвало и прозорците да се вдигат.
Отговори

Swing снимка Swing 12 декември 2011 - 12:17

 ves_v8, на 08 декември 2011 - 04:39, каза:

Парктроника е с 8 датчика (4 отпред + 4 отзад)
Парктроник + Асистент за паркиране (паркпилот) е с 10 датчика (5 отпред + 5 отзад) и има опция да си гледаш колата на дизплея и там се изпълват едни чертички. Това е въпросната скъпа екстра, която не е особено смислена, понеже 2 датчика повече или по-малко няма особено значение.
А в кой пакет се влючват и идея си нямам....

Обяснението е култово :biggrin: Единственото нещо, за което си прав е, че екстрата е скъпа и не особено смислена. Датчиците са 6 отпред и 4 отзад, като двата допълнителни отпред мерят разстоянието между две успоредно паркирани коли и при задействана система дават информация дали мястото между тях е достатъчно да паркираш. След което започва да те насочва при успоредно паркиране - показва момента, в който да спреш, колко и кога да завъртиш волана надясно, колко и кога да завъртиш волана наляво и кога да спреш. Ако е необходимо, дава и насоки за допълнително наместване. Практически това е един асистент за успоредно паркиране. За съжаление не е достатъчно прецизен, защото му трябва място с около 1 метър по-дълго от колата, тоест всеки нормален шофьор би се справил. От друга страна е ефектно, защото пък можеш да се похвалиш във форума каква наточена Insignia имаш. От трета страна има коли, които това упражнение го правят и сами, така че... все тая. Отделно, че за разстоянието до бордюра (ако има такъв) се ориентира малко трудно, така че рано или късно някоя джанта ще бъде надрана, ако се предоверявате на системата.
Въобще цялата тема е много яка и ако един път дилърите не знаят какво продават (според вас), то втори път човек може напълно да се оплете като почне да чете и форумите :biggrin: Така или иначе човека вече е поръчал кола, която изглежда приятно и смислено, така че аз нямам какво повече да кажа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg