Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

климатик...?!

Коцето снимка Коцето 26 юни 2016 - 12:07

Има два варианта, 750 и 900 грама, отпред на гредата над радиатора има табелка на която пише, освен това пише и количеството и вида на маслото пък и всеки майстор на климатици знае.
Мнението беше редактирано от Коцето: 26 юни 2016 - 12:07
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юни 2016 - 15:14

 miti1, на 26 юни 2016 - 10:03, каза:

Колеги,някой да знае колко фреон събира климатика на Вектра Б?

С какъв мотор е колата?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 юни 2016 - 08:44

Имам климатик на астрата които винаги е духал много студено.Днес обаче се случи нещо , което не мога да си обясня.Прибирах се от морето около 16 часа.Температурата навън беше около 30 градуса.Естествено си пуснах климатика.Почна да работи но ми се стори че не охлажда нормално .Беше на 2ра степен.През целия път около 150км така и не можа да ми стане студено.Викам сигурно няма фреон.Да ама се прибрах и след около 30мин отивам да прибера колата в гаража.Вкарах я ,пуснах пак климатика .тои си тръгна ,но този път за 1мин в колата беше зимник.Така пусках и спирах климатика няколко пъти -винаги тръгваше да духа яко студено.И ми е интересно защо се получи така!фреон предполагам има защото след като пуснах климатика в гаража,направи студено за 1мин в колата на 1 степен.Иначе климатика не беше пускан от 2 месеца.На някои случвало ли му се е това?
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 27 юни 2016 - 11:12
Отговори

sathv снимка sathv 27 юни 2016 - 22:14

Работата на климатика зависи от външната температура. Ако в гаража е било по хладно от 30 градуса е напълно нормално да изстудява повече. Това не значи, че фреона ти е норма, а само принципа на работа на термопомпата.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 27 юни 2016 - 22:27

 sathv, на 27 юни 2016 - 22:14, каза:

Работата на климатика зависи от външната температура. Ако в гаража е било по хладно от 30 градуса е напълно нормално да изстудява повече. Това не значи, че фреона ти е норма, а само принципа на работа на термопомпата.

Ами в гаража беше пак 30 градуса.просто имаше много голяма разлика в студеното.възможно ли е да не е тръгнал както трябва при прибирането ми от морето.защото определено не духаше както по принцип духа студено и както духаше в гаража!
Отговори

CuMo снимка CuMo 28 юни 2016 - 07:30

Ти не караш влак или автобус, за да "не тръгне както трябва", щом не е тръгнал както трябва, значи фреона ти е за дозареждане, колкото и да ти се иска за 150 км. шофиране няма как да не е тръгнал както трябва, дозареждай и си свиркай
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 юни 2016 - 07:37

 CuMo, на 28 юни 2016 - 07:30, каза:

Ти не караш влак или автобус, за да "не тръгне както трябва", щом не е тръгнал както трябва, значи фреона ти е за дозареждане, колкото и да ти се иска за 150 км. шофиране няма как да не е тръгнал както трябва, дозареждай и си свиркай

Да ,това е ясно!ама как тогава като го пуснах в гаража направи зимнил в колата за 1 мин.значи има фреон.иначе и при второто пускане в гаража нямаше да духа студено,нали така!поне така си мисля.няма логила един път да духа студено,друг път не!днес пак ще го пробвам
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юни 2016 - 07:42

 miti1, на 26 юни 2016 - 10:03, каза:

Колеги,някой да знае колко фреон събира климатика на Вектра Б?

Всички дизели: 750 грама
Бензините: май беше 950, ама не съм убеден.
За бензиновите шестаци идея си нямам
Както е писал и колега по- горе, на гредата отпред има маркировка на една лепенка за различните двигатели.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 юни 2016 - 07:46
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 юни 2016 - 09:32

Тишо, 82 магарета дизел за вектрите е 900 грама ;) няма кулер там и радиатора е по-голям. Иначе до колегата с въпроса - може някой пресостат да те ебава или шайбата на компресора да не включва. За шайбата следващия път като направи проблем предполагам знаеш как да я изпробваш. Ако включи с директно захранване, търси проблема в някой пресостат. На гредата пише (ако е оригинална) или в авто датата може да се провери също.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 юни 2016 - 09:34
Отговори

CuMo снимка CuMo 28 юни 2016 - 09:37

 TOTTI868, на 28 юни 2016 - 07:37, каза:

Да ,това е ясно!ама как тогава като го пуснах в гаража направи зимнил в колата за 1 мин.значи има фреон.иначе и при второто пускане в гаража нямаше да духа студено,нали така!поне така си мисля.няма логила един път да духа студено,друг път не!днес пак ще го пробвам


Виж сия пич, не те знам на колко си години, в темата ти за свещите се опитах да бъде възможно най-толерантен, обаче ти явно си си дървен философ, който хем пита, хем като му отговорят хората започва да разтяга някакви си негови теории и истории и какво ли още не. Климатика ти работи перфектно, всичко е 6+, карай си колата в гаража да ти е по-хладно и си свиркай :)
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 юни 2016 - 09:48

 CuMo, на 28 юни 2016 - 09:37, каза:

Виж сия пич, не те знам на колко си години, в темата ти за свещите се опитах да бъде възможно най-толерантен, обаче ти явно си си дървен философ, който хем пита, хем като му отговорят хората започва да разтяга някакви си негови теории и истории и какво ли още не. Климатика ти работи перфектно, всичко е 6+, карай си колата в гаража да ти е по-хладно и си свиркай :)

незнам къде намери философстване.Просто не ми се струва логично ако няма фреон да духа единия път студено ,а другия не чак толкова, да не каже хич.Или не се толерира мисловната дейност и човек не може да разсъждава ли?
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 28 юни 2016 - 09:48
Отговори

CuMo снимка CuMo 28 юни 2016 - 09:58

Мисловната дейност е силно препоръчителна, когато я има и е адекватна! Ти изобщо не каза кога последно си правил нещо по тоя климатик, от личен опит мога да ти кажа, че когато фреона понамалява, климатика духа съвсем леко хладно, а когато е свършил - изобщо не духа студено, а се чува един странен шум, както казах - ти си решаваш какво ти става с колата, само не виждам смисъл от това да питаш във форума, щом след като ти кажат нещо, ти не го приемаш
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 юни 2016 - 10:12

 CuMo, на 28 юни 2016 - 09:58, каза:

Мисловната дейност е силно препоръчителна, когато я има и е адекватна! Ти изобщо не каза кога последно си правил нещо по тоя климатик, от личен опит мога да ти кажа, че когато фреона понамалява, климатика духа съвсем леко хладно, а когато е свършил - изобщо не духа студено, а се чува един странен шум, както казах - ти си решаваш какво ти става с колата, само не виждам смисъл от това да питаш във форума, щом след като ти кажат нещо, ти не го приемаш

колега първо не искам да се дразня с никои.След това явно не си ми разбрал.По климатика никога нищо не съм правил.Ясно ми е че като намалява фреона започва да духа по слабо хладно и накрая въобще не духа хладно.Да речем че е намалял .Как тогава 1 час след това климатика почва да духа яко студено ,чак да не може да се търпи при положение че примерно му е намалял фреона.
Отговори

CuMo снимка CuMo 28 юни 2016 - 10:20

Ти сам го каза, когато си го карал колата е била изложена на слънце и нагряването в купето е било много повече, след като си я вкарал в гаража какво очакваш
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 юни 2016 - 10:27

 CuMo, на 28 юни 2016 - 10:20, каза:

Ти сам го каза, когато си го карал колата е била изложена на слънце и нагряването в купето е било много повече, след като си я вкарал в гаража какво очакваш

така е,колата беше седяла на 33 градуса 2 дена ,но все пак за 150км да не може да охлади на втора степен не ми се беше случвало за 7 години.По принцип винаги на 1 степен пускам и пак ми става студено.Ще я пробвам тия дни пак!
Отговори

CH_M снимка CH_M 28 юни 2016 - 15:08

СиМо, не му се сърди на Тошко .... познавам го лично, готин пич, малко недоверчив но не може всички да сме перфектни :icon_wink2:
Тошко, другия път като духне по-слабо киматика, да си се приготвил предварително с инструмент, по точно някакъв торкс/еврейска звезда да свалиш жабката и виж клапата за рециркулация в какво положение е, ако е заседнала на отворено, т.е. да вкарва пресен въздух отвън, естествено че ще духа не студено ами едва хладно ... това се сещам на прима виста.
Проблемите с тая клапа си има отделна тема, ако тя е проблема не закачай климатика, оправяй клапата. :drinks:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 юни 2016 - 17:57

 CH_M, на 28 юни 2016 - 15:08, каза:

СиМо, не му се сърди на Тошко .... познавам го лично, готин пич, малко недоверчив но не може всички да сме перфектни :icon_wink2:
Тошко, другия път като духне по-слабо киматика, да си се приготвил предварително с инструмент, по точно някакъв торкс/еврейска звезда да свалиш жабката и виж клапата за рециркулация в какво положение е, ако е заседнала на отворено, т.е. да вкарва пресен въздух отвън, естествено че ще духа не студено ами едва хладно ... това се сещам на прима виста.
Проблемите с тая клапа си има отделна тема, ако тя е проблема не закачай климатика, оправяй клапата. :drinks:

хаха.ами клапата си работи.утре ще го пробвам пак да видя как е положението.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 юни 2016 - 20:59

За да се разбере къде е проблема,колата трябва да отиде при майстор на климатици и той да каже.Иначе тук само може да се гадае и предполага!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 29 юни 2016 - 10:53

Клапата я пробваш на слух. Пускаш вентилатора. Копчето да не е само на предно обдухване. Натискаш копчето за рециркулация и чуваш шума от вентилатора как се изменя.
Още става и така: Даваш само на контакт,обдухването да не е само на предното стъкло, и натискаш копчето за клапата за рециркулация. Ще я чуеш като отваря и затваря.
И е добре да си мерите температурата на духалките с термометър при включена рециркулация. Другото е относително...

И отговарям на въпроса на TOTTI868: Не, не ми се е случвало! :icon_wink2:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 29 юни 2016 - 14:23

клапата май не бачка.Преди като натиснех копчето се изменяше звука а сега не!!как се оправя тая клапа ?Климатика включва винаги.Днес забелязох че като е на по високи обороти при при включен климатик се чува нещо като свирене ама незнам от компресора ли или от динамото.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 29 юни 2016 - 14:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg