Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Хидравлика на Вектра

Venimor снимка Venimor 12 ноември 2007 - 23:22

Мисля да си взема един опел вектра 1.6 моноинжекция на старо.
Проблема е, че няма хидравлика на волана, та въпроса ми е - удачно ли е да се направи с хидравлика волана, т.е -рейка, казанчета, маркучи и всички останали необходими неща. Колко горе-долу ще струва такова удоволствие и къде може да се направи подобен ъпгрейд?
Благодаря предварително.
Отговори

Maiky снимка Maiky 13 ноември 2007 - 00:22

Да, възможно е да се направи, но за целта си трябва време и пари. Частите ще трябва да са втора ръка, ще ти трябва един преглед на рейката, играчка е са навърже всичко. Иначе е хбаво, но ще има леко натоварване на двигателя. Като теглиш чертата излиза по-изгодно вместо да садиш рейка на 1,6 да дадеш повече пари и да вземеш 1,8 със заводска такава. Гарантирам за последното!
Отговори

Милчан снимка Милчан 13 ноември 2007 - 10:34

 Venimor, на Nov 13 2007, 12:22 AM, каза:

Мисля да си взема един опел вектра 1.6 моноинжекция на старо.
Проблема е, че няма хидравлика на волана, та въпроса ми е - удачно ли е да се направи с хидравлика волана, т.е -рейка, казанчета, маркучи и всички останали необходими неща. Колко горе-долу ще струва такова удоволствие и къде може да се направи подобен ъпгрейд?
Благодаря предварително.

колега възможно е, но доста неща трябва дасе направят(и купят)ако държиш на 1.6 ,има такива с хидравлика
аз карах такава НЕ НАТОВАРВА кой знае колко мотора а сие хубаво да я има особенно в градско каране(маневриране)моят съвет ако все пак се решиш да слагаш по евтиният а и по лесния (според мен) вариянт е да е с трапецовиднят рекък (да не сменяш всички шаиби) а само тази на коляновият вал , с пистовия ремък се сменят всики ,такаче УСПЕХ :icon_smile: :flag:
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 14 ноември 2007 - 00:25

Волана на Вектра А 1.6 е супер лек и не му трябват добявяне на такива "екстри".Даже бих казал,че се управлява доста по-лесно от моята - 2.0.Зор е единствено на паркинга и то когато колата не се движи.Тръгне ли веднъж,нямаш грижи.Та не се занимавай излишно.А и няма смисъл - колегата Милчан го е казал. :icon_smile:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg