Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Ц не пали

tonkata92 снимка tonkata92 16 август 2011 - 22:21

Здравейте, значи историята е следната - приятел си взе ударена корса ц 1,0 двигател 2002 год., нов внос от Италия. Така си я докараха - блъсната. Аз му помагам с ремонта. Онзи ден се опитахме да я запалим и не запали въобще. Освен това лампите на таблото и приборите светеха постоянно, дори без да се завърти контактния ключ, и дисплея на километража не показва нищо. Ел.стъклата също не работеха.
Във връзка с това имам някои въпроси:
- има ли при този модел корси защита срещу самозапалване при удар - знам, че при някои коли има "бутон" и при челен удар автоматично се гаси двигателя.
- някой може ли да ми каже от къде да видя кой предпазител за кой е и кое реле за кое е, че може и да има липсващи. На капака на бушоните пише само номерата им.

Честно казано това с паленето малко ме завари неподготвен, очаквах че ще заработи поне на три цилиндъра :bishop:

Ако не съм уцелил раздела, моля нека някой модератор я премести където трябва.
Мнението беше редактирано от tonkata92: 17 август 2011 - 10:00
Отговори

Globe снимка Globe 17 август 2011 - 05:33

няма бутони който да натискаш след удар и прочие :) но ако всичко е наред трябва да се погледне датчика на коляновия вал защото 99% съм сигурен ,че този мотор не записва код за него когато не работи, а и не е от тия който палят само на камшафт в авариен режим
Мнението беше редактирано от Globe: 17 август 2011 - 05:34
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 17 август 2011 - 10:04

Лъчо благодаря! Датчика ще го проверя, предполагам в аутодата има номиналното съпротивление.
А за другия проблем да ме насочиш към нещо? Че може и да са свързани двата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg