Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Водна помпа ли е ?

HellRell снимка HellRell 23 август 2011 - 17:09

Zdr
накратко отскоро почна да се чува едно тракане когато колата е на място запалена. Един познат, уж механик ми каза, че водната помпа е тръгнала да заминава. Препоръча ми да я сменя скоро и твърди, че за да се смени водната помпа се свалял и ангренажа и ролките. Ангренажа е на 32 000 км и тъй като се сваля било хубаво и него да сменям.

Колата е С20NE

Имам 3 въпроса
- Тракането признак ли е на заминаваща водна помпа
- За смяна на водна помпа сваля ли се ангренажа на C")NE
- Някой знае ли приблизителни цени за помпа , ремък и ролка

Благодяря
Отговори

oci снимка oci 23 август 2011 - 18:00

1. Не съм там за да ти кажа. Може и да е може и да не е. По-скоро повдигачи според мен, но това се гледа на място.
2. Да
3. Ремък от 30лв нагоре(препоръчвам Gates), водна помпа за NE-то беше към 40лв ако не се лъжа. Ролките не са скъпи, но последните ми нови ролки от сравнително популярната марка Ina(Slovakia) сдадоха багажа за няма и 20 000км толкова брутално че направо ми се :sad-smiley-046:

ПП Принципно ремъка, не е задължително да го сменяш. Аз го сменям на 50 до 60к километра след първоначалната смяна. Специално на твоя двигател ремъка се сменя за 30 минути.
Отговори

Събев снимка Събев 24 август 2011 - 00:05

Всичко е така както ти е казал колегата!
Но това 'тракане' може и да не е водна помпа!
Първо огледай всички ролки и въртящи се елементи (генератор, хидравлика..)
и ако са наред тогава се насочвай към помпата! В 90% от случайте е тя, но проблема може и да е другаде!
За ангренажа можеш да го покараш и още преди да го сменяш!
Отговори

HellRell снимка HellRell 24 август 2011 - 07:59

Благодаря колеги

Явно ще е добре да се консултирам и с друг механик и тогава да действам
Отговори

dinio84 снимка dinio84 24 август 2011 - 08:27

 oci, на 23 август 2011 - 18:00, каза:

ПП Принципно ремъка, не е задължително да го сменяш. Аз го сменям на 50 до 60к километра след първоначалната смяна. Специално на твоя двигател ремъка се сменя за 30 минути.

... още повече че твоя мотор не удря клапани при скъсан ремък :biggrin: Лошто е че може да те остави на пътя.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg