Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Бонус - Фалос системата

tisho.74 снимка tisho.74 13 ноември 2018 - 17:47

Никъде не съм писал по цената на полицата, а само за принципа. Относно цената- толкова ли е трудно да се копира добър чужд опит, само това ме ми е ясно? Пак сме оставили на наш гръб да забогатяват яко, ама много яко, разни хора и компании, повечето от които чужди. Че опоскаха гаранционния, опоскаха го- плащаха се многократно неща, които не могат да се плащат оттам. Това са си действия, достойни за затвор, не за дело, в което да доказваш вина, а направо за затвор. И това е част от играта- застрахователите винаги ще са гладни- колкото повече ядат, толкова повече ще огладняват и ще плашат с фалити и други неща. Но трябва да се изгради работеща и справедлива система СЕГА, а не недоносче, което да ощетява обикновения човечец, който е събирал 7 години пари за кола и да стане невъзможно да я кара. А в цялата тая тъпня и далавера да прозират едни други неща- стикери за гражданската, за винетките, твърди частици от ауспусите на дизелите, спиране на някакви ужким замърсяващи коли от движение в по- централни части на градове с обяснения за малоумни и още доста неща. А никой междувременно не изми тия градове и при преминаването на всяка кола зад нея се вдига облак, ама не от ауспуха:-( а само имитира дейност два пъти годишно с оправдание ниски данъци и поради това липса на средства за целта, а децата ни са си болни и това е.
Не ми се пише повече, че не ми се губи повече време в безсмислици:-(
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 ноември 2018 - 19:37

Заради горното , написано от Тишо, само ще кажа че ни прекарват газ и за един ден минаване на коли, нашата стана бяла от тия боклуци(камъчки) дето ги сипват в изкопите и мислят че нещо са направили. Нали ауспухът ще го оставя настрани, той пуска на ден по половин час я има я не. Но тоя прах ще седи с месеци наред да се търкаля там, докато го издишаме.

Зарежете тая екология че някой я бръсне за нещо, имам предвид ония , измислили тоя тъп закон.
Значи аз ще имам катализатор(както и имам), газ анализаторът ще ми отчита с 1/3 по-малко от максималното , което може да бъде.... и накрая ще ми казват "ще плащаш за без катализатор".... Е, тогава се питам ( и вас), какво ще ви/ме насърчи да го оставите/оставя?

Даже и моя метановия приятел каза(даже не го вярваше) "Тъй ли? Че и аз ще го изкъртя, мамичката му ще...." нали.. да не го пиша че Ивайло ще ме накастри пак :)

Та такива неща с тия малоумници. Разбира се виновни са другите, но не и те. Виновни са катализаторите, колите били стари(те са виновни, колите), имало било еко норми(поредните глупости), дизелите били нам какви си, газта била нам каква си, бензинът бил нам що си. Приказки за Шехерезада колкото искаш. Само не и нещо смислено(както имаме един колега тук)


Като ти е скъпа колата и "някой ще я удари", ами извинтявай, ама цената на застраховката ще си бъде друга. Това говоря освен промяна спрямо какъв нарушител си. С Каското е така, колкото е по-скъпа, толкова премията е по-голяма. И е разбираемо, трябва да има на каква основа да се изчислява. А това е тъй наречената "данъчна оценка". Край! Процент от тая оценка ще бъде данъкът, процент от нея ще бъде застраховката, толкова е тъпо че чак вдлъбнато. С имотите (недвижимите) е така, особено когато продаваш/купуваш.
А не да се изчислява на база че днес е четвъртък, следователно дължиш 1200 лева!?! Ако беше вторник, щеше да е 1000. Пък ако беше и 2 часа следобед, ехеееее каква отстъпка щеше да имаш..

Сега какво е ? Мощност, кубатура?!?! Моляяя? Че то и с 0.8 на Tико/Дайхацу можеш да си строшиш главата че и да умреш, и да нагънеш някое BMW. Какво общо има мощност и кубатури тука, не знам. С маломощната кола не можеш да направиш ПТП( дори сериозно ПТП) ли ? От тая гениална мисъл ли (се)изхождат?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 ноември 2018 - 19:47
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 13 ноември 2018 - 19:53

 Hotblooded, на 13 ноември 2018 - 12:18, каза:

Основния парадокс в България:
Всички знаят как се печелят милиони, а ревът като вдовици за хОй че нямат пари....
Друг български парадокс - лятото всички се тагват от курорти където ходят с колите си,

Да всички се тагваме, но всички знаем как Българинът ходи на море. Или събира цяла година монети и ги обменя за книжни в началото на летният сезон или тегли кредит или с последната заплата. :icon_razz2: Лично аз за таз годишната почивка бях събрал около 750 лева на монети от 1,2 лева, което пак ще рече че съм се лишил от много неща. Но иначе до колкото разбрах има добра новина, а именно няма да го бъде точно това, което говореха в началото за гражданстака отговорност. Също президента е поставил вето за вдигането на данъците за старите автомобили, едва ли ще има желаещи в парламента да го оборят. Уж се говори и за преговори с петролните БОС-ове да намалят и цените на горивата. Та все добри новини за момента.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 13 ноември 2018 - 19:54
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 ноември 2018 - 19:59

 freeqwerty, на 13 ноември 2018 - 19:53, каза:

Да всички се тагваме, но всички знаем как Българинът ходи на море. Или събира цяла година монети и ги обменя за книжни в началото на летният сезон или тегли кредит или с последната заплата. :icon_razz2: Лично аз за таз годишната почивка бях събрал около 750 лева на монети от 1,2 лева, което пак ще рече че съм се лишил от много неща. Но иначе до колкото разбрах има добра новина, а именно няма да го бъде точно това, което говореха в началото за гражданстака отговорност. Също президента е поставил вето за вдигането на данъците за старите автомобили, едва ли ще има желаещи в парламента да го оборят. Уж се говори и за преговори с петролните БОС-ове да намалят и цените на горивата. Та все добри новини за момента.


То ако бяхме нормална държава - да се съгласи с теб човек ... за хубавото. Но нали сме опъки винаги, ще кажа "Много хубаво, не е на хубаво" , нали знаеш. Мисли за най-лошото, пък да става най-хубавото. Ще видим.


А относно другото, аз тая година(и миналата и по-миналата и още по-миналата) не съм ходил на "почивка". И не хълцам, не кихам, не куцам.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 ноември 2018 - 20:00
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 13 ноември 2018 - 20:24

 freeqwerty, на 13 ноември 2018 - 19:53, каза:

Но иначе до колкото разбрах има добра новина, а именно няма да го бъде точно това, което говореха в началото за гражданстака отговорност. Също президента е поставил вето за вдигането на данъците за старите автомобили, едва ли ще има желаещи в парламента да го оборят. Уж се говори и за преговори с петролните БОС-ове да намалят и цените на горивата. Та все добри новини за момента.


Това, че президента е поставил вето е добре. Възможно е обаче, по други заобиколни начини пак да вдигнат данъците за старите автомобили. Възможно е дори президента да отмени ветото си или да го оборят. Все пак живеем в такава страна, където форуми като този има дискусии и колегиалност, постоянни дебати и личен опит, а там в министерския съвет всички искат власт, пари и да смачкат обикновенния човек. Според мен, засега това са добри новини, докато не измислят с други методи да не вземат пари. Дали има надежда на промяна, не знам.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 15 ноември 2018 - 18:40

Здравейте колеги,

Туко що прочетох една от най-тъпите новини "Бюджетната комисия отхвърли ветото на президента върху данъчните закони" - на сайта на нова е новината. Това, което споменях, че е възможно да се случи, ще се случи. Да на моя опел реално плащам 32 лева данък, догодина както сметнаха от местни данъци и такси гр.Пловдив, възможно е данъка ми да е над 80 лева. Приемлива сума за моя джоб, но според мен за какво е това ВЕТО, като "кучетата" на Боко, могат да прекратяват,отхвърлят и действат с други методи за да им мине тяхната. Аз разбирам много добре, че в България живота на Нас, обикновенните хора, които се трудят и гледат да поставят храна на масата и да има покрив върху семейството, може би няма да има в следващите десетилетия както продължават нещата така.
Надявам се, дано тази бюджетна комисия водена от Менда Стоянова да не работи със застрахователните компании за вдигате на застраховките.
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 15 ноември 2018 - 18:41
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 ноември 2018 - 18:44

Докато писането, лаенето и недоволството е само по форумите, ще си седим на задна прашка и ушите ще ни пукат! :Topic-is-closed-bg:
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 15 ноември 2018 - 18:50

 IvailoM, на 15 ноември 2018 - 18:44, каза:

Докато писането, лаенето и недоволството е само по форумите, ще си седим на задна прашка и ушите ще ни пукат! :Topic-is-closed-bg:


Прави си, но аз ще ходя на протеста, който се организира в София, тази събота. Нямам възможността да ида през делничните дни... Единственото мога да сваля шапка на всички, които са неуморни в студените нощти да протестират.
Отговори

benzy снимка benzy 15 ноември 2018 - 19:10

И за да разширим обхвата и да стане още по-забавно:

Готвят още финансови гилотини за шофьорите!
15.11.2018 31

За отделни съоръжения по републиканските пътища – мостове, тунели или планински проходи, посочени в приет с решение на правителството списък, ще се събира такса. Пътищата и съоръженията, за които ще се събират такси, ще бъдат сигнализирани от Агенция „Пътна инфраструктура“, съобщава „Дарик“.

Това предвижда предложеният за обществено обсъждане проект на Наредба за условията и реда за събиране на таксите за специално ползване на републиканските пътища или на части от тях и за ползване на отделни съоръжения по републиканските пътища.
В проекта е посочено също, че такси в лева ще плащат, както водачи на регистрирани в България превозни средства, така и на регистрираните в чужбина. Последните ще могат да плащат и в евро. От обхвата на таксуването ще бъдат изключени пътните превозни средства на Министерството на вътрешните работи, на Националната служба за охрана, на Държавна агенция „Национална сигурност“, на неотложната медицинска помощ и на въоръжените сили.

Найс а :)
Изниква ми част от една поема:
... Плащай, плащай и умри!

няма лошо, и на запад плащат тук там - ама има избор или минаваш по обиколния път или плащаш да минеш през тунела или моста. Или плащаш за магистралата или си перкаш по паралелния 1во и 2ро класен път... а при нас алтернатива няма! Или трябва да платя 4те тунела на витиня и след някоя година магистрален ТОЛ или да не ходя до Сф, защото стария път на Витиня вече не съществува, преди 2 год минавах беше кошмар, сега камионите, чийто трафик е изнесен там са го унищожили и тираджите псуват на умиране, щото не могат да изгават едни не 10тина км...

и те така... Плащай плащай и умри!
Мнението беше редактирано от benzy: 15 ноември 2018 - 19:10
Отговори

benzy снимка benzy 15 ноември 2018 - 19:29

 rocket_strike, на 15 ноември 2018 - 18:40, каза:

Туко що прочетох една от най-тъпите новини "Бюджетната комисия отхвърли ветото на президента върху данъчните закони" ...
Надявам се, дано тази бюджетна комисия водена от Менда Стоянова да не работи със застрахователните компании за вдигате на застраховките.


Деюре ми е все тая от вдигането на данъка - старата дето сега я кара бащата от 20 и няколко ще стане с данък 60 и няколко, а мойта "нова" ще е 40 и няколко - тия 100 лева няма да ме съборят

Дефакто обаче е свръх тъпо, защото искам да попитам с какво събираните 50-60 лева горник правят колата ми по-чиста или как я правят да руши пътищата по-малко. Как дефакто ме стимулират да си купя нова кола като за 5 години примерно вместо да спестя 300 лв за следваща кола ще съм им ги похарчил и като съчетаем с еко-такси, регистрации и бла бла едни 5-600 лева административни разходи при покупка на кола излиза, че вместо да ме стимулират да похарча хилядарка за по-нова кола те са ми я взели и са ме принудили да купя пореден още по-евтин трошляк...

А че Ментра е на калъп със застрахователите нмай ни най-малко съмнение. Лобитата са жестоки и парите, които се въртят зза "услуги" също :)
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 15 ноември 2018 - 19:29

Само едно не ми е ясно. Как поскъпването на данъците ще подобри въздуха? И то вниманието на замърсеният въздух е насочено в голямите градове, София, Пловдив и т.н. София се намира в котловина и дори да спрат да се движат всички стари дизели, то в зимният период ще продължава да има смог.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 ноември 2018 - 20:49

Навремето обвиняваха Кремиковци. Фалираха го и ни казаха, че вече е чисто. Сега обвиняват старите дизели. И никой не търси истинските причини, а идеята е да се събират повече пари, щото хазната празна бе, знаеш ли...
Отговори

benzy снимка benzy 15 ноември 2018 - 21:20

На пазара на труда мисля как да се вредя,
Менда нежно ми шепти: Ще работиш - без пари.
Работа, че две и три, тъй ще си намериш ти.
Няма да се пенсионираш, ще работиш без да спираш.

С много труд за без пари, конкурентен ще си ти !
За почивка не мисли, работи и работи.
Само с работа безкрай, ще фалираме Китай.
Ако вземеш, че умреш, ще отидеш , то се знай - във финансовия рай.

Ех, че радост ме обзе, ясно като две и две,
там във райските селения няма никви задължения.
Тока, парното, водата ще оставя на земята.
За какво са ти пари? Бачкай, бачкай и умри.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 ноември 2018 - 23:40

Цитат

Дефакто обаче е свръх тъпо, защото искам да попитам с какво събираните 50-60 лева горник правят колата ми по-чиста или как я правят да руши пътищата по-малко.



Бенз,
Ти не си разбрал (или може би си ) че тук изобщо не става дума колата ти колко е чиста. Да не казвам че леките автомобили НЕ рушат пътя. Или поне ако е както трябва- не го рушат те. Рушат го тежкотоварните.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 20 ноември 2018 - 20:38

Пътищата са калпаво направени. Камионите правят само коловози.
Дупките и пукнатините са от калпав асфалт или калпаво изпълнение.
Отговори

vekarata снимка vekarata 20 ноември 2018 - 22:05

 Стаевски, на 20 ноември 2018 - 20:38, каза:

Пътищата са калпаво направени. Камионите правят само коловози.
Дупките и пукнатините са от калпав асфалт или калпаво изпълнение.

Надо Федя,надо. https://www.youtube....h?v=d68EkUMgiB0
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 ноември 2018 - 05:42

Спокойно, казаха че няма да се вдига ДРАСТИЧНО!
Нали.. може да се вдигне едни 100-150 още, но ДРАСТИЧНО няма да е ...щом последните 100 лева (300 000 000 приходи отгоре) не бяха драстично.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 ноември 2018 - 05:44
Отговори

benzy снимка benzy 21 ноември 2018 - 18:50

Както винаги до сега плашеха с по 100 лева накрая вдигат с 20-30 и ние доволни, че ни се разминало... до следващия път. Сега просто най-нагло решиха да си дерат - почнаха от 1000 лв и в крайна сметка ще ги докарат до около 5-600 (ако не тая то до краяя на другата) ама ние пак ще сме доволни щото сме оттървали 1000дата...
Кучето попнякога си лае... ама кервана най-невъзмутимо си върви...
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 21 ноември 2018 - 19:59

Те, като са си намислили нещо да правят ще го направят. По един или друг начин ще започнат да лапат и то яко. Всичко започна от фалита на ЗД Олимпик, до тогава въобще никой нищо не мислеше за повишение на ГО-то.
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 ноември 2018 - 20:18

Четох темата два часа. Ама тя е от тия теми, дето се четат със седмици.
Ако въведат в действие измененията според мен ще печелят вносителите на коли. Никой няма да смее да купи вече стара кола, карана в БГ. И кой печели, разбира се Италианците.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg