Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Ъпгрейт на АГУ !

Agent 004 снимка Agent 004 08 юли 2006 - 10:20

Карам Астра Г 2001г. X16SZR (1,6 моно инжекц.) и изкам да напража нещо защото като пусна климатика и не мога изпреварвам :cen: Много е мудна !

Та се чудех дали в комбинация (JetSpark + Чип + Спортен Филтър) ще има ли ниакаква полужителна промяна във вървежа и разхода !

Очаквам вашите препоръки и мнениа за това как да ускоря малко тоя двигател без да го отварям !
Отговори

John снимка John 08 юли 2006 - 20:59

Щом караш на газ, ти си дал сам отговора всъщност, за Джетспарк като цяло 2/3 от отзивите са положителни, хубаво е да имаш ламбда-контрол за оптимизиране на сместа, спортния филтър също помага, също на мен ми помогна една добавка за масла МТ-10, според мен ми качи мощността с 5 коня поне. Продават я в Пловдив, но има представителство в София на ул. "Лидице" № 25, намира се след Първо районно втората пряка след сфетофара вляво в посока към Слатина (не съм ходил там).

А най-добрия начин за качване на мощността е смяната на тоя двигател с 2.0
:)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 юли 2006 - 21:16

Спортния филтър вдига много разхода на газ. Иначе идеята ти е добра.
Отговори

bugatti снимка bugatti 08 юли 2006 - 22:24

Shmortz, на Jul 8 2006, 09:16 PM, каза:

Спортния филтър вдига много разхода на газ. Иначе идеята ти е добра.
 

При мен със спортния филтър минавал 6км повече отколкото с обикновенния :)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 08 юли 2006 - 22:39

На Джетспарка като сложих чип и ми качи разхода на газ с 2 литра на 100 външно, а вървеше пак толкова :thu: Проблема е че устройството е съобразено със сток чипа и явно не се разбира с преправки :cen:

Може би чип + филтър без джетспарк по ще има ефект :cen:
Отговори

John снимка John 09 юли 2006 - 15:34

Нещо не разбирам - какво значи Джетспарк и отделно чип, какъв е тоя чип.
Мисля, че само едното ще е достатъчно.
Отговори

Agent 004 снимка Agent 004 09 юли 2006 - 18:28

John, на Jul 9 2006, 03:34 PM, каза:

Нещо не разбирам - какво значи Джетспарк и отделно чип, какъв е тоя чип.
Мисля, че само едното ще е достатъчно.
 



Понеже не разбирам дали няма да си пречат за това питам ! :cen:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 юли 2006 - 19:26

John, на Jul 9 2006, 04:34 PM, каза:

Нещо не разбирам - какво значи Джетспарк и отделно чип, какъв е тоя чип.
Мисля, че само едното ще е достатъчно.
 


чип казват на препрограмирането на ЕКУ.

Agent 004, на Jul 9 2006, 07:28 PM, каза:

John, на Jul 9 2006, 03:34 PM, каза:

Нещо не разбирам - какво значи Джетспарк и отделно чип, какъв е тоя чип.
Мисля, че само едното ще е достатъчно.
 



Понеже не разбирам дали няма да си пречат за това питам ! :cen:
 

Джетспарка прави изпреварване на запалването по-големо от това на бензин за да работи по-добре двигателя на газ понеже октановото число на LPG е около 105 октана. Ако и ЕКУ е така програмирано че да прави същото (така наречения чип), познай какво става - боза. За това или едното или другото, според мен Джетспарка е по-удачния вариант понеже работи само на газ и на бензин всичко си е нормално, а чипа прави така че изпреварването на запалването винаги е по-голямо и на бензин на двигателя има да му тропа аванса.
Отговори

Agent 004 снимка Agent 004 09 юли 2006 - 19:34

Цитат

Джетспарка прави изпреварване на запалването по-големо от това на бензин за да работи по-добре двигателя на газ понеже октановото число на LPG  е около 105 октана. Ако и ЕКУ е така програмирано че да прави същото (така наречения чип), познай какво става - боза. За това или едното или другото, според мен Джетспарка е по-удачния вариант понеже работи само на газ и на бензин всичко си е нормално, а чипа прави така че изпреварването на запалването винаги е по-голямо и на бензин на двигателя има да му тропа аванса.




Благодаря за инфото , а какво мислиш за спортния филтър като добавка на ДжетСпарка (смисъл да не му пречи) ?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 09 юли 2006 - 19:39

Не му пречи, обаче всичко което ще постигнеш с него е звук....разлика във вървежа няма ама грам :cen:
Обаче има вариант да ти се увличи разхода........
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 юли 2006 - 20:07

:cen: Точно така само се вдига разхода.
Отговори

krasi_69 снимка krasi_69 09 юли 2006 - 21:43

ако някой се двуоми дали да сложи jetspark му го препоръчвам. :cen: на кола ,на която центровката е фиксирана и не може де се променя-има ефект.ползвам го от 4 дни и за сега съм доволен.температурата е по ниска,разхода също,а колата е по пъргава.дано не е за кратко ,защото съдейки по външния му вид не вдъхва никакво доверие.за двигател ц20не на газ -става! :cen:
Отговори

John снимка John 09 юли 2006 - 23:03

А може ли да споделиш къде му е сервизчето на тоя, дето ти го монтира. Интересно ми е защо не ми отговори на мейла, дето му е даден на интернет-страницата. Явно съм му задал много неудобни въпроси. Аз показах една схема на аванс-процесор от руските сайтове на един приятел, дето по-разбира и той каза, че не е проблем човек да си го направи сам - трябва сам да си направиш само пътечките на печатната платка с киселина, другото са транзистори, диоди и съпротивления.
Отговори

maniaka_ns снимка maniaka_ns 09 юли 2006 - 23:14

Интересно ми е за тази добавка,за масла МТ-10 в пловдив каде се продава и на каква цена???????
Отговори

John снимка John 10 юли 2006 - 07:40

maniaka_ns, на Jul 10 2006, 12:14 AM, каза:

Интересно ми е за тази добавка,за масла МТ-10 в пловдив каде се продава и на каква цена???????
 


Магазина на фирмата е на ул. "Пере Тошев" №3. Намира се южно от ЖП линията. Има и някакви телефони (032) 77 15 79, 773749;

има и интернет сайт: www.javor.cjb.net

Продават и други неща за двигатели - за такива в нормално състояние и за износени и баща ми като е ходил, са го питали кво точно да му дадат. Тая МТ-10 е за нормални двигатели. Лично аз (и двигателя на Опела както изглежда) съм доволен от тая добавка. Цената е 25 лв.
Отговори

bubo_e снимка bubo_e 10 юли 2006 - 08:49

John, на Jul 9 2006, 11:03 PM, каза:

А може ли да споделиш къде му е сервизчето на тоя, дето ти го монтира. Интересно ми е защо не ми отговори на мейла, дето му е даден на интернет-страницата. Явно съм му задал много неудобни въпроси. Аз показах една схема на аванс-процесор от руските сайтове на един приятел, дето по-разбира и той каза, че не е проблем човек да си го направи сам - трябва сам да си направиш само пътечките на печатната платка с киселина, другото са транзистори, диоди и съпротивления.
 

И аз се интересувам от този JetSpark така, че споделайте къде може да се сложи и колко струва. А искам накой дето разбира да ми го сложи щото аз не разбира :cen:
Отговори

Оги снимка Оги 10 юли 2006 - 09:09

Agent 004, на Jul 8 2006, 10:20 AM, каза:

Карам Астра Г 2001г.  X16SZR (1,6 моно инжекц.) и изкам да напража нещо защото като пусна климатика и не мога изпреварвам  :cen:  Много е мудна !

Та се чудех дали в комбинация (JetSpark + Чип + Спортен Филтър) ще има ли ниакаква полужителна промяна във вървежа и разхода !

Очаквам вашите препоръки и мнениа за това как да ускоря малко тоя двигател без да го отварям  !
 


Човече, не искам да те отчайвам обаче на моно инжекция + газ каквото и да направиш все няма да върви. Аз на мойта и налях 1350 лв да изкарам 10-тина коня и ко ... пак има мноо коли дето не мога да ги дръпна ... пък и вече и свикнах и пак искам ОЩЕЕЕЕЕЕ
Отговори

Agent 004 снимка Agent 004 10 юли 2006 - 09:20

Цитат

Човече, не искам да те отчайвам обаче на моно инжекция + газ каквото и да направиш все няма да върви. Аз на мойта и налях 1350 лв да изкарам 10-тина коня и ко ... пак има мноо коли дето не мога да ги дръпна ... пък и вече и свикнах и пак искам ОЩЕЕЕЕЕЕ





Сподели какво си преработвал ? :cen:
Отговори

Оги снимка Оги 10 юли 2006 - 09:22

Ми ко, почти всичко съзможно без да отварям мотора ... чип, филтър, генерация :cen: без катализатор е ... или 320, 120, 900
Отговори

Agent 004 снимка Agent 004 10 юли 2006 - 09:26

Loz, на Jul 10 2006, 09:22 AM, каза:

Ми ко, почти всичко съзможно без да отварям мотора ... чип, филтър, генерация  :cen:  без катализатор е  ... или 320, 120, 900
 



Хубаво но тоя чип за газта ..... ? Колегите за JetSpark ме навиват ! :cen:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg