Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Опел Астра 1.6 75к.с. акумулатор-палене на студено

БГ233 снимка БГ233 20 февруари 2018 - 21:18

Здравейте, пътувах от Търново до София преди 10на дена, а ще се връщам другата седмица наобратно, но се притеснявам за следното нещо: ще станат 15/16 дена без да е карана колата(между двете пътувания)и се чудя дали ще идържи акумулатора, за да запаля. Досега е стояла в студеното най-много 10-12 дена и съм палил без проблем, но се притеснявам сега, защото го дават точно преди да си заминавам да застудява(там 25/26/27) - ще е под нулата, а акумулатора не е първа младост - на около 5-6 години е, но от друга страна Търново-София се е заредил на МАКС ! Чудих се дали да препалвам, но ако препаля или отида някъде наблизо - аз съм в града и най-много да възстановя тока от паленето..... та какво мислите ще запаля ли ?
Мнението беше редактирано от БГ233: 20 февруари 2018 - 21:19
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 февруари 2018 - 21:23

Свали го и го прибери на топло тогава със сигурност ще запалиш.
Отговори

БГ233 снимка БГ233 20 февруари 2018 - 21:32

 mrsch66, на 20 февруари 2018 - 21:23, каза:

Свали го и го прибери на топло тогава със сигурност ще запалиш.

Е да, но тя вече е стой 8-9 дена, та за кога да го свалям. Иначе си прав, но това е трябвало в началото. Аз не се притеснявах толкова дали ще запали, защото беше 3-4-5-6градуса, а другата седмица го дават 2 дена -5, -7 и затова почнах да го мисля, защото точно накрая непосредствено преди да замина, а едно е да палиш на -5, друго е на 5.
Отговори

benzy снимка benzy 22 февруари 2018 - 17:59

Ами запали я, покарай 20тина минути - половин час, направи си една разходка по околомръсното на софето и тогава го свали и прибери на топло. Ако ти е наред зареждането на теория за около 10 минути бръмчене криво ляво възстановяваш тока изразходван при паленето - за останалите 20тина все нещо ще си "добавил" и ще е по-добре от нищото...

вариянт Б, за да не береш страх, отиваш и купуваш един нов акумулатор утре и пей сърце. При 5-6 годишен така или иначе си на кантар. За нашите бензинки поне не трябва някой голям и скъп - за 100 лв ще имаш вече избор. То дали сега или след половин година все ще сменяш, не знам доколко си струва да трепериш всеки път като се качиш в колата дали ще палне и къде ще хартисаш по пътя (спреш да пикаеш някъде на връщане и айдеее...) кофти - аз лично бих се насилил да си реша проблема генерално.
Отговори

БГ233 снимка БГ233 23 февруари 2018 - 17:14

 benzy, на 22 февруари 2018 - 17:59, каза:

Ами запали я, покарай 20тина минути - половин час, направи си една разходка по околомръсното на софето и тогава го свали и прибери на топло. Ако ти е наред зареждането на теория за около 10 минути бръмчене криво ляво възстановяваш тока изразходван при паленето - за останалите 20тина все нещо ще си "добавил" и ще е по-добре от нищото...

вариянт Б, за да не береш страх, отиваш и купуваш един нов акумулатор утре и пей сърце. При 5-6 годишен така или иначе си на кантар. За нашите бензинки поне не трябва някой голям и скъп - за 100 лв ще имаш вече избор. То дали сега или след половин година все ще сменяш, не знам доколко си струва да трепериш всеки път като се качиш в колата дали ще палне и къде ще хартисаш по пътя (спреш да пикаеш някъде на връщане и айдеее...) кофти - аз лично бих се насилил да си реша проблема генерално.

Реших да не я препалвам и като стане време да тръгвам да се надяваме, че ще запали - това което става сега е ИЗКЛЮЧЕНИЕ, обикновено я карам по-често и не съм имал проблеми за 10на дена да не се кара макар и да е стар акумулатора...... мисля че ще запали ако не е от 1ви от 2ри път иначе мерси за съветите !
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 25 февруари 2018 - 14:39

Звучиш едно такова, кахърно, все едно ще палиш в някое затънтено сибирско село с две каруци и една шейна..
Да, батерията не ти е първа младост. Както вече те посъветваха колегите, свали си я и я подръж вкъщи. На твое място бих си купил едно портативно зарядно за акумулатори (в Лидл пускат чат-пат) - пазарът е залят! В рамките на до 40 лева можеш да си имаш нещо съвсем прилично. Ако нямаш качествени кабели - купи си. В крайна сметка тази кола си е твоя и със сигурност няма да са ти излишни. Онзи ден не успях да си намеря моите и купих нови: за 28 лева кабелите са супер.

Ако не ти се занимава да го сваляш и зареждаш, вярвам, че никой колега не би ти отказал ток с твои кабели.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 февруари 2018 - 15:48

Абе не разбрахте ли че автора е бедно студентче няма пари да я разкара за да зареди няма инструмент в колата и чака някоя Ванга да познае дали ще запали така че не му давайте акъл да си купи нов акумулатор или зарядно това си е сериозен разход.
Отговори

benzy снимка benzy 25 февруари 2018 - 19:38

Бе няма лошо, били сме бедни студентчета знаем как е... ама в крайна сметка ако искаш да караш кола трябва да си готов да похарчиш някой лев... и обикновено ако ги похарчиш превантивно си спестяваш по-големи разходи и ядове. За ме лично е безсмислено да даваш 30+ лева за портативно зарядно при условие, че за 80 и нещо може да имаш нов акумулатор и минимум 2-3 год да не го мислиш...

Най-малкото тая седмица я дават студена с минус много вечер, поне да го свали и да го прибере на топло за това пари не се искат.

И Колега, ако акумулатора ти издиша няма да имаш втори шанс, не палне ли от първото завъртане заряда ще падне и ще чуеш само едно клъц от стартера :icon_wink2: почти всеки го ял това зимата акомулатора пада от веднъж, няма значение дали го караш всеки ден или не - палиш сутринта без проблем, а след 2 часа опитваш и то няма ток и лампата за зареждане да светне.

Прибери го, провери го дали има течности и успех да се прибереш безаварийно :drinks:
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 26 февруари 2018 - 08:53

Зарядното за акумулатор е разумна инвестиция.
Все пак караме вече целогодишно на фарове и повечето от нас на къси разстояния. Пълно зареждане на батерията е практически невъзможно, освен ако не сте с някакъв друг алтернатор.

Всеки петък дозареждам в гаража. В багажника за всеки случай съм с кабели - зима е! Разбира се, всеки както си реши. Давам съвети. Който иска - взима. Който не иска - треперят му гащите.
Отговори

БГ233 снимка БГ233 28 февруари 2018 - 10:46

Предвид различни хора които писаха, студент алабала....... няма значение една кола и 1 човек в крайна сметка :D , та реших да не я препалвам, за да не се разбутва зарядът от както е бил зареден на МАКС и днес преди 1 час на -10 ЗАПАЛИХ !!!!!!!!! от 1ия път без никакви проблеми !!!

Поразрових се понеже не помня от кога точно е акумулатора и се оказа 2012та на Варта. на 6 години акумулатор, зареден на максимум и стоял 12 дена на температура 2-3-4 градуса и 2-3 дена на -10 и запали без проблем ! Даже ме учуди, защото преди при по-топло(да речем около 0та) съм въртяк повече. Сега дори стартера звучеше доста добре не някак си умряло и едва едва да върти, защото веднъж палих на -10 така преди 2г. и едва въртеше може би тогава самия акумулатор не е бил зареден добре, но 6г. не е малко и като нов запали !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg