Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на кола, трябва да купя още някой Опел :)

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 05 юни 2015 - 21:45

12-14 реален разход е много висок.говорим реален засичан- пълно до пълно. според мен дюзите ти нямат шанс да се оправят с добавка.Събираи пари за ремонт. Борда го остави за момента има доста кофти причини за грешни показания.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 юни 2015 - 02:52

http://prikachi.com/...77/8157777Z.png

http://prikachi.com/...78/8157778t.png

Нали така се гледат дюзите? Ако е така, значи това са показанията на празен ход и на около 3к обороти. Никога не съм имал проблеми с дюзи и не ми се е налагало да разучавам тоя проблем :( истината е, че имам надежда нещо друго да им бърка работата. Нямам идея как и защо, но колата работи твърде хубаво.
Отговори

gerov снимка gerov 07 юни 2015 - 08:03

Дюзите ти са перфектни!
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 юни 2015 - 15:15

Дюзите ти са в нормата, лошото е че всеки тестер дава каквото си иска, моите с оп кома са супер с боша едната е извън нормата с ауто ком са зле... незнам вече на какво да вярвам. истината е сваляне и стенд ама струва кинти , ето снимки на моите с две различни програми



, вече 5 резервоара съм издухал с кастрол тда 10мл на литър, за сега няма голяма промяна в нормите. За мен проблема с високия ти разхо не е в дюзите със сигурност. не е лошо да се пробва с нов дебитомер. във фиатския форум доста се бориха със едно стило със съшия проблем много гори всичко е в норми. накрая смениха дебитомера и от 10 градско падна на 7 , мотора е като нашия з19дт само че е едц15, малко по старо еку.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 12 юни 2015 - 20:14
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 юни 2015 - 09:23

Да кажа какво свърших:

Закарах колата в дизел център на БОШ. Сваляне, чистене, стенд, препрограмиране и всичко както си му е реда. 2 от дюзите преди това бягаха на празен ход и при подаване на газ рязко. Сложиха новите кодово и върнаха всичко по местата.

Скъпо начинание, но даде голям ефект. на празен ход в момента дава 0,6, а с климатик м/у 0,7 и 0,8. За 20 км дето я карах средния ми разход е 9 (при натискане), а бензиномера не се и помести (не съм свикнал с това. До сега за 20 км можеше да видиш ясно колко се е поместил ;) ). Няма и моментен разход от 399 при рязко потегляне. Казаха ми, че е възможно дпф-а да е позапушен, нищо че не дава индикации датчика му. Ако го махна щял да падне още разхода. Иначе всичко останало било супер по колата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 юни 2015 - 13:22

Колеги,

ново 20. Реших в обедната почивка да ида да проверя баба ми какво е сготвила. Качих се в колата (която беше на слънце) и пуснах прозорците и климатика, че не се живееше. По едно време се замислих, че трябва вече да е почнало да духа студено, а то направо си духаше топло. Климатик йок. Натиснах пробката на климатичната система и от там излезе малко въздух и толкова.

Във вторник сутрин като карах колата към БОШ имаше климатик. Сега какъв ми е въпроса:

Какво е общото между свалянето на дюзите и климатичнат инсталация? Да кажа, че на вкетратта скоро и правих ремонт на глава и след него нямаше фреон също. Преди това имаше, а след това като отидох да я пълня, не изпускаше. Напълних я и 3 месеца и работи климатика (прави 2 градуса във въздуховодите). Възможно ли е при сваляне на дюзи да се изпуска инцидентно фреон по някъв начин или горублянския селянин я е напълнил преди да ми я даде и сега просто си е дошло времето? Просто ми е странно в два случая да не остане никъв фреон. Ако беше малък теч, така че два месеца да работи климата, то сега щеше да има някъв фреон поне (два дни след като е работил и е духал доста студено).
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 12 юни 2015 - 20:19

колко ти излезна ремонта на дюзите? много ми се иска и аз да я направя тая процедура че едната ми е извън нормата. иначе при сваляне на дюзи не се пипа фреона. плюс това ако се прави нещо по климатичната система фреона не се изпуска във въздуха а се събира с климатична станция и се слага обратно в колата след ремонта, знаеш ли какви са глобите иначе... цял курс съм карал за тея клиатици и работа с парникови газове. в бош сервиз няма как да ти осерат климатика гаранция ти давам защото работя в такъв макар че не сме бош дизел, но правилата са за всички от целия бранд и няма лабаво. явно си имал теч и просто са ти го заредили преди да я купиш
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 юни 2015 - 08:49

Имаш лично за цените.

Относно климатиците, имам опит с тях и знам, но просто ми е странно как и на двете коли ми се случи едно и също. А по-странно е, че деня като я карах имаше фреон и пускаше компресора (че даже духаше и студено), а 36 часа по-късно нямаше и капчица. Същото беше и при вектрата :( ако за 2/ 12 месеца ти изтича 750 грама, как изтичат примерно 400 за един ден?

Иначе и аз разбирам, че на теория е невъзможно :) Питах, ако на някой му се е случвало и е разбрал причината.

Поздрави
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 15 юни 2015 - 20:42

 Ne6to Smisleno, на 15 юни 2015 - 08:49, каза:

Имаш лично за цените.

Относно климатиците, имам опит с тях и знам, но просто ми е странно как и на двете коли ми се случи едно и също. А по-странно е, че деня като я карах имаше фреон и пускаше компресора (че даже духаше и студено), а 36 часа по-късно нямаше и капчица. Същото беше и при вектрата :( ако за 2/ 12 месеца ти изтича 750 грама, как изтичат примерно 400 за един ден?

Иначе и аз разбирам, че на теория е невъзможно :) Питах, ако на някой му се е случвало и е разбрал причината.

Поздрави

Може да се е появил друг теч не се знае. сподели какво стана с разхода след ремонта на дюзите
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 юни 2015 - 07:09

 Nerven_Hamster, на 15 юни 2015 - 20:42, каза:

Може да се е появил друг теч не се знае. сподели какво стана с разхода след ремонта на дюзите


Много ми е "малка извадката". Карал съм колата само 40/50 км, защото няма климатик и си карам вектрата. Въпреки това осезаемо харчи мнооого по-малко. Стрелката почти не се е поместила, а преди това хвърчеше по бензиномера. Точно засичане ще мога да кажа като направя пълно до пъло. Сега харчи по мое наблюдение колкото трябва.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 юни 2015 - 19:56

Колеги,

Разхода се нормализира. Към 9 (градско) средно, при зверско каране. До тук добре.

Почнах да боря проблема с климатика. Оказа се, че има 420 грама фреон (пичше че събира 450), което за мен е повече от добре. Напълнихме я на ново и вече има 450. Компресора работи. Пуска се механично, ако му се подаде директно захранване. Релетата видимо са здрави, както и бушоните. Пробвах с нов пресостат, защото изглеждаше единствената опция, но нямаше разлика. Върнах стария.

Като се подаде директно захранвене на компресора, перките не се пускат и много бързо дига налягането, а не пуска перките. Няма никакви грешки по колата.

Дори при махната букса на пресостата и на компресора, не записва никаква грешка.

Дайте някаква насока. Направо съм шашнат :(
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 28 юни 2015 - 07:26

Влез в климатика с оп кома и виж наляганията там как са , виж има ли команда за пускане на компресора и команда за перките, на мен ми прилича на липса на захранване виж и бушоните за перките инея големите
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 28 юни 2015 - 07:27
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 юни 2015 - 09:56

 Nerven_Hamster, на 28 юни 2015 - 07:26, каза:

Влез в климатика с оп кома и виж наляганията там как са , виж има ли команда за пускане на компресора и команда за перките, на мен ми прилича на липса на захранване виж и бушоните за перките инея големите


Не може да се свърже с климат контрола. Никакви данни не виждам (свързани с климатика). Всички бушони са премерени.

Аз почвам да си мисля за копчето с което се пуска климатика. Когато го натисна диодчето му светва, но нищо не тръгва.

Колата е с климатик и с БИД дисплей (може да поддържа автоматично температура но не е баш климатроник и компресора се пуска от хардуерно копче, не от борд компа).
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 28 юни 2015 - 13:34

Значи не си с климатроник, щом диода светва няма да е проблема в копчето. влез в сим модула и виж няма ли инфо за компресора дали е пуснат. или в преданта централна електроника все някъде трябва да има инфо, може и в мотора да е.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юни 2015 - 20:05

 Nerven_Hamster, на 28 юни 2015 - 13:34, каза:

Значи не си с климатроник, щом диода светва няма да е проблема в копчето. влез в сим модула и виж няма ли инфо за компресора дали е пуснат. или в преданта централна електроника все някъде трябва да има инфо, може и в мотора да е.


Благодаря колега!!!!!!!!!!

Проблема е решен. В ЕЦУ-то на двидателя в програминг има опция за климатичния компресор. Възможностите са 3. Едното е дизейбъл (както беше моя), а другото са двата възможни вида включвания на компресора. Нямам идея защо са го спрели в БОШ сервиза, но ми разказаха играта докато го намеря. Да не говорим, че първо се уверих, че всяко друго компонентче в климатичната система работи, което беше страшен зор :( Има много места в много модули, където има опции да конфигурираш вида на климатика (EEC и SAC). Това беше много тегаво, защото пробвах 1000 комбинации докато не го подкарах.

Благодаря още веднъж и поздрави
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 29 юни 2015 - 21:03

 Ne6to Smisleno, на 29 юни 2015 - 20:05, каза:

Благодаря колега!!!!!!!!!!

Проблема е решен. В ЕЦУ-то на двидателя в програминг има опция за климатичния компресор. Възможностите са 3. Едното е дизейбъл (както беше моя), а другото са двата възможни вида включвания на компресора. Нямам идея защо са го спрели в БОШ сервиза, но ми разказаха играта докато го намеря. Да не говорим, че първо се уверих, че всяко друго компонентче в климатичната система работи, което беше страшен зор :( Има много места в много модули, където има опции да конфигурираш вида на климатика (EEC и SAC). Това беше много тегаво, защото пробвах 1000 комбинации докато не го подкарах.

Благодаря още веднъж и поздрави


ами малко ме съмнява някои да си е играл да го спира ама знае ли се какво се е наложило да правят, иначе за протокола някои функции са ми дисеибъл ама си работят, като дневните светлини и задната чистачка, може нещо да се е ошашкала централната електроника кои знае... важното е че работи вече.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 юли 2015 - 20:45

Колеги,

Решил съм проблема, но друг път. Няма климатик пак. Прегледах всичко 100 пъти. В момента е активиран компресора със съединител (както работеше в понеделник). Единственото нещо дето ме притеснява е:

http://prikachi.com/...62/8208762g.png

Evaporative Temperature -40 C. Кой датчик го казва това, къде мога да го намеря и как да му е'. майката?

Развитие:

Закарах колата в при човек, който ги разбира опелите. Премери, разгледа, видя... имало изгорял предпазител. Сменил го и пак изгорял. Обади ми се и каза, че електромагнитния клапан (шайба) на компресора или там както се казва е за смяна. Смени го и в момента или поне за момента всичко работи ток и жица. Интересното е, че в събота мерихме с момчето дето прави климатици всичко по отделно и всичко си работеше, а в понеделник дори подкарах климатика като го активирах софтуерно. Явно е тръгнало и работило от време на време или има друга причина, която още не си е казала.

Взех и добавка за честата регенерация на ДПФ-а. Ще пиша каква е (ако върши работа), защото на доста хора ще им е интересно.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 юли 2015 - 20:35
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 04 юли 2015 - 21:47

Сменяй съединителя чест проблем е. това за дпф-а малко ме съмнява да стане с добавка, софтуерно премахване му е майката но в момента съм страшно разочарован от маднес и от адлер вече като цяло в бг няма кои да ти махне дпф-а без да ти прецака компа, до сега работиха страхотно но се оказа че като махат дпф-а софтуерно прецакват паметта за повреди и колата не записва никакви грешки в мотора и като спре да върви или да пали няма грешки после иди разбери от какво е. с едно волво 3 дни си играх докато разбера какво са правили маднеса и защо няма грешки никъде а колата е мъртвец. така че хубаво прецени дали да го режат...
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 юли 2015 - 23:37

Съединителя/шайба е болка на всички Х-та (като алтернатора).ДПФ-а трябва да ти го прави сигурен човек,защото дървото после ще е голямо.Маднес са наливачи на софтуер,нищо повече.Адлер...само виж колко прЪвописни грешки имат в сайта.За пари могат всичко...

Пп във един друг форум един човек я похвали доста сериозно.Живее в немско и премахването не му е вариант.Най-вероятно си взел Бардал.


Цитат

Европейските норми за вредни емисии непрекъснато стават все по-строги.
За тяхното спазване водещите производители на дизелови автомобили са принудени да използват в колите си филтър за твърди частици, познат още като FAP и DPF . Този филтър гарантира спазването на EURO4 (и по-строги) норми.
За съжаление, филтрите за твърди частици имат своите недостатъци. Всеки такъв филтър има живот около 120 000 -140 000 км, след което трябва да бъде сменен. Ако не смените филтъра, колата влиза в сервизен режим на работа, губи мощност, едва върви и има опастност от повреда на турбокомпресора, породена от запушването на изпускателната система. Смяната на този филтър варира межу 4000 и 9000 лева ! Ако просто махнете въпросния филтър от колата си , автомобила е програмиран да улавя липсата на филтъра и започва да работи в сервизен режим. Екипът на ADLER AUTO може да ви предложи евтино комплексно решение на проблема с FAP и DPF филтрите. Ние ще програмираме така автомобилът ви, че след механичното отстраняване на филтъра, автомобилът ще работи без никакви странични ефекти и няма да забелязва липсата на филтър. След нашата намеса колата НЯМА да пуши повече от преди , мощността дори леко нараства, а вие освен че пестите няколко хиляди лева, вече ще сте спокойни и никога този автомобил няма да има подобен проблем.


:knee: ОпасТна работа...Някой 3-то класник е писал сАчинение :mhihi:
Мнението беше редактирано от DanZKi: 04 юли 2015 - 23:52
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юли 2015 - 09:19

Шайбата е сменена и за момента всичко работи. Явно тя ме е разигравала така. Вчера се повозих извънградско и съм относително доволен. 6,5 разход, при условие, че карах на 5-та в обороти (не ползвах 6-та), за да чистя ДПФ-а. Добре се държи на пътя при висока скорост, но очаквах повече от тия огромни гуми. В началото на Септември ще сменя ангренажа и още една смяна на масло и се надявам да не излизат нови изненади :)

Ако ДПФ-а прави проблеми ще го махам, но според мен има още ресутрс. Най-вероятно ги прави тия мизерии от това, че колата не е била карана доста време докато я купя. Ако направя 1000 км. градско без регенерация, ще пиша името на добавката.

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg