Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Горивен филтър

vekarata снимка vekarata 18 август 2013 - 12:50

Колеги,случи ми се нещо странно.Сменях масло на Зафира CNG-2003 г.и реших да сменя и филтъра за бензин,но не успяха да го открият.Казаха,че сигурно няма.Според мен не е възможно да няма.Моля,ако има да ми дадете по-подробни указания къде се намира./ако може снимка/Благодаря
Отговори

ГостVardata_* 18 август 2013 - 13:00

Ами сигурно е до резервоара отзад отдолу на купето.Няма вариант да няма горивен филтър
Отговори

vekarata снимка vekarata 18 август 2013 - 14:35

 Vardata, на 18 август 2013 - 13:00, каза:

Ами сигурно е до резервоара отзад отдолу на купето.Няма вариант да няма горивен филтър

Отваряха предпазната кутия отдолу където са бутилките и резорвара и казаха,че няма там филтър.
Отговори

rodjar снимка rodjar 18 август 2013 - 15:38

погледни под прага на вратата зад шофйора поне на астра г е там
Мнението беше редактирано от rodjar: 18 август 2013 - 15:38
Отговори

vekarata снимка vekarata 20 август 2013 - 07:04

Питах таксиметров шофьор който има такава кола и ми каза,че няма филтър.Има вградена цедка в резорвара.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 20 август 2013 - 10:31

Всички бензинови помпи(вътрешни) имат в кошницата цедка!
Отговори

vekarata снимка vekarata 20 август 2013 - 22:21

 ^_fenixa_^, на 20 август 2013 - 10:31, каза:

Всички бензинови помпи(вътрешни) имат в кошницата цедка!

Това означава ли,че колата няма филтър?
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 21 август 2013 - 20:56

Колега, не съм запознат с твоят автомобил, но по-прицип трябва да има бензинов филтър. Вярно, на метан или на газ като е почти не се кара на бензин, но според мен едва ли на немеца ще му досвиднее за 2евро, щото на него с отстъпки и т.н. да не му излиза и под 2 евро този филтър... Според мен трябва да е отдоло някъде, но в краен случай - огледайте и двигателния отсег. Не е кой знае колко непроследимо. По-прицип мисля, че трябва да ти е с бързи връзки или скоби - мисълта ми е - виж има ли някъде снадка или преправяне, ако има може предишният собственик да го е махнал. А дори и да няма - не пречи според мен да се сложи допълнително, даже е добра инвестиция.
Отговори

vekarata снимка vekarata 22 август 2013 - 08:38

Прав си колега,че трябва да има.Не им се търси от долу.Вижда им се трудно и отказват.Аз съм с инсулт и сам не се справям.Ще мисля как да го открия.Благодаря на всички за съветите.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 25 август 2013 - 19:22

Колега попитах един приятел - майсторче. Той ми каза, че имало варянт да ти е вградена заедно с кошницата и цедката и се купува комплект за около 700лв... Каза, че зафирите се правили за източна и западна европа по различен начин, но не разбрах къде - кой варянт е... Набързо го препитах и това е, което мога да кажа, че съм разбрал... Успех!
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 25 август 2013 - 19:35

 rodjar, на 18 август 2013 - 15:38, каза:

погледни под прага на вратата зад шофйора поне на астра г е там



На моята вектра е под прага на задна дясна врата, непосредствено след резервоара.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg