Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с температурен датчик на охладителната течност

Дамян Цочев снимка Дамян Цочев 11 юли 2016 - 20:05

Здравейте
наскоро започна да ми свети лампата Check Engine и след диагностика се установиха две грешки P0115 и P0125. След смяна и на двата датчика и нова диагностика P0115 продължи да съществува като изписваше проблем по веригата. След замервания на съпротивленията нова смяна на този датчик нещата нямат промяна. Моля ако пропускам нещо (друг датчик по веригата ,някоя манипулация или каквото и да е предложение ) пишете че вече не ми стига акъл какво да правя.Благодаря предварително!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 юли 2016 - 20:09

А след като пише, че е от веригата, то защо заменяш пак датчик?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 юли 2016 - 09:00

Премери кабелите. Да не дават късо или да не са прекъснати. А какви са показанията на тоя датчик? - 40 или +200 градуса? Като видиш това веднага ще разбереш от къде е проблема.
Отговори

Дамян Цочев снимка Дамян Цочев 12 юли 2016 - 14:47

 Ne6to Smisleno, на 12 юли 2016 - 09:00, каза:

Премери кабелите. Да не дават късо или да не са прекъснати. А какви са показанията на тоя датчик? - 40 или +200 градуса? Като видиш това веднага ще разбереш от къде е проблема.

-50 градуса дава като показания и кабелите докъдето можах да ги проследя нямаха прекъснато
Отговори

Дамян Цочев снимка Дамян Цочев 12 юли 2016 - 14:53

 IvailoM, на 11 юли 2016 - 20:09, каза:

А след като пише, че е от веригата, то защо заменяш пак датчик?

защото съм проверил всичко може да провери с измервателен уред и за замерването съм ходил в ел. сервиз където се предполага че са си свършили работата и накрая все едно и също се получава p0115
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 юли 2016 - 16:42

Ето това ще ти даде насоки. + 200 значи късо, а - 40 значи тотална липса на датчика. След като си сигурен, че датчика работи и инсталацията е здрава, значи търси проблема някъде около компа. Провери дали съответно няма прекъснат кабел до там или буксата в която влизат тези кабели дали е наред.
Отговори

Дамян Цочев снимка Дамян Цочев 12 юли 2016 - 20:47

 Ne6to Smisleno, на 12 юли 2016 - 16:42, каза:

Ето това ще ти даде насоки. + 200 значи късо, а - 40 значи тотална липса на датчика. След като си сигурен, че датчика работи и инсталацията е здрава, значи търси проблема някъде около компа. Провери дали съответно няма прекъснат кабел до там или буксата в която влизат тези кабели дали е наред.

днес след поредната диагностика излиза още нещо температура на входящия въздух 727 градуса но индикаций за други повреди няма. Май отива за части тая кола :surrender:
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 12 юли 2016 - 21:17

Възможно е компа да прави всички тези проблеми!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg