Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за спортни въздушни филтри

BiserRs снимка BiserRs 21 юли 2011 - 13:36

Фабрично е панелен с кутия.
Отговори

ГостuBAHOB-0102_* 21 юли 2011 - 13:39

 BiserRs, на 21 юли 2011 - 13:36, каза:

Фабрично е панелен с кутия.

Добрр. Ясно това исках да знам.. Благодаря.
Отговори

Astra GL 1.4i снимка Astra GL 1.4i 12 октомври 2011 - 20:03

Абе колега TurboManiak вярваш ли че ако ефекта беше толкова отрицателен щяха всички спортни коли в всяко 1 състезание да карат с такива? Това как ще ми го обясниш? И още нещо според мене иди си направи диагностика на мотора за това гаснене стига приказвйте глупости че от 1 филтър ще ви гасне мотора?! а за това глъхнене при рязко подаване на гас, при мен го имаше преди да сложа спортния филтър а сега го няма + това нямам никаква изолация щото чакам 1 нов филтър. така че ако при тебе не е станало слагай Turbo-то и давай газ!




да ви кажа и при мен имаше гаснене но след поставянето на спортния филтър всичко се оправи на старта е по пъргава но за топ скороста е по малка с 20 километра ,преди макс вдигах 210 а сега повече от 180 190 немога колата ми е комби C14 NZ .Знам че двигателя е слаб но е факт...
Отговори

vaniuuu снимка vaniuuu 05 декември 2011 - 23:54

здравейте. това което искам да ви питам да не е за тук но е нещо доста простичко. та въпроса ми е. тръбата която влиза във кутията на въздушния филтър защо има дупка отдолу??
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 06 декември 2011 - 20:50

 Astra GL 1.4i, на 12 октомври 2011 - 20:03, каза:

да ви кажа и при мен имаше гаснене но след поставянето на спортния филтър всичко се оправи на старта е по пъргава но за топ скороста е по малка с 20 километра ,преди макс вдигах 210 а сега повече от 180 190 немога колата ми е комби C14 NZ .Знам че двигателя е слаб но е факт...


И един мърмот завива шоколада в станиол.... :61: :rofl:
Отговори

ГостCorsay_* 16 януари 2012 - 19:16

Здравей колега.Преди два дена колата ми почна да предрьпва на 3-та и после след като я огасих нещеше да запали и я закарах на майстор вкара я на компа за диагностика и излезе от кислородния дачик (дебитомера) изкара буксата изтри грешката и се оправи после.А преди бях сьс спортен филтьр обикновена за 25 лева :biggrin: и си мисля че е от филтьра май не разбирам много много но така предполагам.
Отговори

Гостkoravia_* 29 януари 2012 - 21:52

 VectraGT, на 19 април 2005 - 14:43, каза:

Абе какви са тея приказки че спортния филтър спъвал двг-то ваобще не мога да ви разбера! как може едно нещо което ти усигурява по-бърз достъп на въздъуха(който е основен за горенето) да ти спъне или обърка двг-то?!? Мислете малко преди да ги пишете тея небивалици!

братле не изкам да те попарвам ама има и тоя вариант,със спортен филтър не само да си спъва6 колата,ами и да ти погорва повече за съштото вървене.
Отговори

Владко снимка Владко 21 февруари 2012 - 02:27

 Astra GL 1.4i, на 12 октомври 2011 - 20:03, каза:

Абе колега TurboManiak вярваш ли че ако ефекта беше толкова отрицателен щяха всички спортни коли в всяко 1 състезание да карат с такива? Това как ще ми го обясниш?



Отговора е елемтарен, просто не е така, доста голяма част от истинските коли са с кутии :)
Има няколко причини хората да ползват конуси:
-Нямаш пари или не ти е позволено да слагаш дросели
-Освобождаваш място в коша
-Повечето конуси са универсални и винаги можеш да намериш някакъв
Но дори и да караш с конус, било то по твое желание или не винаги има предвиден въздуховод и приток на свеж въздух- нещо, което почти никой дето слага такъв филтър в нормалната си кола не прави.

П.С. С тая астра ще вдигнеш 210 точно никога :)
Отговори

Street Players club снимка Street Players club 06 март 2012 - 18:52

здравеите колеги аз искам да си купя спортен филтър но не знам дали 6те подобри варвенето на колата или обратното.като чета за кво става вапрос и се замислям за този спортен филтър.но някои ако може да ми обясни тва нещо за изолирането за вкарането на топал въздух ще сам благодарен.защото не само искам спортен филтър но и да го направя както трябва!
Отговори

kr1sh0 снимка kr1sh0 13 март 2012 - 15:28

Ще има ефект колега конуса. При мен на VW-то има, но колата се кара предимно на газ. Падна ми и разхода мъничко.
Това за изолирането се нарича Cold Air Intake - има различни вариянти- Или прокарваш тръба с конуса по-напреде (например зад фара или някъде дето има място), или изолираш конусния филтър с цел да смуче само студен въздух, без да дърпа топъл от двигателя.
Отговори

Simeon_ снимка Simeon_ 19 март 2012 - 17:40

A аз да попитам ако сложа панелен спортен филтър на К&N + по-широка тръба за входящия въздух ще има ли ефект? И дали такъв филтър може да навреди на двигателя ми? :flag:
Отговори

spusak снимка spusak 03 април 2012 - 17:20

Привет, колеги!
Преди време в едно от специализираните предавания за автомобили показаха един проект. Смениха филтъра със спортен и изцяло спортна генерация. Ефекта бе по-МАЛКА мощност от преди промените с 18 к.с. Обяснението бе, че компютъра е настроен за оптимална работа с оригиналните филтър, колектори и гърнета. След това й направиха чип тунинг (настроиха компа спрямо направените промени и естествено тогава ефекта с увеличаване на мощността бе налице. Така, че имайте едно наум с измененията които правите за да не се получи да влошите работата на двигателя си. Както един колега от форума бе писал, че му намаляла максималната скорост. Естествено, като си е влошил качеството на гориво-въздушната смес.
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 03 април 2012 - 18:06

И това не е лошо ...

Публикувано изображение
Отговори

banski starec снимка banski starec 05 април 2012 - 15:25

 spusak, на 03 април 2012 - 17:20, каза:

Привет, колеги!
Преди време в едно от специализираните предавания за автомобили показаха един проект. Смениха филтъра със спортен и изцяло спортна генерация. Ефекта бе по-МАЛКА мощност от преди промените с 18 к.с. Обяснението бе, че компютъра е настроен за оптимална работа с оригиналните филтър, колектори и гърнета. След това й направиха чип тунинг (настроиха компа спрямо направените промени и естествено тогава ефекта с увеличаване на мощността бе налице. Така, че имайте едно наум с измененията които правите за да не се получи да влошите работата на двигателя си. Както един колега от форума бе писал, че му намаляла максималната скорост. Естествено, като си е влошил качеството на гориво-въздушната смес.


Това не е вярно! Става въпрос за Импреза ВРХ "Да продадеш колата си". Първото което е, че мериха мощността на колелата (на Дино стенд) и показа нещо от рода на 200 к.с. след промените (преди това не са мерили и могат само да гадаят колко са били) , което ми се струва абсолютно в реда на нещата при положение че мотора има 220 к.с. стандартно. Второ след чипа показа 240 к.с. на колела което също е абсолютно нормално за турбо двигател с нова генерация и чип.
За колегата с 210 км/ч... Не знам как е успял да развие такава скорост, то си е негова работа де.... но за да му намалее макс. скорост със конусен филтър или никога не го е чистил или така го е поставил че е удушил мотора..Не може с по голям дебит въздух (какъвто е смисъла на тия филтри) да получаваш по малко мощност, това го казвам със сигурност за бензинов двг с електронно управление. Просто е невъзможно компютъра с едната му торба датчици да отчитат повече въздух и същевременно да пускат по малко гориво....При газта не знам, вероятно е да се получават подобни проблеми
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 06 април 2012 - 11:52

 Simeon_, на 19 март 2012 - 17:40, каза:

A аз да попитам ако сложа панелен спортен филтър на К&N + по-широка тръба за входящия въздух ще има ли ефект? И дали такъв филтър може да навреди на двигателя ми? :flag:

Колега с колкото и монтьори и 'тунингари' да съм говорил - всички са на мнение, че когато се говори за спортен филтър - панелен, като се модва филтърната кутия(по-голяма тръба изнесена да смуче студен въздух от вън, било то отдоло или отпред) или изнесен конусен филтър, така че да е на директен показ. Примерно зад маската или там където има студена въздушна струя. Смученето на топъл въздух от двигателя може да се намали като се остави преграда между филтъра и мотора, било то стената на долната част на филтърната кутия, като пречещите се изрязват или се моделира нещо друго...
Отговори

Lumpy снимка Lumpy 03 юни 2012 - 07:57

От няколко дена съм с K&N филтър - панелен, не исках да правя промени по колата. Мога да кажа, че има разлика и колата се наема по-добре от по-ниски обороти - "диша по-добре". За вдигане на конски сили....аз лично не го определям като такова :) Иначе тръбата която влиза в кутията на филтъра е една от там има една друга в самата кутия?! Нейната роля каква е? Да подава въздуха по-силно? Мислех си да я махна, дали ще има още по-голям ефект от това, или въздухът който влиза в кутията ще се разсее и няма да има + ефект.
Отговори

Nick Zappa снимка Nick Zappa 20 юли 2012 - 16:29

НЯКОЛКО ЛИЧНИ НАБЛЮДЕНИЯ относно "спортните" въздушни филтри:
1. ПО-ДОБРАТА МАРКА: K&N FILTERS
2. За безиновите атмосферни двигатели около 2.0 - 2.2 литра 140-160 к.с ефектът е около 1/100 л. понижен разход и около 5 к.с. добавена мощност. По добър "респонс" а педала на газта (усещане за пъргавост на автомобила). Колкото до промяна на звука на двигателя - не съм забелязал такв.
3. По-удобният и практичен вариант е да се монтира определеният по каталог филтър предвиден да пасне на оригиналната въздушна кутия. В подкрепа на това два довода - когато се наложи да го миете можете да си поставите временно старият обикновен филтър (ако сте си сложили конусен филтър на мястото на кутията, нещата стават сложни...нали се сещате!). Второто е, че ако монтирате конусен филтър, задължително трябва да подсигурите конструктивно постоянна въздушна струя към филтъра, т.е. да си "отворите" т.н. "пощенска кутия" на предния капак. (доста сложна и скъпа процедура) В крайна сметка ако площа на оригиналният размер на филтъра пасващ на кутията е същият или близо до този на конусният, т.е. постъпващият въздух е с еднакво количество, то определено филтърът за кутия е предпочитаният вариант.
При други равни условия преимуществото на К&N филтрите е впечатлвяващо по-доброто пропускане на въздух, както и много по-доброто прахо задържане/пресяване, което води и до по-добрата работа и съхранение на двигателя.
Мисля, че инвестицията си заслужава. Аз лично съм го пробвал на старата си Вектра Б 2.0 16v-бензин, както и на новата - 2.2 16v DIRECT GTS. Цената е 174 лв. с ДДС в ИМПАС-56 на бул. "Черни Връх". (аз от там съм си ги купувал)
В комбинация с адекватен лек чип тунинг и "спортен" филтър, гарантирано ще усетите приятна разлика, но не си въобразаявайте, че автомобилът ви ще стане достоен за Формула 1 :icon_wink2:
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 26 февруари 2013 - 16:04

Отличен пост колега Nick Zappa!
Аз обаче имам по-различен въпрос. При промяна на въздушната струя или количеството кислород този дебитомер, предполагам би трябвало да отчете грешка или се лъжа? С Z18XE съм и ми е любопитно как ще подейства един такъф филтър на двигателя? Някой ако има опит нека да сподели!

П.С. Чел съм, че наистина се получава разлика в резпонза и работата на мотора и без чипове. Другото което ме интересува е заслужава ли си? Цялото това занимаване, миене незнам си кво още, на тая цена?
Отговори

gogata1982 снимка gogata1982 14 юли 2014 - 17:21

След 1100 км мога да изкажа мнение за спортен филтър на x20xev в купе на вектра б . От както съм купил колата се чудих защо тази кола е толкова спъната при потегляне ( още се чудя ама прочетох за 12 кг маховик ...) . Филтъра който закупих от колега е марка ФК и мога да кажа само хубави неща ...колата отлепя доста по лесно , набира по приятно ...резултата е положителен при мен ! Надявам се скоро да сложа и изпускателен колектор от c20xe ( като намеря кой да ми го направи и монтира ) и се моля съвсем да живне мотора :)
Мнението беше редактирано от gogata1982: 14 юли 2014 - 17:24
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 септември 2014 - 13:01

Колата и мотора от профила ми, трябва ми въздух. Не мисля да сменявам оригиналната филтърна кутия, само ще взема въздухозаборна тръба от VECTRA C. Извадил съм вече тръбите в самата кутия (и горна и долна).

Въпрос: при това положение, какво е по-добре - панелен филтър, или конус в кутията !?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg