Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Въпрос за колони

espero2000 снимка espero2000 04 март 2008 - 01:11

Има ли смъсъл да взимам тези колони за задни при положение че нямам намерение да слагам субуфер
http://www.dekom.bg/index.php?page=product...5af4501fa8d78fc
Мерси
Отговори

rusnache снимка rusnache 05 март 2008 - 02:10

За вратите са окей, но не очаквай чудеса, никога няма да свирят ниско и вярно.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 05 март 2008 - 17:58

 rusnache, на Mar 5 2008, 01:10 AM, каза:

За вратите са окей, но не очаквай чудеса, никога няма да свирят ниско и вярно.


Мерси за отговора само да те питам според теб на двуврат седан със Pioneer DEH2900 - какви колони да му сложа като предните са във вратите а задните на кората зад седалките - като се има в предвид че не съм музикален маняк и не гоня нито мощ нито качество а просто искам приятно звучене - за четирите колони съм приготвил около 100 до 150лв

Мерси за вниманието
Отговори

rusnache снимка rusnache 05 март 2008 - 19:10

 espero2000, на Mar 5 2008, 04:58 PM, каза:

 rusnache, на Mar 5 2008, 01:10 AM, каза:

За вратите са окей, но не очаквай чудеса, никога няма да свирят ниско и вярно.


Мерси за отговора само да те питам според теб на двуврат седан със Pioneer DEH2900 - какви колони да му сложа като предните са във вратите а задните на кората зад седалките - като се има в предвид че не съм музикален маняк и не гоня нито мощ нито качество а просто искам приятно звучене - за четирите колони съм приготвил около 100 до 150лв

Мерси за вниманието



Хмммм, подозирам, че от пред си 16.5см, а от зад на кората. Значи просто с тези 150лв няма как да стане. Единия вариант е да си вземеш за от пред компонентна нисък клас, нещо за 150-160лв. Примерно някой Alpine. После да посъбереш пари и да си вземеш елипси за от зад. Идеята е, че коаксиалки няма да ти свършат работа понеже са всичко на куп и високите и средите ще останат глухи долу в краката.
Компонентната е окей, слагаш мидбасите във вратите, а високите насочени на таблото. А и подозирам, че трябва и фланци да си вземеш от Авител или някаде другаде за да можеш да смениш говорителите.
Alpine SPE-17CS е идеален за целта ти, дори на първо време ще преживееш липсата на задна линия незабележимо. В последствие събери 130-150лв още и си вземи елипси.

Просто повярвай ми, за под 300лв 4 говорителя е много трудно да намериш, а пък да си купиш нещо което ще слушаш и ще те дразни мисля, че няма смисъл.
Отговори

nd_nikolov снимка nd_nikolov 05 март 2008 - 21:10

Според мен си намери оригинални, не можеш да излъжеш цял иститут инженери.Ще направиш компромис на качеството, за сметка на силата на звука.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 март 2008 - 21:24

 nd_nikolov, на Mar 5 2008, 08:10 PM, каза:

Според мен си намери оригинални, не можеш да излъжеш цял иститут инженери.Ще направиш компромис на качеството, за сметка на силата на звука.


Има нещо такова... аз смених оригиналните, че "леко" се бяха избушили и сега на моменти ми иде да си отскубна вратата и да я метна някъде...
Поради простия факт, че съм с колони само отпред резултатът беше плачевен :newsm05_41:
Отговори

espero2000 снимка espero2000 05 март 2008 - 22:53

Здравеите
За варянта с оригиналните колони забравете защото оригинално колата е само с една колонка по средата на таблото все пак годината е далечната 1976
А относно евтините колони няма как да ме дразнят особено поради причината че нямам претенции да съм меломан и вероятно трудно ще усетя разликата във свиренето между колони от 150 и 300лв освен това при движение с повече от 80км.ч шумовете от двигателя и вятъра взимат превес над музиката
За това ще се радвам ако може да ми предложите нещо около тези пари което да е правилно съчетано като честоти между предните и задните колони а пък че за тези пари няма да е чудо на техниката е ясно
Мерси
Отговори

rusnache снимка rusnache 05 март 2008 - 23:48

Оооо повярвай ми, хич не е проблем да излъжа инжинерите, имайки предвид, че музиката в Опел никога не е била дори близка до средното ниво.

Вземи коаксиалки в този случай. Примерно 13см за от пред и елипси за от зад. За 150лв ще сабереш конфиг в техно магазините.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg