Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Блокирал двигател на Опел инсигния 2 cdti 160 коня

Geleto80 снимка Geleto80 23 август 2019 - 12:40

Здравейте, вчера на магистралат както си карах колата започна да губи мощност. Първо започна едвам да набира а след това скоростта започна да пада. Отбих веднага и видях, че колата е прегряла. Повечето антифриз изтече през преливника. След 20 мин допълних с вода, но колата не искаше да запали. Качих я на пътна помощ и я докара до сервиз на Опел в София. От там ми казаха че двигателя е блокирал. Дайте някакви мнения за друг сервиз и дали има смисъл да се ремонтира двигателя. От Опел ми искат 10000 за нов. Благодаря предварително
Отговори

Geleto80 снимка Geleto80 23 август 2019 - 12:48

От Опел казват че колата като е прегряла е стегнал двигателя. Единия вариант е да разглобят двигателя и да видят какви са щетите или да свалят картера
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 август 2019 - 13:12

10 бона за нов ?

Сигурно всичко да се наложи да му сменяш - основни, биелни лагери, вал да правиш + блок да правиш + глава да ревизираш... ще излезе поне на половина на тая цена.

Но като не се знае точно какви са пораженията.....

Единственото, което можеш да направиш за момента е да отворите картера, за да се види положението на вала. Щом е прегряла, значи лагерите ще са пълен аут - те са ясни.
Въпросът е дали има поражения големи по другите части

Запушване на охладителни пътища ли си имал ? От липса на масло ли е пострадала ?
Като я купи, сменя ли прословутото маслено уплътнение ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 август 2019 - 13:21
Отговори

Geleto80 снимка Geleto80 23 август 2019 - 14:10

 Д-и-м-о-в, на 23 август 2019 - 13:12, каза:

10 бона за нов ?

Сигурно всичко да се наложи да му сменяш - основни, биелни лагери, вал да правиш + блок да правиш + глава да ревизираш... ще излезе поне на половина на тая цена.

Но като не се знае точно какви са пораженията.....

Единственото, което можеш да направиш за момента е да отворите картера, за да се види положението на вала. Щом е прегряла, значи лагерите ще са пълен аут - те са ясни.
Въпросът е дали има поражения големи по другите части

Запушване на охладителни пътища ли си имал ? От липса на масло ли е пострадала ?
Като я купи, сменя ли прословутото маслено уплътнение ?

Незнам да е имала запушване, до смяната на маслото има още 5000 км а уплътнението не съм го сменял
Мнението беше редактирано от Geleto80: 23 август 2019 - 19:45
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 август 2019 - 14:31

Равносметка се прави след отваряне на двигателя! Останалото са 1 и 0 на вятъра....
Отговори

Geleto80 снимка Geleto80 23 август 2019 - 14:40

Предложете сервиз където да отида. Да са свестни майсторите и цените да са по нормални
Отговори

Geleto80 снимка Geleto80 27 август 2019 - 09:12

Дайте предложения за сервиз където да ми отворят и оправят двигателя.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 август 2019 - 09:30

Всеки избягва да препоръчва, защото като някой остане недоволен и после си му виновен. Ето аз ще ти дам две идеи дето са на едно и също място - При Бижо или къстъм дезайн студио. Всичко може да е, но цената няма да е 10 000. Ако се наложи смени мотора и го обслужи като го смениш.

Според мен най-добре търси друг мотор дето можеш да го чуеш на кола преди да ти го свалят. Вземаш го и му сменяш тая прослувута гумичка перди да го сложат. После продаваш каквото остане здраво от твоя мотор. Все ще има нещо.

Това разбира се след като го погледнат тоя вътре и викнат попа да попее, че може и да си късметлия да не е тотал.

https://www.opelclub...topic=9453&st=0

https://www.opelclub...showtopic=63547
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 август 2019 - 09:39
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 август 2019 - 10:19

 Geleto80, на 23 август 2019 - 14:10, каза:

Незнам да е имала запушване, до смяната на маслото има още 5000 км а уплътнението не съм го сменял


Е това е била генералната грешка за около 250 лева(така казват че излиза смяната му). Доопекло се е яко и е пострадал от масло, от там прегрял и заклинил(блокирал).

Отивай където избереш от дадените от колегата сервизи, кажи им случая и какво мислиш при различните варианти, в зависимост какво излезе при огледа от отварянето. Може и да имаш късмет, нищо не се знае.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 август 2019 - 13:40

Уплътнението оригинално е 23 лв. Правил съм два такива. По-строшения стана готов за около 2к лв. Това със "нов" вал и корекция на "тунела " на блока(беше завъртял основните лагери). + нови сегменти.
По-"здравия" мина само с нови лагери ,уплътнение и масло.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg