Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за конретна инсигния

Svenn1 снимка Svenn1 14 юли 2018 - 19:59

Здравейте хора,
Насочил съм се към закупуване на инсигния фейслифт 2.0CDTI 4x4 или по-точно тази: https://m.cars.bg/offer/c2704925
Днес ходих да я гледам и наистина много ми хареса.. Въпреки, че не успях да я карам.
Бих искал все пак да получа някой и друг съвет отосно мотора и това пусто 4х4. Доста противоречиви мнения прочетох тук и затова да питам и аз :)
Благодаря ви за отделеното време и се надявам скоро да станем колеги.
Мнението беше редактирано от Svenn1: 14 юли 2018 - 19:59
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 юли 2018 - 21:53

Колата е хубава, приятел си взе същата, даже и контакт 220 волта има :)
4х4 системата е излишна според мен, но рано или късно ще трябва да и направиш едно обслужване, струващо хилядарка. Въпреки че не съм привърженик на 4х4 в семейно комби - заради останалите глезотийки бих я взел, ако сега купувах кола.
Разходите и - обслужване в официален сервиз 275лв за масло и всички филтри.
Агренаж - 600лв, ти имаш още към 40-50 хиляди км докато му дойде времето.
Разход, реален - между 6 и 10/100 извънградско, в зависимост как настъпваш. Магистално със 140 - 6.8, 90-100извъградско - 5.5-6
Ще трябва и едно освежаване на маслото на автоматика да предвидиш.
Въпреки че е тежка и привидно тромава, е приятно стабилна кола. Ако има патерица (резервна гума) е сериозна екстра. Трудно се намират.
Гумите са 225/55/17, може да видиш как вървят като цени. 16ки не влизат на тези.
Но ако не ти дадът реален тест-драйв (половин час по твой избор къде) - заеби, 30бона току така не се дават
Отговори

Svenn1 снимка Svenn1 14 юли 2018 - 22:09

Благодаря много за инфото.
Със сигурност ще я карам, но в понеделник, защото нямаше възможност днес.
Относно смяната на ангренажа ми казаха, че на 90к (след 7к км) трябва да се смени заедно с маслото като следващо предстоящо обслужване (уж официален дилър на Опел) на обща стойност 905лв с оригинални части.
На какви километри се сменя маслото на скоростите и какви пари излиза горе долу? Сега карам VAG с DSG и там е на макс 60к км, като сумата е от порядъка на 400лв. Както и на какви километри се прави това обслужване на 4х4 системата (доколкото прочетох е с халдекс система)?
Иначе да, има резервна гума (и е нормална, а не патерица).. абе яко "глезотийки" :). Доста ме впечатли и изглеждаше като нова...
А относно двигателя има ли някакви проблеми конкретно тази модификация? Доколкото прочетох те са нова генерация, която се слага на фейслифтовите вече.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 юли 2018 - 23:25

Това с агренажа е малко freestyle по нашите представителства, на едно място казват 120, друго 90.... Във сайта на Стефанов има цени за тези неща, но толкова е масло филтри агренаж - 800-900лв.
На този автомат (японски е), на теория не се сменя (Опел така твърдят), но производителя казва че кутията живее по дълго, ако на през 80к се прави освежаване или частична смяна - източване на маслото от механичната секция на кутията и наливане на ново (около 3-4литра).
След DSG тази кутия може да ти се стори малко бавна, спортния режим ще ти липсва (безумие от страна на Опел, защото във други коли използващи тази кутия - спорта си го има).
Относно двигателя, до сега във форума изревали от фейслифта няма...
Обслужвай я само с оригинални части и консумативи, не е толкова скъпо, като на други марки. Преди Инсигния карах Мондео, обслужването във Мото Пфое беше двойно повече от това на Инсигнията в Дженеръс Ауто.
Отговори

gente снимка gente 15 юли 2018 - 07:49

Преди няколко дни купих от тях сходна кола. Много съм доволен от отношението. Колите им са много запазени, тест драйв дават,колкото искаш. Колата е много хубава като цена-екстри,волана ми е любим. Дават и някаква гаранция. Ако ти харесва, вземи я,не крият нищо.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 15 юли 2018 - 07:57

Моят съвет е задължителен тест налягане на маслото на двигателя при определени условия, с които са наясно в сервиза за коректни данни.
Целта е елиминиране съмненията по скрити щети по двигателя - ако всичко е ОК: ЗАДЪЛЖИТЕЛНА смяна уплътнителя на маслената помпа и при леко съмнение показателите при теста налягането на маслото да се отвори някой биелен и основен лагер. Но това в краен случай разбира се.
Ако теста не е задоволяващ е ясно, че 30-те хилки ще станат тояги.

Бъде ли всичко наред, отнася ли се човек с внимание към обслужването на Инсигнията - автомобила е прекрасен!

Успех.
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 юли 2018 - 08:29

Ако отвориш сайта на Стефанов и конкретната обява там, има една последна картинка с изброени няколко точки, които се изтъкват като предимство, една от тях е "Всеки автомобил е обслужен", т.е. в момента, в който откупят колата я обслужват и съответната бройка си чака купувача, който си се качва и кара. Или аз не разбирам правилно или някой се прави на циганин!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 юли 2018 - 09:29

Моята беше за обслужване, като платих капаро и я обслужиха. Само дето ми бяха сложили SKF агренажен комплект вместо оригинален, или бяха объркали нещо - водната помпа даде луфт, ремъка прескочи и за малко да окотя двигателя, месец след като и изтече гаранцията... В интерес на истината обадих се на дилъра и ми пратиха нова водна помпа.
Отговори

Svenn1 снимка Svenn1 15 юли 2018 - 09:57

Относно дали е обслужена или не - изрично ги питах и отговорът беше НЕ Е обслужена, а само е минала "цялостен оглед". Трябвало да се обслужи когато и дойде времето, конкретно на тази след 7к километра.
Това с налягането на маслото леко ме озадъчи и особено "ако всичко е ок, задължителна смяна на уплътнителя на маслената помпа".. Ако е ок защо да сменям?!?
Другото е, че прочетох че тези проблеми ги има на стария двигател 2.0, да разбирам ли че и тук е така?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 юли 2018 - 14:38

Далеч не всички от старите двигатели "помятат", има различни теории, има и някакъв сервизен бюлетин на Опел за подмяна на въпросната гумичка, но той не е за всички коли.
Има бройки в България, аз знам за 4, задрали докато са в гаранция, от продадени над 1000 бройки. В същото време, изловиха официален сервиз, които пишат че обслужват колата, но не правят нищо. Изловиха ги със скрита камера. Само че се споразумяха с човека и работата се потули. Не бяха Опел сервиз, но какво пречи и нашите да са правили такива номера.
Масовите задирания са на коли нов внос, на "горублянски" 120-150 000км... Имам приятели с Антара, със същия двигател - вече гонят 400 000 км, но нямат проблеми, джипките купувани нови от България през 2009та. Из mobile.de, и autoscout може да намериш Инсигния с този двигател на по 400-500 000км и повече, като някой от тях се продават с гаранция :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 юли 2018 - 14:43

 Svenn1, на 15 юли 2018 - 09:57, каза:

Това с налягането на маслото леко ме озадъчи и особено "ако всичко е ок, задължителна смяна на уплътнителя на маслената помпа".. Ако е ок защо да сменям?!?

Много просто- за да си остане ОК. Когато започнат признаците е твърде късно за твойта реакция, каквато и да е тя.
А и няма как да усетиш докато не светне лампата, а тогава е още по- късно.
Отговори

fanatic снимка fanatic 15 юли 2018 - 15:21

Преместих темата в правилният раздел, моля пускайте темите където трябва да са.
Отговори

nikal снимка nikal 15 юли 2018 - 21:53

Инсигнията изглежда супер.
Сега да ти кажа малко за продавачите,моята Инсигния съм я купил от тях:
1.Да си купиш кола от тях въобще не е по-различно от,като да си я купиш от горубляне!Госпожа Стефанова,обикновено се занимава с продажбите,а тя е изпечен търговец.
2.На 99% съм сигурен,че колата не е на реалните километри,вземи и VIN-а и провери в някой друг дилър за историята и.Ако наскоро(2-3 месеца) има нещо писано,да знаеш,че са те и са замаскирали истината.Лошото е когато купуваш от официален дилър,че имат достъп до всичко и знаят как да го манипулират!!!Това,че ще ти предоставят сервизна книжка(ако ти предоставят)нищо не значи,те имат в изобилие.
3.Обикновено купуват коли от Италия и ако е от север,ще е по-добре за теб.
4.Колите са с леки чуквания и забележки,ако ти я дадат с перфектен вид,да знаеш,че е пребоядисвана.Огледай боята за кит и стечки.
5.Обслужване на колите НЕ правят,казват - "какво да и гледам на тая кола,та тя е нова".Ако искаш обслужване, ще ти направят, но не се надявай на отстъпки.
6.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Договор с тях за гаранция 1 година. Ако го направиш,можеш да спазваш техните указания,какво и кога да смениш по-двигателя, но ако не,направи веднага пълно обслужване + гумичката на маслената помпа!
7.Цената според мен е висока.
Успех
Отговори

Svenn1 снимка Svenn1 20 юли 2018 - 15:01

Здравейте,
дали има възможност в нета някъде да се изрови сервизната история по VIN (W0LGT8EM8E1191540) на тази кола. Опитах в София ауто, но тези искат или да ида със собственика или с писмено одобрение от собственика за получаване на тази информация...
Утре ще ходя да я карам и ще видя какво ще правя.

BTW Тези от Стефанов дали са склонни на коментари на цената? Някой, който е купувал от тях дали е успял да свали?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 21 юли 2018 - 10:02

Свалят, не винаги но си струва да опиташ, особено ако плащаш в брой.
Отговори

CuMo снимка CuMo 21 юли 2018 - 13:26

Е, как няма да ги караш да свалят от цената при положение, че едно от "условията" при които продават колата не е изпълнено - тя реално се продава без да е обслужена. Смяташ си една смяна на масло с всички филтри и ангренажен комплект, а също така и дискове и накладки - щото и те си се водят консуматив и си им го казваш както си е.
Отговори

Skertin снимка Skertin 07 октомври 2018 - 23:05

Чета поредната тема и като се замисля, май добре направих, че си поръчах колата от Германия! Хората ми предоставиха сервизна книжка с ВИН още преди да я платя, проверих я в Булвария, излезе си 3 стр. Сервизна история, без манипулации и на реални км...то ще се окаже, че така сме се побъларили, че и на официалните дилъри вяра не можеш да имаш...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg