Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

съединител за Астра H 1.3cdti

nikco снимка nikco 14 юли 2018 - 23:54

Правил ли е някой такава замяна на демпферен маховик Luk с комплект твърд маховик и съединител на Valeo 835076. Търговците за да не носят отговорност от евентуални рекламации предупреждават че при конверсия може да се осещат вибрации или претрисане. Ако сте претенциозни вземете си LUK ???
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 15 юли 2018 - 11:29

Тези които са го правили сменят и скоростна кутия на всеки 7-10 000км. ето защо
а също и това.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 15 юли 2018 - 11:29
Отговори

nikco снимка nikco 16 юли 2018 - 11:21

Това с скорости на 7-10 000 км от опит ли го казваш или от теорията. На теория ги знам нещата- изгледал съм и доста клипчета за DMF. И на обучение на Luk съм бил и лектора предупреждаваше за конверсията към Valeo (все пак те продават Luk). Търся факти.
А те са Пежо 307 2,0 ХДИ 110к.с. заводско е с демферен маховик. Същото 90к.с. няма демферен маховик. Въпросния мотор 1,3 cdti в Фиат Пунто (там е 1,3JTD) e с твърд маховик.Тук въпроса е колко е качествен комплекта на Валео 835076 ???
Мнението беше редактирано от nikco: 16 юли 2018 - 11:28
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 16 юли 2018 - 14:55

Ето един факт пък ти си го питай конкретно за номер на комплект.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 16 юли 2018 - 14:56
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 юли 2018 - 19:58

Относно смяната от дву към твърд: Това нещо не става току така. Айде първият срещнат комплект (той бил за обръщане) и айде на черешите. Не става така. Има си наистина комплект, в който е съобразено всичко, дебелината на двумасовия + движението на огледалния колко мм е и т.н. и т.н.
Не че те съветвам де, но може да разгледаш от този сорт неща:
https://www.ebay.com...5.c100009.m1982

Аз само едно се чудя, как така маховик за 1.3 е с около 300 лева по-скъп от маховик за 1.9 !! Става дума за техните си двумасовите. Ако за 1.9 може да се намери за 490, то за 1,3 е най-малко 780. Е това е чиста загадка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 юли 2018 - 20:06
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 юли 2018 - 07:18

И сега като гледаме клипчетата в нета и фирмените обучения на производителите на двумасовите маховици да вземем да забравим как нормалните съединители с твърдите маховици караха безпроблемно по 250 хиляди и нагоре ли? Та заедно със скоростите, които пък надживяваха колите. Проблемите са от съвсем друго естество- скоростите са даунгрейднати спрямо двумасовите маховици, при които пиковете на момента са по- ниски. С други думи сегашните скоростни кутии имат проблем с по-големите колебания при твърдия маховик с демпферния съединител просто щото не са оразмерени за тях. Фиатите с тоя същия 1.3 с твърдия маховик не е зле да се провери с какви скорости са (дали са същите като опелските) и да се подбере внимателно комплект с обикновен маховик. И работата ще стане.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 юли 2018 - 11:52
Отговори

Стекер снимка Стекер 31 юли 2018 - 19:31

 tisho.74, на 17 юли 2018 - 07:18, каза:

И сега като гледаме клипчетата в нета и фирмените обучения на производителите на двумасовите маховици да вземем да забравим как нормалните съединители с твърдите маховици караха безпроблемно по 250 хиляди и нагоре ли? Та заедно със скоростите, които пък надживяваха колите. Проблемите са от съвсем друго естество- скоростите са даунгрейднати спрямо двумасовите маховици, при които пиковете на момента са по- ниски. С други думи сегашните скоростни кутии имат проблем с по-големите колебания при твърдия маховик с демпферния съединител просто щото не са оразмерени за тях. Фиатите с тоя същия 1.3 с твърдия маховик не е зле да се провери с какви скорости са (дали са същите като опелските) и да се подбере внимателно комплект с обикновен маховик. И работата ще стане.


Така значи като натискам надолу няма ефект не включва. Като се опитвам да запаля на първа започва да върти и да се мъчи да запали ама ме страх да я запаля така да не прецакам нещо, иначе на свободна пали от четвърт дето се вика. Тоест има разлика като я паля с натиснат съединител на първа и когато е на свободна. Иначе когато се опитвам да я запаля на първа не подскача се едно не е натиснат съединителя.
Педала някак си е по-мек иначе не е паднал долу. В събота се опитах да я обезвъздушаване, сложих маркучи на пробката и го потопих в шише със спирачна течност. С натиснат съединител отвих пробката изкара течност около 20 см от маркучето завих пробката пуснахме педала и педала омекна. Седи горе високо, но няма налягане. Започнахме да напомпване педала няколко пъти задържаме натиснат и отваряме пробката и нищо не се случва. Така няколко пъти без ефект седи си се мек педала. Махнахме маркуча на помпата, който влиза в казанчето за спирачната течност, за да се опитаме през него да надуем с въздух да видим дали ще потече през пробката, за да не е запушено някъде, но не успяхме с малкото компресорче дето имахме. Накрая бях чел за обезвъздушаване от долу на горе и през пробката със спринцовка вкарахме спирачна течност колкото събра и педала се втвърди на предишното си положение, но без ефект при превключването. И така я оставих. Загрях я и я карах, но вече и като загрее е малко тегаво включването. Като че ли помпата не прави налягане, ако правилно съм действал с обезвъздушаването. Ако се окаже пак тази помпа незнам какво я скапва толкова бързо тази последната беше оригинална GM. Може би найстина трябва да сменя спирачната течност, ако се окаже че в нея пак е проблема. Майстора ми е отпуска не мога да я закарам, а сам незнам дали ще мога да я сменя, въпреки че е на два болта, ама от педала незнам как да я откача.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 юли 2018 - 19:36

Спирачна течност се сменя на две години. И несменена спирачна течност разгонва фамилията на помпи и цилиндърчета, независимо от разни други твърдения.
Отговори

Стекер снимка Стекер 31 юли 2018 - 20:28

 tisho.74, на 31 юли 2018 - 19:36, каза:

Спирачна течност се сменя на две години. И несменена спирачна течност разгонва фамилията на помпи и цилиндърчета, независимо от разни други твърдения.

Да я купувам ли тая помпа или да изчакам майсторите да я видят. Течността предполагам не хубаво да се смени преди да се сложи новата помпа ама ако стой няколко дни със старата дали ще е проблем. Като я сменям спирачната течност и обезвъздушаване спирачките започвам от най-далечното към най-близкото нищо че е с АБС, нали така. На запалена кола ли се прави процедурата, предполагам че да. Помпата на съединителна на изгасена кола я обезвъздушаване нали е ОК така тя не е електрическа би трябвало да не играе при нея запаления двигател.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 август 2018 - 06:31

Няма нужда да работи двигателя по време на смяната. Само гледай да не глътне въздух от казанчето, че тогава ще ти се.... сещаш се.
Не знам за помпата какво да те посъветвам. Скоро не съм купувал и даже като марка не знам какво да си вземеш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg